۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل (ٍengagement) اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

امروزه اینستاگرام یکی از ابزارهای بسیار معروف در شبکه های اجتماعی برای انواع کسب و کارهای مختلف است که شما می‌توانید به عنوان برندسازی و جذب فالوورهای وفادار اقدام کنید پس با کمی رقابت در این زمینه ناامید نشوید. اگر شما در ایران هستید مطمئنا با این ابزار آشنا هستید اما آیا می دانید که این ابزار هم تکنیک ها و الگوریتم های خاص خود را دارد تا بتوانیم در آن بیشتر دیده شویم.

در این مقاله می خواهیم ۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل و اعتبار پیج مان در اینستاگرام در سال ۲۰۲۰  را بررسی کنیم. با ما همراه باشید. مجله اینترنتی چارگوشه

همانطور که می دانید برای افزایش فروش و جذب فالوور و داشتن یک پیج مفید و کاربردی در اینستاگرام باید تعامل داشته باشید. تعامل بدین معناست که شما باید به پیج خود اهمیت دهید و با فالوورهای خود ارتباط داشته باشید وگرنه نمی‌توانید نتیجه ی خوبی از اینستاگرام بگیرید. در نظر بگیرید پیجی را فالوو می کنید و پس از مدتی به کامنت های شما پاسخ داده نمی شود یا اینکه بعد از چند روز پاسخ داده می شود پس با دیدن این موضوع بعد از مدتی پیج را آنفالوو خواهید کرد و آن پیج اعتبار خودش را در میان فالوورها از دست می دهد.

خوب بسیاری از دوستان می گویند ما کسب و کار فیزیکی خودمان را داریم و نمی توانیم همیشه آنلاین باشیم و تعامل خوبی داشته باشیم. باید بگوییم اگر می خواهید نتیجه بگیرید باید روزانه زمانی را برای ارتباط با فالوورها و همچنین پاسخ دادن به آنها اختصاص دهید. برای دوستانی که کسب و کار خودشان را بصورت فیزیکی دارند پیشنهاد می شود در روز تایم ظهر یا اخر شب را به پیج کاری خودشان اختصاص دهند و در آن فعالیت کنند.

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

روش افزایش تعامل اینستاگرام

حال با دانستن این موضوع می خواهیم ۱۱ راه موثر که می تواند استراتژی شما را ارتقا دهد و تعامل شما در اینستاگرام را در سال ۲۰۲۰ را افزایش دهد را معرفی کنیم.

 1. محتوای قابل ذخیره برای کاربر خود تولید کنید
 2. با فالوور های خود به‌وسیله ای استیکر و نظرسنجی در استوری های اینستاگرام ارتباط داشته باشید.
 3. تست و آنالیز روزانه از مطالب جدید خود داشته باشید
 4. ویژگی‌های خنده‌دار و سرگرم‌کننده به محتوای خود اضافه کنید.
 5. فالوورهای خود را برای به اشتراک گذاشتن استوری خود تشویق کنید.
 6. در مورد برند و تجارت خود صحبت کنید.
 7. توضیحات طولانی‌تری در کپشن بنویسید.
 8. محتوایی که فالوورهای شما دوست دارند را به اشتراک بگذارید.
 9. محتوای ویدویی برای پست‌های خود تولید کنید.
 10. استوری های خود را برای دیدن بیشتر زمانبدی کنید.
 11. توجه بیشتری به هشتک‌های خود کنید.

شماره۱: تولید محتوای “قابل سیو” برای صفحه‌ی فید کاربران

صفحه فید چیست؟ وقتی‌که شما صفحه‌ی اینستاگرام خود را تازه‌سازی می‌کنید محتوایی که شما دوست دارید و اهمیت بیشتری برای شما دارد نمایش داده می‌شود. به این صفحه، فید می‌گویند.

کامنت و سیو کردن پست در اینستاگرام از هر چیزی مهم‌تر است؛ بنابراین بهترین راه برای افزایش نرخ تعامل خود با مشتری یا فالوور، تشویق آن‌ها برای سیو کردن پست شما است که برای دستیابی باید محتوای خوب و قابل سیو تولید کنید.”محتوای قابل سیو” یعنی هر چیزی که مخاطبتان دوباره می‌خواهد آن را ببیند یا بخواند.

