چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟

 

تشخیص فرم صورت از اج واجبات هست زیرا که برای انتخاب فریم عینک، انتخاب مدل موی مناسب و انتخاب درگر اسسوری ها نیازمند اینست که فرم صورت خود را بدانید. با دانستن شکل صورتتان انتخاب برای شما بسیار راحت و دلپذبر تر خواهد شد.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

فرم صورت هر فرد منحصرد به فرد است بنابراین ما انجا فقط قصد داریم که گروه هایی را مشخص کنیم که صورت شما بیشتر هم خوانی را با آن دارد. ممکن است یک صورت در دو گروه قرار بگیرد مثلا صورتی هم در گروه بیضی و هم گروه قلبی شکل است. این افراد باید در انتخاب هایشان باید هر دو مورد را در نظر بگیرند.

برای تشخیص فرم یا شکل صورت دو روش کلی وجود دارد یک: استفاده از آیینه و دو: استفاده از متر. انتخاب هر کدام کاملا سلیقه شخصی است و تاثیر آنچنانی در نتییجه ندارد. ابتدا سراغ روشی میرویم که از آیینه استفاده میشود.

تشخیص فرم صورت با استفاده از آیینه

موارد مورد نیاز

یک عدد آیینه (ترجیحا آیینه تخت)*

یک عدد ماژیک وایت بورد *

این روش ساده‌ترین روش تشخیص فرم چهره است که نیاز به اندازه گیری ندارد اما برای نتیجه گیری درست نیاز به دقت زیادی دارید. برای این کار شما به این وسایل نیاز دارید:  یک آینه بزرگ و مداد لب کهنه اما قابل استفاده. آینه‌ای که انتخاب می‌کنید باید بزرگ‌تر از ابعاد صورت باشد و به صورت عمود بر زمین روی دیوار نصب شده باشد و با دیوار زاویه نداشته باشد (آینه‌های مایل نتیجه درستی را به شما نمی‌دهند) به یک مداد لب یا مداد چشم قابل پاک شدن هم نیاز دارید، مدادی انتخاب کنید که نگران خراب شدن آن نباشید اما در حدی باشد که بتوانید با آن خطوط بلند و بزرگی بکشید.

حال برای انجام کار مقابل آینه راست بایستید و حرکت نکنید، موها را از روی صورت جمع کنید تا گردی صورت و مرزهای آن کاملا مشخص باشد، سرتان را موازی آینه بگیرید، آن قدر از آینه فاصله بگیرید که دستتان به راحتی به آینه برسد ولی کلیت صورت شما نیز در آینه قابل مشاهده باشد. مداد لب را بردارید و خطوط دور صورت خود را با مداد دنبال کنید. وقتی کل صورت تمام شد از آینه فاصله بگیرید و فرمی را که با مداد کشیده‌اید بررسی کنید، این فرم صورت شما است.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

به دقت به آن نگاه کنید و تصمیم بگیرید که این فرم یک دایره است یا بیضی، مربع است یا مستطیل، قلبی است یا مثلثی. این بخش دشوارترین بخش این روش است چون قضاوت در مورد این فرم می‌تواند دشوار باشد اما می‌توانید از یک دوست هم کمک بگیرید، در هر صورت وقتی نتیجه مشخص شد می‌توانید بر این اساس مدل مو یا مدل عینک آفتابی و یا هر چیز دیگری را بر اساس این فرم انتخاب کنید. جالب‌ترین روش برای اطمینان از درستی نتیجه گیری شما این است که اگر اشتباه تشخیص داده باشید این مدل‌ها به شما نخواهند آمد.

* هرچیزی که بتوان روی آیینه نوشت و قابل پاک شدن باشد.

* سایر آیینه ها نتیجه مطلوبی را ارائه نمیدهند.

 

تشخیص فرم صورت با اندازه گیری

موارد مورد نیاز

متر پارچه ای

آیینه

دفتر

خودکار یا مداد

اگر با استفاده از روش قبلی نتوانستید نتیجه خوب بگیرید و فرم چهره تان را تعیین کنید میتوانید از این روش پیش بروید.

برای اندازه گیری میتوانید از کسی کمک بخواهید یا میتوانید روبروی آیینه بایستید و با متر خیاطی یا پارچه ای صورت خودتان را اندازه بگیرید.

  • پیشانی نقطه خوبی برای شروع اندازه گیری هاست. فاصله بین ابروها از یکدیگر را اندازه گیری کرده تا اندازه پیشانی شما به دست آید.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

  • فاصله بین استخوان های گونه در هنگام انتخاب مدل موی مناسب از اهمیت برخوردار است. این فاصله را که تقریبا از زیر چشم ها آغاز می شود، اندازه گیری کنید.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

  • فک شما هر اندازه باشد، بالاخره دارای راستا و اندازه مشخصیست. فاصله بین چانه تا زیر گوش مشخص کننده اندازه یک فک شماست. با ضرب این عدد در دو فاصله سراسری فک شما به دست می آید. این عدد را به عنوان اندازه فک یادداشت نمایید.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

  • برای پی بردن به طول صورتتان، فاصله بین چانه تا مرکز ابتدایی رشد موهایتان را اندازه گیری کنید.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

پس از اینکه همه صورتتان را اندازه گرفتید و یادداشت کردید حالا نوبت به تعیین حالت صورت میرسد. برای این کار برای راحتی کار جدولی را آماده کرده ایم که شما با توجه به آن میتوانید به راحتی فرم صورتتان را تشخیص بدهید.

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

قلبیمثلیلوزیگردمستطیلیمربعیبیضیفرم صورت
اندازه پیشانی بزرگتر از گونه و فک است. چانه تیز است.اندازه فک بزرگتر از گونه است. فک و گونه بزرگتر از پیشانی است.طول صورت بیشترین اندازه است. پیشانی و فک اندازه های کمتری دارند و تقریبا مشابه هستند. چانه کمی تیز است.اندازه بین استخوان گونه با طول صورت تقریبا یکسان است. پیشانی و فک هم حدودا هم اندازه است. فک تقریبا خمیده و گرد است.طول صورت بزرگترین اندازه را دارد. دیگر اندازه ها تقریبا یکسان است.تمام اندازه ها تقریبا مشابه هستند و فک تقریبا زاویه قائم دارد.طول صورت از عرض صورت بیشتر است. پییشانی بزرگتر از فک است. فک دارای زاویه گرد است.معیار های اندازه گیری شده

 


بیشتر بخوانید:

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

استایل ها در صنعت مد (فشن)

ست های مناسب برای پاییز و زمستان

مطلب پیشنهادی

تیپ ساده،شیک و جذاب مردانه ۲۰۲۰, مجله اینترنتی چارگوشه

تیپ ساده،شیک و جذاب مردانه ۲۰۲۰

تیپ ساده،شیک و جذاب مردانه ۲۰۲۰ در این مقاله میخواهیم تیپ های ساده، شیک و …