کاربردی ترین ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب

کاربردی ترین ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب

حالا که خانه تکانی پذیرایی و اشپزخانه تمام شده نوبت تمیز کردن اتاق خوابهاست . اما چگونه؟ از کجا شروع کنیم ؟چگونه در کوتاه ترین زمان اتاق خوابها را تمیز کنیم ؟

خانه تکانی و باز هم دغدغه ی خانم‌های خانه‌دار. ایده‌های این بخش از مجله چارگوشه شما را از سردرگمی نجات می‌دهد. به سال نو که نزدیک می‌شویم خانم‌های خانه دار برای استقبال از نوروز و سال جدید شروع به خانه تکانی می‌کنند.

اتاق خواب باید مثل یک خلوت گاه باشد، یک مکان آرام برای استراحت و رویاهای زیبا در خواب. اگر فضا تمیز به نظر می‌رسد اما کمد لباس‌تان در حال لبریز شدن است و کشوها به زور بسته می‌شوند، باید زمانی را به نظم دهی آن‌ها اختصاص دهید. از طرف دیگر اگر کمدتان مرتب است، اما گرد و خاک در فضا پراکنده می‌باشد، باید به گردگیری بپردازید.

بهتر است پس از خانه تکانی پذیرایی و آشپزخانه وقت خوب و کافی یرای خانه تکانی اتاق خواب ها نیز اختصاص دهید و با ترفندهای خاصی که در قسمت زیر قرار داده ایم بصورت دقیق و با سلیقه اتاق خوابتان را مرتب و تمیز کنید.در این قسمت روش خانه تکانی اتاق خواب را قرار داده ایم.می توانید برای آموزش ترفندهای خانه تکانی ما را در چارگوشه دنبال کنید.

کاربردی ترین ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب

خانه تکانی اتاق خواب

خانه تکانی اتاق خواب ,نوبتی هم باشد نوبت اتاق خواب ها و خرت و پرت های درون آن هاست. اگر هنوز سراغ ملحفه ها و بالش ها و وسایل داخل اتاق تان نرفتید، این بار نیز می خواهیم به سراغ تمیز کردن اتاق خواب های شما برویم و آن ها را برق بیندازیم. پس با ما در چارگوشه همراه باشید …

به اتاق که می‌روید با کلی لباس و لوازم ریز و درشت مواجه می‌شوید که نیاز به مرتب کردن دارند اما قبل از آنکه شروع به ترتیب آنها کنید بهتر است درب کمدها را ببندید و با یک طی تمیز با سری نرم سقف و دیوارها را از گردوخاک تمیز کنید و بعد از اینکه گرد و خاک محیط فرونشست به سراغ تمیز کردن بخش‌های دیگر بروید.

با وجودی که اتاق خواب به اندازه‌ی آشپزخانه یا حمام کثیف نمی‌شود، اما امکان جمع شدن گرد و خاک زیادی در آن وجود دارد. کل اتاق را از بالا تا پایین جاروبرقی بکشید. از سرپوش‌های مخصوص تمیز کردن قاب پنجره‌ها و دیوارها استفاده کنید و مطمئن شوید که دسته‌ی جارو به کل نقاط زیر تخت می‌رسد. با استفاده از نردبان متحرک چراغ‌های روشنایی و بالای قفسه‌ها را تمیز کنید. روی میزهای پاتختی، میز توالت و سطوح دیگر را تمیز کنید. فرش‌های کوچک و پرده‌ها را اگر قابل شستشو استند، بشویید. تنها نقاط لکه شده‌ی فرش‌های بزرگ را تمیز کنید یا آن‌ها را به قالیشویی بدهید. کف‌های چوبی را تی بکشید.

 

کاربردی ترین ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب

کمد لباس

 

حالا نوبت تمیز کردن کمد لباس شماست. لباس‌هایی را که کهنه و یا از مد روز فاصله گرفته‌اند را از کمدتان خارج کنید. شما می‌توانید این لباس‌ها را در صورت نو بودن به موسسه‌ی خیریه بدهید و اگر کهنه استند پنبه‌ای‌ها و نخی‌ها را به عنوان دستمال استفاده کنید. همه چیز را از کمد و کشوها خارج کنید. هر کالا را بررسی کنید. لباس‌هایی را که دیگر اندازه‌تان نیستند یا دوست شان ندارید، در کیسه بگذارید و اهدا کنید. لباس‌ها و وسایل فصلی را نیز جدا کنید. لباس‌هایی را نیز که نیاز به شستشو دارند، در کیسه‌ای جدا برای تحویل دادن به خشک شویی قرار دهید. لباس‌هایی که در کمد لباس آویخته می‌شوند، باید آن‌هایی باشند که دوست دارید، لباس‌هایی که اندازه‌تان، مناسب این فصل و تمیز و بدون آسیب استند. اگر کمدتان به نظم دهی اساسی نیاز دارد، ممکن است یک روز کامل وقت شما را بگیرد.

وقتی کمدتان خالی است، داخل آن را جارو برقی بکشید. طبقه‌های کمد و درون کشوها را پاک کنید. کمد لباس کودکتان هم همینطور. لباس‌هایی که برای کودکتان کوچک شده‌اند اگر کهنه استند. بی معطلی دور بریزید و اگر قابل استفاده استند به کسی که می‌تواند برای کودکش استفاده کند بدهید. البته لباس‌های کهنه‌ی کودکان دستمال‌های فوق العاده برای پاک کردن شیشه‌ها استند.