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

 

به‌عنوان‌مثال یک پیج ایستاگرامی که درزمینهٔ گردشگری فعالیت می‌کند محتوایی جذاب از مکان‌های تفریحی تولید می‌کند و بصورت ناخودآگاه کاربران خود را تشویق به ذخیره پست خود می‌کند. اگر در مورد پست‌هایی فکر می‌کنید که می‌خواهید فالوررهای شما آن را ذخیره کند پس محتوایی تولید کنید که ارزشمند باشد. این محتوا هر چیزی می‌تواند باشد از عکس نوشته‌ها گرفته تا ویدویی فان یا هر چیزی که فکر می‌کنید برای فالوورهای شما ارزشمند است.

شماره ۲: ارتباط با فالوورها را با استفاده از استکیرهای موجود در استوری شروع کنید

۵۰۰ میلیون اکانت اینستاگرام هرروز از استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند و ما انتظار داریم که این تعداد در سال ۲۰۲۰ افزایش یابد!

به همین دلیل اینستاگرام راه‌های جدیدی برای ارتباط برندها با فالوورها ابداع کرده است؛ بنابراین استیکرهای اینستاگرام Stories راهی عالی برای تشویق طرفداران شما برای گپ و به اشتراک گذاشتن نظرات و تجربیات آنها با شماست که به‌نوبه خود به ایجاد یک پیرو وفادار که احساس می‌کند با برند شما ارتباط دارد کمک می‌کند.

در اینجا چند روش برای شروع کار با استیکرها برای افزایش جذابیت اینستاگرام آورده شده است:

 • استفاده از استیکر سؤال در استوری (راهی عالی برای دیدن نظرات فالوورها)

این یک فرصت عالی است برای اینکه نظرات مخاطبین خود را در مورد برندتان جویا شوید و یا از سلیقه‌ی آنها اطلاع پیدا کنید. اگر این کار رو برای تجارت خود بصورت فیزیکی انجام دهید ممکن است هزینه‌ی زیادی برای شما داشته باشد ولی در اینجا به‌راحتی می‌توانید نظرات مشتریان خودتان رو بپرسید. می تونید در مورد محصولاتی که اونها بیشتر دوست دارند سؤال کنید و یا اینکه در مورد پست‌های خودتان سؤال کنید تا آنها ایده دهند. این تعامل با مشتری می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن فیدبک از مشتری باشد.

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

استیکر استوری اینستاگرام

 • استیکر مسابقه

این استیکر این امکان را به شما می‌دهد تا سؤالات چندگزینه‌ای طرح کنید و ببینید چند درصد فالوورهای شما جواب درست را می‌دانند.

 • استیکر شمارش معکوس

اگر می‌خواهید علاقه فالوورهای خود را بسنجید و یا محصول خود را معرفی کنید این استیکر برای استوری های شما مناسب است. سپس مخاطبان شما می‌توانند در رویداد شما اشتراک کنند و زمانی که شمارش معکوس تمام شد برای آنها نوتیفیکیشن ارسال شوند. این یک استراتژی عالی برای درگیر کردن مخاطبان و جذب مخاطب جدید برای محصولات است.

اینستاگرام ویژگی‌های جذابی برای استوری ها تعبیه کرده است که می‌توانید به بهترین شکل از آنها برای تعامل با مخاطبین خود استفاده کنید.

شماره ۳: تست و آنالیز روزانه از مطالب جدید خود داشته باشید

بعضی از بهترین برنامه‌های محتوایی در اینستاگرام از تجربه می‌آید. تست نمونه‌ی جدیدی از محتوا در اینستاگرام می‌تواند دلهره‌آور باشد درحالی‌که شما در حال حاضر تعامل خوبی با محتوای فعلیتان دارید. به ما اعتماد کنید، آزمون‌وخطا در اینستاگرام یکی از بهترین کلیدها برای یافتن استراتژی قوی‌تر است. برای مثال ما از روزهای کاری برای زمانبدی پست‌های خودمان استفاده می‌کردیم اما باکمی آزمایش فهمیدیم که روزهای جمعه بهترین روز برای تعامل پیج ما است و توانستیم توجهات فالوورهای خود را بیشتر جذب کنیم.

 ۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

آنالیز استوری اینستاگرام

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ در اینجا چند ایده وجود دارد که می‌توانید امسال امتحان کنید:

 • انواع جدید محتواها را امتحان کنید. عکس نوشته‌ها، محتوای تولیدشده توسط کاربر، مینی اینوگرافیک ها و یا حتی سبک فیلم‌های سلفی می‌تواند برای شما عالی باشد!
 • استفاده از پست‌های بلند IGTV می‌تواند یکی از ایده‌ها باشد. بعضی از پست‌ها روی محتوای IGTV کار می‌کنند در بسیاری از پیج ها هنوز روی پست‌های کوتاه. چیزی رو خارج از هنجارهای خود امتحان کنید.
 • فیلترهای مختلف استوری در اینستاگرام را تست کنید و ببنید که آنها تعامل شما را بهبود می‌بخشند یا خیر. فیلترهای AR می‌تواند یک سرمایه واقعی برای جلب‌توجه مخاطبان شما باشد، بنابراین برخی از این موارد را تست کنید.

نکته مهم:

فراموش نکنید که بصورت مداوم آنالیزهای خود را چک کنید و اندازه بگیرید و ببینید که چگونه عمل می‌کند.

 

راهکار افزایش اینستاگرام به روش اصولی

شماره ۴: ویژگی‌های خنده‌دار و سرگرم‌کننده به محتوای خود اضافه کنید.

استورهای اینستاگرام زمان زیادی را می‌طلبد و نیاز به برنامه زیری دارد اما این‌ها به این دلیل نیست که شما نمی‌توانید سرگرم‌کننده باشد. ما می‌بینیم که برندهای بیشتری از عناصر طنز و پاپ مرتبط با محتوای خود استفاده می‌کنند.

شماره ۵: فالوورهای خود را برای به اشتراک گذاشتن استوری خود تشویق کنید

شما می‌دانید که می‌توانید یک پست را دوباره در استوری خود پست کنید؟

این یک قابلیت دستی در اینستاگرام است که فالوورهای شما می‌توانند پست شما را با دوستان خودشان به اشتراک بگذارند، این باعث می‌شود افراد بیشتری به پست شما دسترسی داشته باشند. بازهم اصل قضیه به محتوای شما برمی‌گردد پس محتوای خوب تولید کنید و سپس مخاطبین خود را تشویق کنید.

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

به اشتراک گذاشتن استوری

در ضمن شما می‌توانید ببینید چند نفر پست شما را استوری کرده‌اند و به‌راحتی اندازه بگیرید که مخاطبین شما چه محتوایی را دوست دارند که بتوانید بیشتر روی چنین محتوایی کارکنید.

شماره ۶: در مورد برند و تجارت خود صحبت کنید

محتوای معتبر یک‌روند اصلی برای سال ۲۰۱۹ بود و برای سال ۲۰۲۰ نیز بصورت قوی‌تر ادامه خواهد یافت. امروزه می‌بینیم تعدادی از برندها روز به‌روز شناخته‌تر می‌شوند و از یک‌طرف صادقانه‌تر و واقعی‌تر برند خودشان را نشان می‌دهند و تعامل بالایی را دریافت می‌کنند.

داشتن اصالت برای ارتباط بیشتر با مخاطبان زمان زیادی را می‌طلبد. وقتی شما با نشان دادن نقاط قوت و ضعف، مزیت رقابتی خود را با رقبا بگویید برند شما بیشتر مورد اعتماد قرار خواهد گرفت.

من فکر می‌کنم ما در حال استخراج بیشتر و بیشتر ارتباط انسان‌ها هستیم وقتی شخصی با محتوایی ارتباط برقرار می‌کند می‌خواهد آن را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارد. برندها باید در اینستاگرام در مورد بیزینس خودشان و نقاط قوت خودشان بیشتر توضیح دهند و بگویند چه‌کاری می‌خواهند بکنند.

