۹ مواد برنزه کننده طبیعی بدون عوارض و راحت

۹ مواد برنزه کننده طبیعی بدون عوارض و راحت

امروز میخواهیم ۱۱ مواد برنزه کننده طبیعی برای اینکه پوستی قهوه ای مایل به زرد داشته باشید را معرفی کنیم. داشتن پوستی درخشان و برنزه به ساعت ها ماندن در آفتاب یا استفاده از چندین تن مواد شیمیایی احتیاج ندارد. ما مجموعه ای از محصولات شگفت انگیز را کشف کرده ایم که هیچ ماده سرطان زایی ندارد و می توانید چهره زیبا و جذاب داشته باشید. در اینجا ۱۱ مواد برنزه کننده طبیعی وجود دارد که شما را مستقیما به سمت برنزه شدن سوق می دهد. با ما همراه باشید. مجله اینترنتی چارگوشه

قبل از معرفی مواردیوجود دارد که باید طبیعی بدانید تا طبیعی به نظر برسید. قبل از استفاده از برنزه کننده، مطمئن شوید که تمام بدن خود را کاملاً تراشیده اید. سلولهای مرده پوست می توانند لوسیون برنزه را به دام بیندازند و احتمالاً منجر به لکه های تیره شوند.

احتمالا در فصل تابستان اگر به استخرهای روباز رفته باشید با صجنه های عجیب و خلاقانه ای مواجه می شوید. هر کسی مشغول مالیدن مواد یا مایعاتی همچون بتادین، قهوه، آب هویج و …روی بدن خود هستند تا بدن آنها برنزه و خوش رنگ شوند. حال می خواهیم تاثیر این محصولات را باهم بررسی کنیم.

برنزه شدن با استفاده از لیمو

۹ مواد برنزه کننده طبیعی بدون عوارض و راحت

استفاده از لیمو باعث می شود تولید ملانین را افزایش دهد و پوست شما را برنزه کند تنها لازم است برای برنزه شدن پوستتان با لیمو، ابتدا عصاره یک لیمو را گرفته و آن را بر نواحی پوست تان بگذارید. بعد از ۱۵ دقیقه، می توانید آن را با آب ولرم بشویید.

برنزه شدن با استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون نیز یکی از محصولات تاثیر گذار در تغییر رنگ و برنزه شدن پوست شماست. روغن زیتون به سرعت از طریق پوست جذب شده و دارای خواص ضد التهابی است و عوارض مواد شیمیایی را ندارد. برای برنزه کردن پوست با این روش، کمی روغن زیتون را به پارچه ای آغشته کرده و سپس روی پوست بزنید و پوست خود را برنزه کنید. پس از گذشت بیست تا سی دقیقه، پوست خود را بشویید.

چگونه پوست خود را برنزه کنیم فواید و عوارض آن

برنزه شدن با استفاده از قهوه

۹ مواد برنزه کننده طبیعی بدون عوارض و راحت

برنزه شدن با استفاده از قهوه

قهوه به دلیل خاصیت رنگ دهی که دارد می تواند باعث شود که رنگ پوست شما تیرتر شود. کمی قهوه را با آب مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید تا رنگ دهی آن افزایش یابد سپس بعد از خنک شدن روی پوست خود بگذارید و بعد از گذشت مدت زمانی آن را بشویید.

برنزه شدن با استفاده از روعن بچه

خیلی از افرادی که به دنبال یک راه حل سریع برای برنزه شدن هستند این روش ممکن است برای آنها مفید باشد. کمی روغن بچه را درون بطری ریخته و یک روز در میان روی پوست خود اسپری کنید تا پوست شما برنزه شود و پوسته پوسته نشود.

برنزه شدن با استفاده از پودر کاکائو

یکی دیگر از برنزه کننده های سریع پودر کاکائو است و می توان گفت یک برنزه کننده موثر است. برای برنزه کردن پوست خود یک چهارم فنجان پودرکاکائورا با لوسیون سفیدکننده همیشگی تان به خوبی مخلوط کنید و این مخلوط را بر نواحی پوست تان بمالید و اجازه دهید این مخلوط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برروی پوست تان بماند سپس آن را با آب ولرم بشویید.

برنزه شدن با استفاده از شکلات

این هم یکی دیگر از برنزه کننده های طبیعی است که در طی چندیدن هفته تاثیر آن را می بینید.  شکلات را با مقدارکافی ازکرم آرایشی طبیعی موردعلاقه تان ترکیب کنید و این مخلوط را به طورمساوی بر نواحی پوست تان بگذارید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند . این مخلوط را چند هفته پشت سر هم بر روی پوستتان بگذارید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

برنزه شدن با استفاده از چای

چای هم یکی از محصولات خانگی است که نباید آن را از قلم بیندازیم. سه عدد چای کیسه ای را در سه چهارم فنجان آب جوش قرار دهید و بگذارید ده دقیقه خیس بخورد سپس چای را با یک چهارم فنجان روغن کنجد ترکیب کنید و با استفاده از یک اسفنج این محلول را بر پوست تان بمالید.

برنزه شدن سریع با استفاده از حنا و قهوه بدون آفتاب

همانطور که می دانید حنا و قهوه رنگ دهی بالایی دارند و می توانیم برای برنزه کردن از آن استفاده کنیم. ابتدا سه قاشق غذا خوری حنا و یک قاشق غذاخوری قهوه را با هم مخلوط کرده و کمی آب به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. سپس، این ترکیب را روی بدن خود زده و اجازه دهید تا چند دقیقه بماند و وقتی پوستتان رنگ گرفت آن را بشویید.

برنزه شدن با استفاده از مواد خوراکی رنگ دار مانند آب گوجه

۹ مواد برنزه کننده طبیعی بدون عوارض و راحت

برنزه شدن با استفاده از آب گوجه

استفاده از این مواد روی بدن می تواند حتی بدون آفتاب هم به بدن رنگ بدهد. افراد علاقمند به برنزه شدن آب گوجه را روی بدنشان می مالند و حمام آفتاب می گیرند، آفتاب به آن ها کمک می کند تا منافذ پوستیشان بهتر باز شود و رنگ این مواد طبیعی در لایه های عمیق تر پوست نفوذ کند.

نتیجه گیری

اگر می خواهید از موادی استفاده کنید که سرطان زا نباشد و بتوانید پوست خود را هم برنزه کنید این مواد می تواند به شما کمک کند اما باز هم در نظر داشته باشید که رنگ پوست طبیعی شما از همه چیز بهتره است پس تا جای ممکن پوست خود را برنزه نکنید و اگر خواستید تغییری هم ایجاد کنید از مواد طبیعی بالا برای اینکار استفاده کنید تا دچار پیری زودرس پوست نشوید.

مطالب پیشنهادی:

راهکارهایی ساده برای رشد سریع موها

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست و ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

از همراهی شما سپاسگزاریم. مجله اینترنتی چارگوشه

 

مطلب پیشنهادی

همه‌چیز درباره بیماری‌های پوستی که بسیار رایج هستند

همه‌چیز درباره بیماری‌های پوستی که بسیار رایج هستند   اخطار این مطلب دارای تصاویر ناخوشایند …