۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

همیشه وقتی دچار سرماخوردگی و بیماری می شویم سرفه یکی از بدترین چیز هایی است که باعث آزار ما می شود. سرفه می تواند روی خواب و کار شما تاثیر بگذارد و باعث ناراحتی دیگران در اطراف شما نیز شود. در این مقاله می خواهیم در مورد ۵ راه حل طبیعی برای درمان سرفه بپردازیم.

با ما همراه باشید. مجله اینترنتی چارگوشه

اول از همه اکسپکتورانت چیست؟ اکسپتکتورانت چیز است که می تواند به شل شدن مخاط کمک کند تا بتوانید راحت تر سرفه کنید. این کار با افزایش آب مخاط، رقیق کردن آن و ایجاد سرفه انجام می شود. اکسپکتورانت علائم سرفه شما را درمان نمی کند، اما به شما کمک می کند خواب خوبی داشته باشید تا سیستم ایمنی بدن کار خود را به خوبی انجام دهد و شما بهتر شوید. داروهای شیمیایی همیشه موثر نیستند وبنابراین بسیاری از افراد به سمت راه حل های طبیعی می روند. نسل مادربزرگ همیشه با داروهای گیاهی و راه حل های طبیعی سرفه را درمان می کردند. حال می خواهیم ببینیم چقدر این راه حل ها موثر است.

۱- رطوبت

یک راه ساده و طبیعی برای شل شدن احتقان قفسه سینه، گرفتن یک دوش گرم و بخار است. هوای گرم و مرطوب با شل شدن مخاط در مجاری هوایی می تواند به تسکین سرفه سرسختانه کمک کند. همچنین می توانید از مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت به هوای تنفسی خود اضافه کنید. گزینه های زیادی برای خرید آنلاین وجود دارد.

۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

دوش آب گرم و بخار

۲- آبرسانی

مرطوب نگه داشتن بدن به عملکرد بهتر خود کمک می کند. در هنگام سرفه یا سرما خوردگی مایعات خود را افزایش دهید. نوشیدن آب یا چای گیاهی راهی عالی برای دریافت مایعات بیشتر است. سعی کنید در هنگام سرفه از نوشیدن کافئین و الکل خودداری کنید. در عوض، آب را انتخاب کنید. مصرف متوسط ​​کافئین در هنگام سالم بودن مشکلی ندارد، مادامی که آب کافی بنوشید.

۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

آبرسانی به بدن در سرماخوردگی

۳- عسل

عسل خوشمزه، طبیعی و تسکین دهنده است. حتی ممکن است ناحیه پا را در سینه شما شل کند.

با این وجود مطالعاتی برای آزمایش اثربخشی محصول زنبور عسل شیرین در درمان سرفه انجام شده است. یک مطالعه در کودکان مبتلا به عفونتهای تنفسی فوقانی نشان داد که عسل سرفه را تسکین داده و خواب کودکان را بهبود می بخشد. با این حال، این مطالعه داده های پرسشنامه های والدین را جمع آوری کرده است، که بعضی اوقات می تواند مغرضانه یا نادرست باشد. سعی کنید یک قاشق چایخوری عسل را با یک فنجان شیر گرم یا چای مخلوط کنید یا فقط یک قاشق چایخوری از آن را قبل از خواب مخلوط کنید. به دلیل خطر ابتلا به بوتولیسم، عسل نباید به کودکانی کمتر از ۱ سال داده شود.

۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

عسل

۴- نعناع

نعناع (Mentha piperita) اغلب به عنوان معطر کننده آدامس، خمیر دندان و چای مورد استفاده قرار می گیرد، اما همچنین می تواند چیزی باشد که به دنبال آن برای درمان سرفه خود هستید. نعناع حاوی ترکیبی است که به عنوان منتول شناخته می شود. منتول ممکن است به نازک مخاط و شل شدن خلط کمک کند.

چای نعناع به طور گسترده در فروشگاه ها یا آنلاین موجود است و بی خطر محسوب می شود. برای تهیه چای خود نیز می توانید به سادگی چند برگ نعناع تازه را به آب داغ اضافه کنید. این عوارض جانبی ندارد و خطری ندارد مگر اینکه حساسیت داشته باشید. براساس یک منبع مطالعه معتبر، واکنش های آلرژیک به نعناع نادر نیست.

۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

چای نعناع

۵- برگ پیچک

برگ گیاه پیچک همیشه سبز صعود کننده (مارپیچ Hedera) نشان داده شده است که یک کاوشگر موثر است. پزشکان معتقدند که ساپونین های موجود در برگ پیچک باعث ضخیم تر شدن مخاط می شوند بنابراین می توانید آن را سرفه کنید. چای های برگ پیچک را می توان در فروشگاه های مواد غذایی و بصورت آنلاین یافت.

یک منبع کوچک معتبر از مطالعه نشان داد که ترکیبی از گیاهان متشکل از عصاره برگ پیچک خشک، آویشن، آنیسونی و ریشه باتلاق باعث بهبود علائم سرفه می شود. با این حال، این مطالعه شامل دارونما نبود و ترکیب آن را به اجزای جداگانه آن تقسیم نکرد. چندین مطالعه دیگر نشان داده اند که برگ پیچک در درمان سرفه موثر است.

۵ راه حل طبیعی برای درمان سریع سرفه

شربت عصاره ی برگ پیچگ

نتیجه

سرفه ناشی از عفونتهای تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی یکی از بزرگترین شکایات پزشکان به خصوص کودکان است. اهداف از بین بردن این است که مخاط را در قفسه سینه خود شل کرده و به تولید سرفه مرطوب کمک کند. این تأثیرات به شما کمک می کند در حالی که بدن از عفونت مبارزه می کند احساس بهتری داشته باشید. شما با این راه کارها می توانید سریع تر بهبود پیدا کنید و بدون داروی شیمایی درمان شوید. اما در صورتی که عفونت و بیماری شما شدید بود به پزشک مراجعه کنید.

منبع: www.healthline.com

مطالب زیر می تواند مفید باشد:

شربت گیاهی تیمکس برای درمان سریع سرفه

از همراهی شما سپاسگذاریم. مجله اینترنتی چارگوشه

 

 

مطلب پیشنهادی

گرمازدگی (هایپرترمی) چیست، درمان و پیشگیری از گرمازدگی و عوارض آن

گرمازدگی (هایپرترمی) چیست، درمان و پیشگیری از گرمازدگی و عوارض آن بدن انسان معمولا می …