شماره ۷: کپشن های طولانی‌تر بنویسید

شما می‌دانید که در کپشن اینستاگرام می‌توانید تا ۲٫۲۰۰ کلمه بنویسید؟ پس اینجا محل خوبی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبانتان است. یکی از فاکتورهایی که برای الگوریتم اینستاگرام اهمیت دارد زمانی است که شما برای پست‌های خود اختصاص می‌دهید. پس یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تعامل بیشتر با فالوورها نوشتن کپشن طولانی‌تر است. طبق تحقیقات انجام‌شده میزان تعامل کاربران با کپشن ها از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۰ خیلی بیشتر شده است و در سال ۲۰۲۰ متوسط تعداد کلمات در کپشن های شما ۴۰۵ کاراکتر باید باشد.

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

کپشن طولانی در اینستاگرام

خوب چگونه کپشن خوبی برای پست خود بنویسیم تا تعامل را افزایش دهد؟

جنا کاتچر یکی از حرفه‌ای در این زمینه می‌گوید: همیشه فرصتی برای اینکه جمله‌ای معنی‌دار بنویسید وجود دارد پس از خودتان بپرسید این پست برای چیست؟ دوست دارم یک شخص دیگر چگونه این پست را در اختیار من قرار دهد؟ آیا من عدالت را در داستان انجام می‌دهم؟

جنا می‌گوید: کپشن های شما نباید فقط صفت‌هایی باشد که با یکدیگر جمع شده‌اند بلکه باید سطرهای بیشتری از یک داستان جذاب باشد تا طرفداران شما به آن جذب شوند.

این یک فرصت استثنایی برای شماست تا مخاطبین خود را بیشتر با برند و کسب‌وکار خود آشنا کنید و مزیت رقابتی خود را برای آنها شرح دهید و یا هر چیزی که می‌خواهید مخاطبان شما بدانند را به اشتراک بگذارید.

شماره ۸: محتوایی که فالوورهای شما دوست دارند را به اشتراک بگذارید

پست‌های شخصی‌سازی‌شده و محتوا محور یک از ترند های بزرگ بیش بینی برای جذب و تعامل با مخاطب در سال ۲۰۲۰ است که باید در مورد آن فکر کنیم.

می‌دانید چگونه تعامل خود را در اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ افزایش دهید؟ با یک الگوریتم فوق‌العاده هوشمند و برندهای خلاق زیاد برای جذب مخاطب، افزایش جذابیت در اینستاگرام سخت‌تر از همیشه شده است.

خوشبختانه اینستاگرام هنوز هم یکی از بهترین مکان‌ها برای عرضه آنلاین برند شما هست که می‌توانید مشتریان وفادار و جامعه‌ای که از تجارب شما پشتیبانی می‌کنند داشته باشید پس ناامید نشوید.

شماره ۹: محتوا ویدویی برای پست‌های خود تولید کنید

سال ۲۰۱۹ یکی از بزرگ‌ترین سال‌ها برای محتوای ویدویی بود و هیچ افتی را نشان نداد و می‌تواند یک استراتژی برای تعامل شما با مخاطب باشد. با قرار دادن ویدیو بیشتر در قسمت برنامه محتوای خود شما می‌توانید تعامل مخاطبین خود را تضمین کنید. اولاً وقتی شما پست ویدویی کوتاه یا IGTV می‌گذارید حجم بیشتری از صفحه‌ی مخاطبین را به خود اختصاص می‌دهید.

۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

دوما اگر پست IGTV شما در صفحه‌ی اکسپلور وارد شود شما ۴ برابر بیشتر از پست‌های تصویری در صفحه به خود فضا اختصاص می‌دهید بنابراین همه‌ی چشم‌ها به سمت ویدئوی شما خواهد بود.

در آخر، محتوای IGTV در سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا می‌کند و فراموش نکنید که ۶۰ ثانیه اول پست IGTV خودتان در صفحه‌ی فید خودتان به اشتراک بگذارید.

