چگونه مدرسه مناسبی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

 

چگونه مدرسه مناسبی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

خیلی از والدین دغدغه آن را دارند که فرزندشان کجا به مدرسه بروند. آیا آن مدرسه استعداد های فرزندشان را شکوفا میکنند؟، آیا روش های به کار گرفته شده در آن مدرسه متناسب با ارزش گذاری های آنها است یا خیر؟ و خیلی سوال های دیگر. در چارگوشه مقاله ایی تحت عنوان انتخاب مدرسه مناسب برای فرزندانتان به والدین کمک میکند که در تصمیم گیری بهتر عمل کنند و فاکتور های مناسبی را در نظر بگیرند.

مدرسه ایده آل خود را تعریف کنید

بدانید قبل از اینکه حتی شروع به جستجو کنید ، تصمیم گرفتن در مورد مهمترین موضوع برای فرزندتان مهم است. برای محدود کردن انتخاب های خود می توانید از معیارهایی مانند فرصت های زبان خارجی، هنر و علوم و یا عوامل دیگری که به نظر شما مهم است، استفاده کنید. پس از تصمیم گیری از وب سایت مدرسه، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آینده مدرسه استفاده کنید.

چگونه مدرسه مناسبی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

به گزینه های مختلف توجه داشته باشید

اگر منطقه شما انواع مختلفی از مدارس اعم از مدارس دولتی ، خصوصی دارد، خودتان را محدود نکنید. اینکه چگونه یک مدرسه بودجه خود را اعم از دولتی یا خصوصی تأمین می کند، لزوماً با کیفیت آموزش ارتباط ندارد. به صورت آنلاین جستجو کنید، به صورت حضوری از مدارس دیدن کنید، یا در یک نمایشگاه اطلاعات شرکت کنید تا یک نگاه دقیق تری داشته باشید.

آمارها را بدانید

والدین باید از مدارس آینده نگر آماری جامع داشته باشند که نشان دهنده عملکرد در آزمونها ، نسبت دانش آموز-معلم و اینکه تعداد دانش آموزان که  به دانشگاه رفته اند یا شاغل شده اند وجود دارد.  با دفتر اصلی مدرسه تماس بگیرید و این اطلاعات را درخواست کنید.

از گزینه های احتمالی خود بازدید کنید

هیچ وقت تحقیق ، خواندن یا تماس تلفنی نمی تواند جایگزین آزمون حضوری شود. با فرزندان خود به مدرسه بروید و حتماً با مدیر ، معلمان و در صورت امکان با والدین دیگر صحبت کنید.  این زمان بسیار خوبی است تا اطلاعات کلی در مورد انواع افراد که در مدرسه هستدبدست بیاورید و  تصمیم بگیرید که آیا مدرسه مناسب فرزند تان است یا خیر. به کلاسهای درس ، آثار هنری روی دیوارها نگاه کنید و در صورت امکان معلم را در عمل تماشا کنید تا ببینید که چه نوع تعامل و فعالیتهایی با دانش آموزان دارند.

چگونه مدرسه مناسبی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

سوال بپرسید

قبل از بازدید از مدرسه ، لیستی از سؤالات را بر اساس معیارهایی که فکر می کنید مهم هستند درست کنید. هنگام مراجعه به مدرسه، سوالات خود را مطرح کنید. حتماً از برنامه مدرسه اطلاع داشته باشید ، چه نوع خواراکی های را سرو می کنند، پیشنهادهای زبان خارجی آنها و تیم های ورزشی را بسنجید.

از توصیه های بقیه در مورد مدرسه استقبال کنید

ممکن است دوستانی داشته باشید که قبلاً در یکی از مدارس فرزندان شان درس خوانده  باشند. از آنها در مورد آن مدرسه بپرسید. ممکن است بخواهید فرزند خود را در همان مدرسه ثبت نام کنید.

جزئیات درخواست و ثبت نام را بدانید

جزئیات زیادی وجود دارد که به شما در تصمیم گیری کمک می کند. اگر یک مدرسه خصوصی است، درباره پیشنهادات کمک های مالی مطلع شوید ، آیا فرزند شما نیاز به مصاحبه دارد و اینکه آیا باید توصیه هایی را از طرف فرزندتان تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت هزینه های شهریه را دارید.

یک برنامه تهیه پشتیبان داشته باشید

ممکن است شما بعد از تحقیق و جست و جوی فراوان مدرسه مورد نظر خود را پیدا کردید، شاید این مدرسه یک سری قوانین و موارد حقوقی دارد که ثبت نام را برای شما غیر ممکن می کند. اطمینان حاصل کنید که گزینه های دیگری نیز در این موارد داشته باشید تا بتوانید در صورت ممکن بتوانید فرزندتان را به مدرسه دیگری بفرستید. همیشه یک گزینه پشتیبان داشته باشید.

