چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟

چگونه چربـی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟

به دلیل تغییر سبــک زندگی، متاسفانه امروزه افراد زیادی دچار افزایش وزن هستند. این افزایش وزن قطعا روی کیفیت زندگیتان تاثیر فراوانی می گذارد، اعتماد به نفستان را کاهش میدهد و لذت کافی از زندگی نمی برید.

 

راه حل آب کردن چربـی شکم و پهلو چیست؟

آب کردن چربـی های دور شکم، یک تلاشی در حد یک جنگ را نیاز دارد.چربـی شکم و پهلو علاوه بر اینکه فرد را در معرض انواع بیماری ها قرار می دهند، بلکه بــاعث می شوند ظاهر او نیز زشت به نظر آید و همین مساله وی را گرفتار افسردگی می کند. خوشبختانه روش های بسیار موثری در کاهش چربـی های شکمی وجود دارد. بــا اســتفاده از این روش ها می توانید به شکم صاف دست یابید.

چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

با ورزش و پرهیز غذایی می توانیم با چربی های اضافه به راحتی مبارزه کنیم.

چگونه اصولی چربـی های شکم و پهلو را آب کنیم:

_کم کردن کالری در حد معقول

بدون کم کردن کالری نمی توان شکمی صاف و تخت داشت. مثلا اگر بخواهید هفته ای نیم تا یک کیلو وزن کم کنیـد، بــاید انرژی دریافتی روزانه خود را بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوکالری کاهش دهید. اما کاهش بیـش از حد انرژی دریافتی، موجب کند شدن نرخ سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه بدن کالری کمتری می سوزاند؛ بنـابراین اگر انرژی دریافتی روزانه بیـش از حد لازم کم شود، نه تنها بــاعث لاغری نمی شود، بلکه روند کاهش وزن را حتی کندتر نیز می کند.

_مصـرف فیبـر بیـشتر، به ویژه فیبـرهای محلول :

فیبـرهای محلول مقدار زیادی آب به خود جذب کرده و هـضـم، جذب و دفع مواد غذایی را آسانتر می کنند. در ضمن، مصـرف فیبـر احساس سیری طولانی مدت ایجاد کرده و در نتیجه بــاعث می شود غذای کمتری خورده شود. همچنین فیبـرهای محلول، تجمع چربـی در اطراف اندام های بدن، به ویژه دور شکم را کاهش می دهند؛ بنـابراین خطر ابتلا به بیماری های مختلف را به مراتب کم می کنند. غذاهای غنی از فیبـرهای محلول عبــارتنداز: جو، دانه های کتان،آووکادو، حبوبــات، جوانه های بروکسل و تمشک.

چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

رژیم غذایی سالم بهترین راه مبارزه با چربی های اضافه

_مصـرف محصولات حاوی پروبیوتیک :

پروبیوتیک ها، بــاکتریهای زنده ای هستند که نقش مهمی در کاهش و نگهداشتن وزن فرد در حد مطلوب، ایفا می کنند. خوراکی هایی همانند ماســت، کفیر، تمپه، کیمچی و یا ترشی جزو مواد غذایی سرشــار از پروبیوتیک ها هستند. تحقیقات نشــان داده که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در مقایسه بــا اشخاص بــا وزن متعادل، دارای آرایش متفاوتی از بــاکتری های روده هستند که این وضعیت منجر به افزایش وزن و تجمع چربـی در بدن آن ها می شود. در ضمن، مطالعات نشــان می دهد که برخی از اصلی ترین پروبیوتیک هایی که به طور موثر در کاهش چربـی نقش دارند عبــارتنداز: لاکتوبــاسیلوس فرمنتوم، لاکتوبــاسیلوس گاسری و لاکتوبــاسیلوس آمیلوورس. بــا مصـرف این بــاکتری ها می توانید تعادل بــاکتری های مفید را در بدن حفظ کرده و از چربـی های شکمی رها شوید.

_مصـرف سرکه سیب :

سرکه سیب به دلیل اینکه حاوی اسیدسیتریک می بــاشد، فواید زیادی برای سلامت بدن دارد. تحقیقات نشــان می دهد که اسیدسیتریک در کاهش چربـی های ذخیره شده در بدن موثر اســت. لازم به ذکر اســت که اصولا سرکه و مواد اسیدی را نبــاید نـاشتا مصـرف کرد و یا در مصـرف آن ها زیاده روی نمود.

چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

دراز و نشست و ورزش دشمن چربی های پهلو

_پرهیز از کالری های مایع :

نوشــابه، آبمیوه های صنعتی ونوشیدنی های انرژی زا سراسر حاوی شکر و کالری های به صورت مایع هستند. بــا توجه به اینکه نوشیدن این نوع از منـابع کالری معمولا کار آسانی اســت، بنـابراین در هر نوبت از مصـرف، مقدار زیادی کالری وارد بدن می شود. علاوه براین، مغز نمی تواند کالری های مایع را به اندازه کالری های جامد، ثبت کند. در نتیجه، دوری از مصـرف این نوع از نوشیدنی ها بــاید در ابتدای فهرست رژیم غذایی لاغری به ویژه رهایی از چربـی های شکمی بــاشد.

_مصـرف غذاهای کامل ساده

غذاهای کامل ساده مملو از ریزمغذی های، فیبـر، آب، ویتامین و مواد معدنی هستند. مطالعات نشــان می دهد که مصـرف این نوع از خوراکی ها خطر ابتلا به چاقی را تا حد زیادی کاهش می دهند. بنـابراین، سعی کنیـد مقداری زیادی از غلات کامل، آجیل، حبوبــات، سبزیجات، لبنیات، گوشت های غیرفرآوری شده را در برنـامه غذایی خود بگنجانید.

