گوگل و گوشی های رادار دار آن

گوگل و گوشی های رادار دار آن

گوگــل سرانجـام گوشــی‌هــای هوشمند پرچمدار ۲۰۱۹ خود یعنی Pixel ۴ و Pixel ۴ XL را در رویداد خود رونمایی کرد. این دو دستگاه جدید بــا رنگ‌هــای جدید و برخی از ویژگی‌هــای خارق العاده عکاسی معرفی شده‌اند.

مدت‌هــا قبل گوگــل تأیید کرده بود که پیکسل ۴ از “ژست‌هــای هوایی”(air gestures) و بــاز شدن قفل گوشــی بــا تشخیص چهره بــا استفاده از نوع جدیدی از حسگر پشتیبــانی می‌کنــد. در سال ۲۰۱۵ این شرکت پروژه Soli را اعلام کرد که از یک حسگر راداری کوچک برای نظارت بر حرکات دست کاربر استفاده می‌کرد.

اکنون بــا استفاده از گوشــی‌هــای جدید پیکسل، کاربران قادر خواهند بود بــا حرکات دست خود در هوا دستگاه را کنترل کنند و حتی بــا حرکت سریع مچ دست خود به تماس‌هــا پاسخ دهند.

“سابرینا الیس” از گوگــل می‌گوید: مزیت دیگر این تراشه کاهش چشمگیر مدت زمانی است که برای بــاز کردن قفل گوشــی بــا چهره سپری می‌شود. اساساً این رادار ویژگی “احساس حرکت”(Motion Sense) را به اندازه کافی دقیق می‌سازد تــا در سریع‌ترین زمان ممکن عمل کنــد. در حالی که ما در گوشــی G۸ شرکت ال‌جی دیدیم که از حسگری مشابه برای انجـام کاری مشابه استفاده می‌کنــد، این یک روش جدید خلاقانه و کامل برای انجـام آن است.

در قسمت دوربین و عکاسی، هر دو دستگاه دارای یک مربع برجسته در پشت هستند که دارای یک چراغ LED، میکروفن و دو لنز است. از نظر دوربین، هیچ تفاوتی بین پیکسل ۴ و XL وجود ندارد و هر دو دارای لنز اصلی ۱۶ مگاپیکسلی بــا دیافراگم f / ۲.۴، لرزش‌گیر نوری ترکیبی تصویر و میدان دید ۵۲ درجه هستند. لنز دیگر نیز یک لنز تله ۱۲.۲ مگاپیکسلی بــا دیافراگم f / ۱.۷ و میدان دید ۷۷ درجه است.

از نظر تصویربرداری نیز هر دو دوربین می‌توانند تصاویر را بــا سرعت ۳۰، ۶۰ یا ۱۲۰ فریم در ثانیه بــا کیفیت ۱۰۸۰p و بــا سرعت ۲۴۰ فریم در ثانیه بــا کیفیت ۷۲۰p و بــا سرعت ۳۰ فریم در ثانیه بــا کیفیت ۴K ضبط کنــد.

گوگل و گوشی های رادار دار آن

گوشی های جدید گوگل معرفی شدند

همچنین دوربین جلوی این گوشــی‌هــا دارای دو لنز ۸ مگاپیکسلی بــا دیافراگم f / ۲.۰ و میدان دید ۹۰ درجه و یک دوربین برای بــاز کردن قفل بــا تشخیص چهره است. همچنین تصاویر را بــا کیفیت ۱۰۸۰p و بــا سرعت ۳۰ فریم در ثانیه ضبط می‌کنــد.

هیچ تفاوتی در قطعات داخلی در دو دستگاه وجود ندارد و هر دو دارای یک پردازنده ۶۴ بیتی هشت هسته‌ای اسنپ دراگون ۸۵۵ بــا رم ۶ گیگابــایتی هستند.

هر دو دستگاه بــا حافظه داخلی ۶۴ گیگابــایت یا ۱۲۸ گیگابــایت عرضه می‌شوند.

تفاوت عمده این دو دستگاه در بــاتری آنهــاست. پیکسل ۴ یک بــاتری ۲۸۰۰ میلی آمپر ساعتی دارد، در حالی که ۴ XL یک بــاتری ۳۷۰۰ میلی آمپر ساعتی دارد. خوشبختــانه هر دو دستگاه از فناوری شارژ سریع ۱۸ واتی بــا درگاه USB-C پشتیبــانی می‌کنند.

هر دو دستگاه دارای صفحه نمایش OLED انعطاف‌پذیر QHD+ هستند که توسط فناوری محافظ Gorilla Glass ۵ محافظت می‌شوند. پیکسل ۴ دارای نمایشگر ۵.۷ اینچی و پیکسل ۴ XL دارای نمایشگر ۶.۳ اینچی است.

گوگــل همچنین دستیار صوتی هوشمند خود را به روز کرده است که در یک ویژگی جدید می‌تواند آنچه را که گفته می‌شود به صورت زنده رونویسی کنــد، در حالی که کلمات و عبــارات خاص پس از آن قابل جستجو هستند.

سرویس بــازی گوگــل موسوم به Stadia در تــاریخ ۱۹ نوامبر راه اندازی می‌شود و به گفته گوگــل، پیکسل ۴ اولین گوشــی است که از پلتفرم بــازی-پخش پشتیبــانی می‌کنــد.

پیکسل ۴ در یکی از سه رنگ مشکی، سفید و نارنجی موجود است و شهروندان آمریکایی می‌توانند آن را از امروز بــا قیمت پایه ۷۹۹ دلار برای مدل ۶۴ گیگابــایتی سفارش دهند، در حالی که قیمت پایه مدل XL ۴، ۸۹۹ دلار است. این گوشــی‌هــا از ۲۱ اکتبر به دست کاربران می‌رسد.

گوگل و گوشی های رادار دار آن

گوشی جدید گوگل در رنگ های مختلف تولید شده است