ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟

امروزه استفاده از ژل های روان کننده یا لوبریکانت های مختلف یکی از راه های ساده برای افزایش لذت در روابط زناشویی است. همان طور که از اسم آنها پیداست، این ژل ها رابطه زناشویی را روان تر و لغزنده تر می کنند و بخاطر همین بسیاری از زوج ها همیشه از ژل روان کننده به عنوان یکی از مهم ترین ابزار زندگی یاد می کنند.

ژل لوبریکانت جهت مرطوب شدن واژن استفاده می‌گردد که به دردناک نشدن و افزایش لذت جنسی منجر می‌شود و دررابطه جنسی امری رایج است. یکی از مهم ترین اقدامات برای شروع یک رابطه جنسی خوب، این است که جنس مونث برای رابطه آمادگی لازم را داشته باشد. از این رو آن دسته از افرادی که دچار خشکی واژن شده‌اند می توانند ازژل لوبریکانت استفاده کنند.

در این حالت به علت تحریک همراه با سوزش کلیتوریس، ارگاسم به سختی صورت می‌پذیرد. همچنین در این حالت کاندوم هم پس از مدت کوتاهی، خاصیت لیز بودنش را از دست داده و ممکن است دچار پارگی شود. اما جای نگرانی نیست، امروزه محصولات زیادی برای حل این مشکل وجود دارند.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ژل لوبریکانت

چرا باید از ژل های روان کننده مثل ژل لوبریکانت استفاده کنیم؟

تقریبا یکی از مهمترین مشکلات ما در رابطه ی جنسی ،همین مسئله ی خشک و دردناک بودن واژنه. این که دلیل این قضیه چیه،بماند برای بعد.حتی اگه خیلی خیلی تحریک کامل و خوبی کرده باشین، باز هم بعد از چند حرکت ساده و معمولی به دلیل اصطکاک زیاد؛به مشکل بر می خورین. احتمالا درست در همین لحظه است که شریک شما از سوزش اطراف واژن به شما شکایت خواهد کرد.ضمن اینکه در این حالت به علت تحریک همراه با سوزش کلیتوریس، ارگاسم به سختی صورت می پذیرد.

یکی از ساده ترین و اشتباه ترین راه هایی که در این موقع به ذهن بعضی ها می رسه،استفاده از آب دهان!!! هستش. صرف نظر از اینکه این حرکت تاثیر بدی در ذهن خانوم شما ایجاد میکنه، اینکه آب دهان حاوی باکتری هایی است که احتمال ایجاد عفونت و قارچ رو در درون رحم همسرتون به وجود می یاره. همچنین در این حالت کاندوم هم نمی تونه یک اثر طولانی مدت و درست و حسابی داشته باشه.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

استفاده از ژل لوبریکانت

جلوگیری از سوزش واژن و مقعد به هنگام نزدیکی

ماده ی روان کننده به منظور رفع این قبیل مشکلات ساخته شده اند. مواد لیز کننده با سهولت دسترسی و همچنین آسان بودن استفاده از آنها رابطه جنسی را لذت بخش تر میکند. درهمان بار اول استفاده، از تاثیرماده لیزکننده بر فعالیت جنسی متعجب خواهید شد. با استفاده از آنها شما می توانید بدون مشکل و با هرسرعتی که دوست دارید، نزدیکی کنید. به عبارت دیگر واژن او همیشه برای ورود آلت شما لیز و مرطوب خواهدبود.

ژل لوبریکانت خود راقبل از آمیزش امتحان کنید !

کافیه تا قبل از اینکه ژل مورد نظر رو بر روی آلت بزنید ، مقداری از آن را در دهان بر روی قسمت داخلی لب بزنید . اگر احساس ناراحتی و یا سوزش شدید کردید و پوست شما ملتهب شد ، بهتره که اون ژل رو کنار بذارید . اگر بعد از مصرف اون ژل احساسی خاصی در لب های خود نداشتید ، می توانید با خیال کاملاً راحت از اون ژل در روابط زناشویی خود استفاده کنید.

