چگونه می توان با رعایت نکات ساده غذایی وزن خود را کاهش دهیم

امروزه کاهش وزن معضل بزرگی برای برخی از افراد میباشد که با رعایت نکات غذایی هر چند ساده در کنار ورزش مداوم می توان به وزن ایده آل دست یافت .میزان کالری که روزانه دریافت میکنیم در افزایش وزن موثر اسـت پس باید از میزان کالری موجود در مواد غذایی آگاهی داشته باشیم و آنها را بصورت کنترل شده وارد بدن کنیم و در ساعاتی که بدن زمان برای هضم داشته باشد.

ما نیازمند این هستیم که یک برنامه اصولی و دقیق داشته باشیم مواد غذایی را را دسته بندی کنیم و بدانیم که از آنها چه مقدار و در چه زمانی اسـتفاده کنیم و تا جایی این برنامه را پیش ببریم که جزیی از سبک زندگی ما شود . این سبک زندگی جدید و سالم علاوه بر اینکه موجی کاهش وزن و رسیدن به وزن و هیکل ایده آل ما میشود سلامت جسم را نیز به همراه دارد.برای داشتن رژیم خوب ومناسب باید از مواد غذایی درست و سالم در ساعات مناسب آن اسـتفاده کنیم زیرا بدن به زمان نیاز دارد تا فرآیند هضم و جذب را به خوبی انجام دهد.

چگونه می توان با رعایت نکات ساده غذایی وزن خود را کاهش دهیمچگونه می توان با رعایت نکات ساده غذایی وزن خود را کاهش دهیم

 

چند نکته ساده برای کاهش وزن

کربوهیدرات را از برنامه غذایی خود حذف نکنید و مقدار آن را کاهش دهید و در ساعت مناسب مصرف نمایید. می توانید از برنج قهوه ای یا سفید اسـتفاده کنید و آن را بدون روغن بصورت دم پخت نمایید.اسـتفاده از نان جو یا سنگگ بجای بربری و لواش . مصرف ماکارانی ممنوع اسـت.برای کسانی که قصد کاهش وزن دارند ماکارانی را از منوی غذایی خود حذف نمایند اما کسانی که می خواهند بدن شان حجم بکیرد می توانند از این غذا اسـتفاده کنند .اسـتفاده از هر نوع قند چه طبیعی چه مصنوعی ممنوع اسـت مگر در ساعت و روز خاص . مصرف پروتئین ها و سبزیجات و نوشیدن آب را فراموش نکنید و ورزش جز جدایی ناپذیر از برنامه روزانه تان باشد .

چگونه می توان با رعایت نکات ساده غذایی وزن خود را کاهش دهیم

چرا نباید کربوهیدرات ها از برنامه غذایی مان حذف کنیم ؟

حذف کربوهیدرات از برنامه غذایی موجب می شود که بدن انرزی لازم برای انجام فعالیت های روزانه را نداشته باشد چون این دسته از مواد تامین کننده سوخت بدن هستند و در صورت نبودشان احساس خستگی میکنید و هوس خوراکی های شیرین شدت پیدا میکند و به این صورت وزن کاهش پیدا نمی کند.بنابراین در طول روز به میزان مناسب از کربوهیدرات ها اسـتفاده کنید و برای این کار تا ۴بعدازظهر فرصت دارید ولی بعداز آن به بدن فرصت هضم و جذب را می دهیم و با این کار از انباشت چربی ها در قسمت زیر شکم(بیشتر خانم ها) و پهلو و پشت (بیشتر آقایان) جلوگیری می شود .

 

چگونه می توان با رعایت نکات ساده غذایی وزن خود را کاهش دهیم

شکر و قند ممنوع!

خوردن قند و شکر (سم سفید)طبیعی یا مصنوعی در شب ممنوع اسـت و بهتر اسـت که خوردن این مواد را کاهش دهیم تا سالم تر بمانیم.حتی خوردن میوه های شیرین مانند خرما،توت و میوه های دیگر نیز در شب توصیه نمی شود .

سبزیجات و پروتئین ها

در عوض از سبزیجات و پروتئین می توانید به میزان ماسب در طول روز اسـتفاده کنید .برای وعده شام مرغ ،میگو یا ماهی را مزه دار کنید، بدون روغن بپزید ( به هر روشی که دوست داشتید)و همراه سبزیجات یا سالاد میل کنید
با انجام همین جند نکته ساده می توانیم وزن خودرا کاهش دهیم و علاوه برآن سلامت بدن خود را فراهم آوریم و زندگی سالم تری داشته باشیم

مطلب پیشنهادی

اشتهای کاذب و راهکار های مقابله با آن

اشتهای کاذب میخوریداما گرسنه نیستید! اکثر اوقات گرسـنه تان نیست. وقتی غذایی بو،ظاهر یا مزه …