تمیز کردن شیشه‌ها

 

شیشه و پرده اتاق خواب را چگونه تمیز کنیم؟

قبل از اینکه شروع به گرد گیری سقف و دیوارها کنید پرده‌ی اتاق خواب را برای شستن جدا کنید. اگر پرده‌ی شما حریر رنگ روشن است بهترین روش شستن آن به این صورت است که مقداری از صابون رختشویی را با رنده‌ای ریز کنید و داخل یک وان پر از آب ولرم حل کنید به طوری که تکه‌های صابون در آن باقی نمانند و بعد با توجه به میزان کثیفی پرده آن را در محلول بخیسانید و بعد از گذشت مدتی به راحتی آن را بشویید و از نتیجه لذت ببرید. اما اگر پرده‌ی شما به راحتی قابل شستشو در ماشین لباسشویی است کارتان راحت‌تر است. برای تمیز کردن پنجره ابتدا با یک دستمال خیس اطراف شیشه‌ها را خوب تمیز کنید و بعد به سراغ تمیز کردن شیشه‌ها بروید. برای تمیز کردن شیشه‌ها بهترین دستمال همان لباس‌های کهنه و نخی کودکانتان است.

 

کاربردی ترین ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب

میز لوازم ارایشی

لوازم آرایشتان را سرو سامان بدهید. تاریخ گذشته‌ها و حتی خارج از مدها دیگر به درد نمی‌خورند . ریمل باید هر ۳ ماه یک بار عوض شود. کرم پودر تا یکسال قابل استفاده است، درحالیکه رژ لب، سایه چشم و رژ گونه تا دو سال تاریخ مصرف دارد. بهتر است از مواد آرایشی کهنه دل بکنید و بهترش را بخرید.

 

کمد کودک

کمد وسایل بچه‌ها را سبک کنید. در بین وسایل و اسباب بازی‌های بچه‌ها کلی دور ریختنی وجود دارد که با کمک خودشان آنها را از بین اسباب بازی‌ها جدا کرده و دور بریزید. میزتحریر و کمد کتاب‌های کودکتان را از شر کاغذهای بی مصرف و یا برگه‌های نقاشی شده‌ی بی‌هدف خلاص کنید. مداد و پاک کن‌های و لوازم اضافه را از جلوی دست بردارید تا در زمان مورد نیاز از آنها استفاده شود. میز کار خودتان و یا همسرتان هم همینطور. شما بایستی با یک سطل زباله‌ی کوچک به سراغ آن رفته و خرت و پرت‌ها و برگه‌های ریز و درشت اضافه را در آن بریزید.

تمیز کردن تخت خواب

 

کالای خواب خود رو بررسی کنید. اگر زیادی شلوغ استند، ملافه‌ها و روکش‌های اضافی را تا زده و درون یک روبالشی نگهداری نمایید. ملحفه‌ها، پتوها، بالش‌ها و روکش‌های لحاف را که به شدت آسیب دیده یا پاره شده‌اند یا اندازه‌ی آن‌ها به تخت موجود شما نمی‌خورد، کنار بگذارید. اگر روتختی و روبالشتی‌هایتان نیاز به شستشو دارند روز قبل از آغاز خانه تکانی اتاق آنها را بشویید تا اینکه بعد از اتمام تمیز کردن اتاق دیگر منتظر خشک شدن آنها نمانید و اتاق را تمام و کمال مرتب کنید. تشک تخت را بلند کنید و زیرش را با جارو برقی تمیز کنید. برای تخت‌های چوبی دستمال نرم و نخی نمدار را به عنوان تمیز کننده انتخاب کنید. اما برای تخت‌های فلزی دستمال خیس بهتر است.

حالا که تا حدودی از تمیز کردن جزئیات رد شدید به کلیات می‌رسیم. نوبت به گرد گیری و جارو زدن است. برای گرد گیری از دسته‌های گردگیر و یا دستمال‌های نم دار نخی استفاده کنید. کف اتاق را جارو و یا طی بزنید و بعد از اتمام این کار به سراغ نصب پرده‌ی شسته شده و روبالشتی‌ها و روتختی تمیزتان بروید تا با بازگرداندن آنها به جای خودشان یک خانه تکانی تمام و کمال انجام داده باشید.

 

کاربردی ترین ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب

چگونه همیشه اتاق خوابی مرتب داشته باشیم؟

داشتن اتاقی همیشه مرتب بسیار هیجان انگیز و دلنشین است ،اگر تاکنون این عادت را نداشته‌اید، تخت خواب خود را به محض اینکه صبح از خواب بیدار شدید، مرتب کنید و به میز پاتختی خود قبل از خروج از اتاق نظم دهید. در هنگام عصر و غروب لباس‌های کثیف‌تان را به جای انباشتن روی صندلی یا در کمد به سبد لباس‌های چرک منتقل کنید .

 

مطلب پیشنهادی

طرزتهیه کنافه بدون استفاده از فر

کنافه یا کنوفه (Kanafeh) یک نوع دسر خوشمزه که از پخت رشته ای مخصوص به …