معمولا ژل های مجاز موجود در بازار ایران ، از وزارت بهداشت مجور سلامت گرفته اند اما همان طور که هر فردی به غذای خاصی حساسیت دارد، ممکن است که فردی به ژل خاصی حساس داشته باشد ، هر چند که ژل روان کننده کاملا بهداشتی و تایید شده باشد از آنجایی که در ایران بر خلاف کشور های دیگر نمونه های سمپل این محصولات تولید نمیشود شما باید ژل را انتخاب کنید و بخرید که نیازهای شما را برطرف نماید و بعد آن را تست کنید. یادتان باشد که از هیچ چیزی برای اولین بار در حین رابطه ی جنسی استفاده نکنید.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

راهنمای خرید ژل لوبریکانت

راهنمای خرید ژل لوبریکانت

اگر اولین بار است تصمیم به خرید ژل لوبریکانت گرفته اید بهتر است مقدار کمی خریده و برای مدتی تست کنید. پیشنهادمی شود هرکدام را (برپایه آب-روغنی – سیلیکونی) یک بار امتحان کتید تا ژل مناسب برا خودتان و شریک جنسی تان را بیابید.

طرز استفاده از ژل لوبریکانت

ژل لوبریکانت خود را همیشه در نزدیکی تخت یا محلی که اغلب در آن رابطه جنسی دارید نگه دارید تا درصورتی که فرصت یک نزدیکی رمانتیک و عاشقانه نصیبتان شد وقت خودتونو صرف پیدا کردن ژل نکنید. هر ژل دستورالعمل مخصوص به خود را دارد پس بهتر است بسته به نوع آن قبلا طرز استفاده و نکات آن را مطالع کرده باشید.

برای جلوگیری از شوک سرد بهتر است مقداری از ژل را کف دست خود بریزید و بمالید تا مقداری از سردی آن کاسته شود . یا تیوپ ژل را در یک لیوان آب ولرم قرار دهید.یک قطره ژل لوبریکانت در نوک کاندوم به مرد کمک خواهد کرد که در طول رابطه جنسی با کاندوم حس بیشتری داشته باشد. اما فقط یک قطره زیرا بیشتر از یک قطره باعث می شود کاندوم در جای خود قرار نگیرد. از ژل لوبریکانت پایه آب بر روی کاندوم استفاده کنید جز این ممکن است مواد موجود در ژل باعث پارگی کاندوم شود.

در زمان خرید این ژل پیشنهاد های متفاوتی وجود دارد انواع متفاوت با رایحه ها و خواص مختلف، سرد کننده، گرم کننده، تحریک کننده موجود است اما نکته مهم ادر این خصوص توجه به پی هاش و اسیدیته این محصولات است. محیط سالم واژن پی هاش بین ۳٫۵ – ۴٫۵ دارد لذا این ژل ها نیز دارای PH در همین محدوده باشند.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ژل لوبریکانت ایزومد

انواع ژل لوبریکانت در بازار

ژل لوبریکانت بر پایه آب (Water-Based Lubricants):

این نوع از روان کننده ها ، شهرت و استفاده ی فراوانی در روابط زناشویی دارند دلیل این محبوب چیزی نیست جز کاملاً طبیعی و سلامت بودن این ژل ها، ژل های بر پایه آب یا Water-Based Lubricants از مشتقات آب گرفته شده اند برای همین در کنار تمام محصولات زناشویی (مثل کاندوم ) قابل استفاده هستند. بعضی از این ژل ها بقدری با بافت های بدن سازگار هستند که متخصصین زنان و زایمان در هنگام معاینات واژن خانم ها هم از آنها استفاده می کنند.

خوبی دیگه ی ژل های بر پایه ی آب اینه که خیلی ساده از محل مورد نظر پاک میشوند. البته این مدل لوبریکانت ها زود خشک می شوند و شاید لازم باشه در هنگام رابطه زناشویی چند قطره دیگه به محل مورد نظر اضافه کنید تا از رابطه ای کاملاً روان لذت ببرید.