چگونه مدرسه مناسبی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

مدرسه مناسب برای فرزندان خردسال

محیط مناسب و استانداردی برای فرندان خود انتخاب کنید

برای دبستان گزینه ها و رویکردهای مختلف زیادی وجود دارد. ممکن است شما مدرسه ای را انتخاب کنید که بازی محور باشد و در مقابل آن آموزشی محور باشد. همچنین ممکن است در مورد اینکه کودک شما در یک محیط شلوغ با فعالیت های فراوان و همکلاسی ها در ارتباط باشد یا محیط های فردی که روی پیشرفت مهارت های خاص تمرکز دارد ، دچار شک و تردید باشید.

 در مورد ساختار آموزشی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

رویکردهای بسیاری برای آموزش کودک خردسال وجود دارد.

برنامه های مبتنی بر بازی: فعالیتهایی هستند که هدف آنها استفاده از بازی برای توسعه مهارت است. این مدارس به عنوان “کودک محور” شناخته می شود. بسیاری از اوقات کلاسهای درس به بخشهای مختلفی از قبیل خانه یا آشپزخانه ، محوطه علمی ، میز آب ، فضای خواندن و فضایی با بلوک و اسباب بازی تقسیم می شوند. این باعث می شود دانش آموزان از طریق بازی مهارت کسب کنند.

برنامه های متمرکز آکادمیک: معمولاً تحت هدایت معلمان هستند و ساختار بیشتری را ارائه می دهند. این شبیه به یک مدرسه کلاسیک است و با هدف آماده سازی کودک برای مراحل بعدی خود در مدرسه است. این همچنین برای والدینی است که ساختار بیشتری می خواهند و از محیط هرج و مرج برنامه های مبتنی بر بازی می ترسند.

چگونه مدرسه مناسبی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

در مورد فلسفه آموزشی که برای شما مهم است تصمیم بگیرید.

فلسفه های مختلفی برای چگونگی بهترین آموزش به کودکان و آماده سازی آنها برای موفقیت وجود دارد

روش مونتسوری: این روشی است که در رم توسعه یافته است. این روش بر این است که به کودکان اجازه دهد با سرعت خود یاد بگیرند و به آنها امکان می دهد در هر سطح آموزشی که در آن قرار دارند فعالیت کنند. این امر تأکید کمتری بر راهنمایی معلمان برای کودکان دارد و به فرزندان اجازه می دهد تا به طور مستقیم پازل ها و اسباب بازی ها را کشف کنند ، که با انجام موفقیت آمیز یک کار از یک بزرگسال پاداش می گیرند. این برای والدینی که می خواهند فرزندانشان مهارت های رهبری و استقلال داشته باشند بسیار عالی است

والدورف: این روشی است که بر خواندن ، یادگیری خلاق ، خواندن ، آواز خواندن و بازیگری تأکید دارد. همچنین بر همکاری بین دانش آموزان تأکید فراوان دارد. نکته ای که در مورد این روش بی نظیر است ، محرومیت از رسانه هایی مانند رایانه، فیلم و تمرکز بر روی کارهای دانشگاهی مانند تست ، مشق شب یا حتی میز نیست. این روش برای والدینی که می خواهند فرزندشان فردیت گرایی ایجاد کند بسیار عالی است.

رجیو امیلیا: سبکی است که دانش آموزان را تشویق می کند تا در یادگیری مبتنی بر پروژه تحقیق و مشارکت کنند. دروس مبتنی بر علاقه دانش آموزان است. به جای سؤال و پرسش معلم، از دانش آموز بخواهد در بیرون کاوش کند و از معلم سؤالاتی بپرسد و آموزش را از طریق برخوردها و علایق خود دنبال کند.

در مورد کارمندان مدرسه تحقیق کنید.

این کار مهم است زیرا آنها کسانی خواهند بود که برنامه درسی را هدایت می کنند ، ارزش ها را القا می کنند و به فرزند شما نظم می دهند. با آنها ملاقات کرده و روشها و دیدگاههای آنها را در مورد موضوعات مهم دریابید.

مطلب پیشنهادی

کودک آزاری چیست؟ و عوامل موٍثر بر کودک آزاری

کــودک آزاری چیســت؟ امروزه در فضاهای مجازی شاهد عکس ها و فیلم هایی از کــودکانی …