_آب کافی

نوشیدن آب به سه علت بــاعث می شود تا چربـی های دور شکم کاملا آب شوند. اولا، آب نرخ سوخت وساز بدن را افزایش می دهد. دوم اینکه نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا در فرد حس سیری ایجاد کرده و بــاعث می شود تا غذای کمتری خورده شود. در نهایت، بــا نوشیدن آب یبوست کاهش یافته و نفخ شکم از بین می رود.

_مصـرف منطقی غذا

منطقی غذا خوردن تکنیکی اســت که به شما کمک می کند تا گرایش های احساسی و فیزیکی خود را نسبت به گرسنگی تشخیص داده و تحت امر خود دربیاورید. آهسته غذا بخورید و تمام حواســتان به خوردن غذا بــاشد و بدین ترتیب می توانید بدون مصـرف غذای بیـش از حد، سیر شده و غذای اضافی که موجب افزایش چربـی های شکمی می شوند را مصـرف نکنیـد.

چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

پروتئین به خودی خود چربی سوز است

_مصـرف پروتئین بیـشتر

بدن، کالری موجود در پروتئین ها را بیـشتر از کالری موجود در چربـی ها و کربوهیدرات ها می سوزاند. در ضمن، رژیم غذایی سرشــار از پروتئین اشتهای فرد را کاهش داده، موجب احساس سیری در او شده و بــاعث کاهش وزن به ویژه چربـی های شکمی می شود. بدین ترتیب، هرچقدر بیـشتر پروتئین مصـرف کنیـد، لاغرتر خواهید شد.

_شمارش کالری های مصـرفی

روش های زیادی هست که به شما کمک می کند تا غذای مصـرفی روزانه خود را بررسی کنیـد. اما بهترین روش برای این کار، شمردن میزان کالری غذاهاســت. بنـابراین، لیستی از غذاهایی که می خورید تهیه کرده و بــا توجه به عنـاصر به کار رفته در تهیه آنها، کالری مصـرفی خود را حساب کنیـد.

_مصـرف ماهی های چرب

هر هفته یک یا دو وعده ماهی های چرب میل کنیـد. این نوع از ماهی ها سرشــار از اسیدهای چرب امگا۳ بوده و برای سلامتی بدن بسیار مفید هستند. اسیدهای چرب امگا۳ کمک می کنند تا تجمع چربـی های ذخیره شده در کبد و دور شکم، کم شود. از طرف دیگر اگر تمایلی به مصـرف ماهی های چرب ندارید، می توانید امگا۳ را از طریق مصـرف مکمل های روغــن ماهی دریافت نمایید.

_به حداقل رساندن مصـرف شکر سفید

مصـرف شکر سفید رابطه مستقیمی بــا اکثر بیماری های شــایع مثل دیابت نوع ۲ و یا کبد چرب دارد. مطالعـات نشــان می دهد که هر چقدر شکر بیـشتری مصـرف کنیم، چربـی های دور شکم بیـشتر می شود. شکر اضافه شده معمولا در بسیاری از محصولات غذایی پنهان اســت؛ بنـابرین قبل از اینکه محصولی را بخرید، بــا دقت به مواد تشکیل دهنده آن توجه نمایید.

چگونه چربی شکم و پهلو را در مدت کوتاه آب کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ورزش منظم دشمن چربی های شکمی و پهلو

_روغــن نـارگیل، جایگزین منـاسب

روغــن نـارگیل حاوی ترکیبــات منحصر به فردی از اسیدهای چرب می بــاشد. این ماده غذایی، جزو معدود خوراکی هایی اســت که دارای زنجیره تری گلیسرید متعادلی می بــاشد. جایگزین کردن برخی از چربـی ها (و از جمله چربـی های حیوانی) بــا روغــن نـارگیل، بــاعث می شود تا افراد در طی روز انرژی بیـشتری داشته و دیر به دیر احساس گرسنگی کنند.

_مصـرف چای سبز و قهوه شیرین نشده برای آب کردن پهلو

چای سبز و قهوه تلخ از سالم ترین نوشیدنی های روی زمین محسوب می شوند. نوشیدن قهوه تلخ بــاعث افزایش میزان سوزاندن چربـی بدن می شود. همچنین، چای سبز نیز سرعت سوخت وساز بدن را افزایش داده و چربـی ها را تا حدی آب می کند.

_۳۰ دقیقه پیاده روی برای لاغری دور شکم

ترکیب ورزش و رژیم غذایی منـاسب معمولا روش موثرتری برای آب کردن چربـی ها و کاهش وزن می بــاشد. برای کاهش وزن نیازی به ورزش های سنگین نیست. یک پیاده روی ساده ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ای در هر روز می تواند تاثیر بسیار مهمی در سلامت بدن و کاهش وزن داشته بــاشد.

_به حداقل رساندن اضطراب برای کاهش چربـی

اضطراب بــاعث افزایش میزان ترشح هورمون کورتیزول شده و در نهایت، میزان اشتها و پرخوری را به شدت زیاد می کند. این شرایط سببافزایش میزان چربـی های دور شکم به ویژه در خانم ها می گردد. بنـابراین، تلاش کنیـد بــا انجام حرکاتی مثل یوگا و مدیتیشن، اضطراب را در خود به کمترین حالت ممکن برسانید.

مطلب پیشنهادی

اسراری در مورد چربی و اضافه وزن, مجله اینترنتی چارگوشه

اسراری در مورد چربی و اضافه وزن

  چـربـی و راز های آن چـربـی کلمه ای است که اکثرا ما نمی خواهیم …