  • بهترین انتخاب برای واژن، ژل لوبریکانت پایه آب است.
  • این ژل ها میتونه حاوی گلیسیرین یا بدون گلیسیرین باشه و البته نوع بدون گلیسیرین انتخاب بهتری هست.
  • لوبریکانت های آبی در کنار کاندوم قابل استفاده هستن و به بافت لاتکس آسیب نمیزنند.

ژل های لوبریکانت بر پایه سیلیکون (Silicone-Based Lubricants):

این ژل ها نیاز به زمان بیشتری برای خشک شدن دارند اما به هیچ عنوان با سایر محصولات سیلیکونی نباید استفاده بشوند چراکه باعث ایجاد واکنش شیمیایی با سایر محصولات سیلیکونی میشوند ولی با کاندوم از جنس لاتکس مشکلی ندارند. غلظت این ژل ها از لوبریکانت های بر پایه آب بیشتر است و میزان روان کنندگی آنها بالاتر است و به همین ترتیب تمیز کردن آنها هم سخت تر است. با توجه به اینکه از مشتقات سلیکون ساخته شده اند قیمت بالاتری نسبت به ژل های معمولی بر پایه ی آب دارند.

  •  ژل لوبریکانت سیلیکونی نباید تحت هیچ شرایطی با سایر محصولات سیلیکونی استفاده شود ( معمولا اسباب بازی های جنسی از سیلیکون ساخته میشن).
  •  ژل های روان کننده سیلیکونی درست مثل ژل های بر پایه در کنار کاندوم قابل استفاده هستن.
  •  تمیز کردن موضع بعد از استفاده سخت و وقت گیر است.
  •  به دلیل وجود ترکیبات سیلیکونی قیمت این ژل ها در مقایسه با سایر روان کننده ها بیشتر است. همچنین باید بدونید که محصولات سیلیکونی در بازار ایران کمتر به چشم میخورد.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ژل لوبریکانت سیمپلکس

کدوم بهتره، ژل لوبریکانت پایه آب، روغن یا سیلیکون؟!

این یکی از سوال هایی که زیاد پرسیده میشه و پاسخش اینه که نوع ژل لوبریکانت مناسب برای شما به عوامل مختلفی بستگی داره. به عنوان مثال، اگر تمایل به رابطه جنسی در آب دارین، ویژگی ضد آب ژل های سیلیکونی بسیار مناسب به نظر میرسه. از طرفی روان کننده های پایه آب به راحتی شسته میشن و نیازی به تمیز کردن ندارن. توصیه میشه کمتر سراغ ژل های لوبریکانت پایه روغن برید. روان کننده های روغنی منافذ رو از بین میبرن و در کل از لحاظ لباس، بستر و پوست مناسب نیستن.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ژل لوبریکانت ایموشن

مقایسه ژل های لوبریکانت شرکت سیمپلکس و ایموشن

بعضی از تولید کنندگان برای ایجاد تنوع در محصول ، مواد دیگری به این نوع ژل ها اضافه کرده اند که ممکنه به کاندوم آسیب بزند . به عنوان مثال محصولات شرکت ایموشن توضیحی در مورد قابل استفاده بودن یا نبودن این محصولات این شرکت با لاتکس و کاندوم نداده اند. همچنین در ژل های ایموشن از Natural Glycerin استفاده شده که ممکنه باعث ایجاد عفونت در واژن خانم ها بشود.

محصولات سیمپلکس همان طور که بر روی بسته بندی آنها درج شده، بر خلاف محصولات ایموشن، در کنار کاندوم هم قابل استفاده هستند. یعنی شما می توانید همزمان با کاندوم از این ژل ها نیز استفاده کنید.

