گوشی شیائومی MI Mix Alpha

 

گوشی شیائومی MI Mix Alpha

به تازگی کمپانی چینی شیائومی گوشی هوشمنــد جدیدی را با نام MI Mix Alpha معرفی و وارد بازار کرده اســت که یکی از خلاقانه‌ترین تلفن‌های هوشمنــد کمپانی شیائومی باشد.

شاید بپرسید دلیل این خلاقانه بودن چیست؟ مهم‌ترین و هیجان انگیزترین بخش گوشی جدید MI Mix Alpha در صفحه نمایش آن اســت که قرار اســت طرح جدیدی در تمام بازار باشد. گوشی هوشمنــد MI Mix Alpha تبدیل به اولین گوشی هوشمنــد دنیا شد که در طراحی آن دور تا دور بدنه این گوشی صفحه نمایش قرار دارد. این صفحه نمایش دور تا دور علاوه بر کناره‌های گوشی شامل بدنه پشت آن نیز می‌شود و حتی پشت گوشی نیز برای نمایش دادن محتواهای مختلف دارای صفحه اســت.

گوشی شیائومی MI Mix Alpha

این صفحه نمایش دو طرفه ضخامتی به انــدازه ۲٫۱۵ میلی متر دارد و قرار اســت در قسمت پشتی این گوشی هوشمنــد محل قرار گیری دوربین‌های این MI Mix Alpha باشد.
طبق اعلام رسمی کمپانی شیائومی طراحی نقش بسیار کلیدی را برای رسیدن به میزان ۱۸۰ درصدی نرخ صفحه به بدنی ایفا می‌کنــد که این نشان از طراحی هوشمنــد و خلاقانه این کمپانی اســت.
گوشی شیائومی MI Mix Alpha

این گوشی هوشمنــد قدرتمنــد قرار اســت با چیپست Snapdragon 855 Plus به همراه ۱۲ گیگابایت RAM و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی برای ذخیره سازی در دسترس کاربران قرار بگیرد. این میزان RAM و حافظه داخلی نشان از این دارد که کمپانی شیائومی قصد دارد یک گوشی فوق العاده قدرتمنــد را به طرفداران خود هدیه بدهد.

باتری گوشی هوشمنــد MI Mix Alpha با اســتفاده از نانو سیلیکون کاتد ۴۰۵۰ میلی آمپر اســت و این گوشی با تحمل میزان ۴۰ وات قابلیت شارژ سریع نیز دارد.
اگر بخواهیم کمی درباره دوربین این گوشی هوشمنــد صحبت کنیم باید گفت که گوشی MI Mix Alpha با سه دوربین طراحی و تولید شده اســت که دوربین اصلی آن رزولوشن فوق العاده ۱۰۸ مگاپیکسل دارد که از سنسور سامسونگ ISOCELL Bright HMX بهره می‎برد. این سنسور ۱/۱٫۳۳ اینچی با سایز پیکسل ۱٫۶ میکرون اســت.

در کنار دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی گوشی هوشمنــد MI Mix Alpha قرار اســت با یک دوربین ۲۰ مگاپیکسلی UltraWide با زاویه ۱۱۷ درجه و یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با سنسور عمق کامل شود. این سنسورهای دوربین گوشی MI Mix Alpha با اســتفاده از شیشه یاقوت کبود در برابر ضربات، فشار و یا گرد و خاک محافظت می شونــد.
گوشی شیائومی MI Mix Alpha

در گوشی MI Mix Alpha شاهد تکنولوژی ارتباط ۵G نیز خواهیم بود و دیگر ویژگی گوشی هوشمنــد MI Mix Alpha پشتیبانی از دو سیم کارت اســت.

کمپانی شیائومی علاوه بر موارد گفته شده از قابلیت‌های هوش مصنوعی نیز در گوشی MI Mix Alpha اســتفاده کرده اســت. هوش مصنوعی که شیائومی در این گوشی قرار داده اســت به انــدازه کافی هوشمنــد اســت تا جهت یابی این تلفن هوشمنــد را به درستی تشخیص دهد و محتوا را نسبت به جهت گیری گوشی تغییر بدهد، همچنین این هوش مصنوعی قدرت تشخیص برخورد ناخودآگاه نقاط مختلف دست به صفحه را دارد تا بتوانــد به درستی دستور کاربر را تشخیص بدهد و کار خود را به درستی انجام بدهد.
گوشی شیائومی MI Mix Alpha

ما نمی دانیم که MI Mix Alpha چه زمانی قرار اســت به بازار عرضه شود، اما اگر در کشور چین زنــدگی می‌کنید شما می‌توانید با رفتن به فروشگاه‌های کمپانی شائومی از نمونه اولیه گوشی MI Mix Alpha اســتفاده کنید. قیمت گوشی MI Mix Alpha قرار اســت ۲۸۱۲ دلار باشد اما باید ببینیم شیائومی چه زمانی قصد دارد این گوشی را وارد بازار کنــد.