شماره ۱۰: استوری های خود را برای دیدن بیشتر زمانبدی کنید

استوری یکی دیگر از فرم‌های تعامل با فالوورهای اینستاگرام است و اگر می‌خواهید در سال ۲۰۲۰ تعامل بیشتری داشته باشید پس استوری را فراموش نکنید. وفادار کردن فالوورهایی که استوری های شما را تماشا می‌کنند هدف بسیار خوبی است.

آیا می‌دانستید که ارسال استوری در زمان اشتباه می‌تواند نرخ تعامل شما را کاهش دهد و فقط اینکه بصورت مداوم استوری بگذارید کافی نیست؟

برای این کار مدتی را صرف آنالیز اینستاگرام خود کنید تا ببینید که بهترین زمان انتشار استوریهای شما چه زمانی است. برای این کار با ضربه زدن روی نمودار نوار در گوشه سمت راست وارد قسمت Insights Instagram شوید هرکسی که حساب اینستاگرام دارد به این قسمت دسترسی خواهد داشت. در قسمت Audience  شما اطلاعات فالوورهای خود را می‌توانید ببینید به‌علاوه اینکه فالوورهای شما چه زمانی بیشتر در اینستاگرام هستند و می‌توانید بر اساس روز و ساعت آن را تنظیم کرده و آن را آنالیز کنید. حالا که شما زمان‌های مناسب را شناسایی کردید استوری های خود را در این هفته بر اساس این زمانبدی ها منتشر کنید و حالا تغییرات را ببینید.

 ۱۱ راه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

زمانبندی استوری اینستاگرام

اگر شما زمان زیادی برای ساختن استوری هایی که مخاطبانتان را درگیر کنند ندارید می‌توانید از پست‌های خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال اگر شما در روز ۳ پست منتشر می‌کنید هم‌زمان با آن پست‌های خود را استوری کنید تا قسمت استوری های شما خالی نباشد و مخاطبانتان هم تعامل داشته باشند.

شماره ۱۱: توجه بیشتری و دقیق‌تری به هشتگ های خود کنید

اگر شما می‌خواهید که تعامل فالوورها را با پست‌های خود افزایش دهید باید بدانید که کدام هشتگ ها فالوورهای بیشتری را برای پست شما به ارمغان می‌آورد.

اول‌ازهمه با طبقه‌بندی هشتگ های خود شروع کنید. به‌عنوان‌مثال اگر صاحب شغلی هستید که بیشتر صاحبان آن کار زن هستند، ممکن است هشتگ های مختلفی داشته باشید که در زمان‌های مختلفی می‌توانید از آنها استفاده کنید. بعضی از آنها مخصوص زنانی است که در حوزه‌ی کسب‌وکار هستند و ممکن است برخی دیگر مرتبط با استارت آپ ها و نوآوری باشد. نکته اصلی جمع‌آوری و طبقه‌بندی آنها بر اساس زمان استفاده در پست است و سپس می‌توانید بگویید که کدام‌یک بیشترین تعامل با پست شما را دارد.

زمانی که شما از هشتگ های خود استفاده کردید زمان آن است که ببینید که آن هشتگ چه تأثیری روی پست شما گذاشته است، درصورتی‌که تأثیر نداشته پس متناسب نیست. با زدن روی نوار آبی زیر پست خودتان می‌توانید این آمار را ببینید.

امیدواریم که بتوانید بهترین استفاده از این  مطالب را داشته باشید و تعامل خوبی را در سال ۲۰۲۰ با کاربرانتان ایجاد کنید.

از همراهی شما سپاسگزاریم. مجله اینترنتی چارگوشه

 

مطلب پیشنهادی

ویژگی ورژن جدید تلگرام اصلی خاصیت پوشه سازی و آمار کانال ها, مجله اینترنتی چارگوشه

ویژگی ورژن جدید تلگرام اصلی خاصیت پوشه سازی و آمار کانال ها

ویژگی ورژن جدید تلگرام اصلی خاصیت پوشه سازی و آمار کانال ها کسب و کار …