نکاتی مهم برای استفاده از روان کننده ها جنسی که باید توجه داشت:

از چه روان کننده هایی برای بارداری استفاده کنیم؟

اکر قصد باردار شدن دارید باید از ژل هایی استفاده کنید که Ph یعنی میزان اسیدی یا قلیایی بودن واژن رو تغییر ندهند. ژل هایی هستند که حاوی آنتی اکسیدان هستند و به اسپرم ها کمک می کنند تا راحت تر به تخمک برسند و در واقع عمل لقاح را راحت تر می کنند.

در استفاده از روان کننده های طبیعی مثل روغن نارگیل دقت کنید: 

شاید شما هم جزو اون دسته از افرادی باشید که از روغن نارگیل به علت خوش بو بودن برای روان کنندگی استفاده کرده باشید ، ولی یادتون باشه که خیلی از روغن هایی که در هر خونه ای پیدا میشند الیاف لاتکس رو از بین می برند و در واقع به بافت کاندوم آسیب میرسانند.

نکته ی منفی دیگه روغن های طبیعی که در خانه وجود دارند اینه که بعضی از آنها بر پایه نفت درست شده اند ، براحتی تجزیه نمی شوند و داخل واژن باقی می مونند که باعث ایجاد عفونت در زنان می شوند .وازلین از جمله روغن هایی است که می تواند واژن خانم ها رو دچار عفونت کند.

اگر می خواهید کاملا طبیعی باشید و از هیچ چیز غیر طبیعی استفاده نکنید ، بهتره که مقدار زیادی آب نوش جان بفرمایید تا در حین رابطه بدن شما مایع روان کننده رو به مقدار مناسب تولید کند.

ژل لوبریکانت یا روان کننده چیست؟, مجله اینترنتی چارگوشه

استفاده از ژل های لوبریکانت کاملا طبیعی است

 بعضی از زن و شوهر ها فکر می کنند در صورتی که از ژل های روان کننده استفاده کنند ، همسرشون فکر می کنند که آنها یک مشکل بدنی دارند و استفاده از ژل لوبریکانت رو طبیعی نمی دانند. در صورتیکه استفاده از ژل لوبریکانت یک امر کاملا طبیعی در حین رابطه جنسی است که بسیاری از متاهلین روزانه از آن بهره می برند. هر زن و شوهری باید در اتاق خوابشان یک ژل لوبریکانت روان کننده داشته باشند تا در مواقعی که نیاز دارند بتوانند به کمک آن ، راحتی و آسایش را به روابطشان برگردانند.

شاید سوال خیلی از دوستان باشد که آیا استفاده از ژل های لوبریکانت عوارضی هم دارد یا خیر؟

ژل های لوبریکانت استانداردی که در داروخانه ها وجود دارند، عوارضی را ایجاد نمی کنند و عفونت از عوارض ژل لوبریکانت نیست. ولی در هر صورت شستشو و رعایت بهداشت و سعی در ادرار کردن پس از مقاربت به طور کلی از عفونتهای ادراری و واژینال پیشگیری میکند.

جمع بندی مطالب

به یاد داشته باشید خشکی واژن یا مقعد در حین مقاربت برای بانوان دردناکه و اصرار به ادامه رابطه، به تدریج منجر به سرد شدن همسر نسبت به رابطه جنسی میشه. استفاده از ژل لوبریکانت کاملا طبیعی هست و تقریبا اکثر زوجین تجربه حداقل یکبار استفاده از انواع روان کننده ها رو داشتن. توصیه میشه همیشه یک عدد ژل روان کننده در نزدیکی تخت و یا هر جایی که اغلب رابطه جنسی بر قرار میکنید داشته باشید تا درصورتی که فرصت یک رابطه رمانتیک نصیبتون شد وقت رو برای پیدا کردن ژل هدر ندید!

 

 

 

 

مطلب پیشنهادی

آیا از زود انزالی رنج می برید؟ پس بخوانید, مجله اینترنتی چارگوشه

آیا از زود انزالی رنج می برید؟ پس بخوانید

بسیاری از آقایان از زودانزالی رنج می برند و این باعث می شود که شریک …