چگونه عشقم را به او ابراز کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

چگونه عشقم را به او ابراز کنم؟

چگونه عـشـقم را به او ابراز کنم؟

ابراز عـلاقـه یکی از کار های دشوار برای عشاق اســت. بعضی ها برای این کار از دوســتانشان و یا دوســتان طرف مقابلش کمک می گیرد و به صورت یک واسطه عـشـق خودش را ابراز میکنــد. بعضی ها هم نامه می نویسنــد بعضی ها هم … در این راه روش های بسیار عاشقانه دیگری هم هست که هر کدام مزیت و معایب خودشان را دارد ولی بهترین راه این اســت که خود فرد مستقیما عـشـقش را به طرف مقابل اعلام کنــد فارغ از هرگونه جوابی که ممکن اســت بشنود. ما در چارگوشه به شما می گوییم چطور به فرد مورد نظرتان ابراز علاقه کنید.

در فرصت مناسب ابراز عـلاقـه کنید

صحبت دراین‌باره جلوی درِ دست‌شویی یا ابراز عـلاقـه طی جلسه‌ی کاری صورت خوشی نــدارد. برای این‌ کار هر دو باید در آرامش و درخلوت باشید. بهتر اســت مشغول انجام کاری مشترک ماننــد نوشیدن قهوه، قدم‌زدن یا تماشای فیلم باشید.
فکر کنید که کجا و کِی حال‌واحوال هر دویتان خوب خواهد بود، سپس در زمان‌ومکان مناسب اقدام کنید.

چگونه عشقم را به او ابراز کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

خیلی رمانتیکش نکنید

ممکن اســت قلب‌تان تنــدتنــد بزنــد، دست‌تان عرق کنــد، دل‌تان غنج برود و آدرنالین در رگ‌هایتان جاری شود. به‌نظر می‌رسد مسئله‌ی مهیبی باشد؛ هجوم احساسات در لحظه‌ای که می‌خواهید به کسی احساس‌تان را اعتراف کنید، فشار زیادی وارد می‌کنــد. این همه فشار کمکی به شما نمی‌کنــد. پس آرام باشید، خیلی جدی نباشید و به خودتان اعتماد کنید. فردا هم روز دیگری اســت، قرار نیست آخر دنیا باشد. هر اتفاقی بیفتد، اوضاع روبه‌راه خواهد شد.

خیلی داســتان‌پردازی نکنید

داســتان‌ها بخشی از زنــدگی و فرهنگ انسان‌ها هستنــد؛ ما با آنها بزرگ شده‌ایم. به‌کمک داســتان‌ها درک بهتری از زنــدگی پیدا می‌کنیم، آنچه را برای‌مان اهمیت دارد و نوع واکنش به آنها را شناسایی می‌کنیم.
ممکن اســت عاشق شوید، ازدواج کنید و درکنار هم پیر شوید. شاید هم کارتان به جدایی برسد. شاید دل‌تان اسیر کسی شود و او قلب‌تان را بشکنــد (و احتمالا بعدش هم به‌دنبال درمان قلب شکسته خود باشید)! شاید هم شما باعث دل‌شکستگی دیگران شوید.

بپذیرید که ابراز عـلاقـه ساده نیست.

ابراز عـلاقـه به کسی که دوســتش دارید کاری نیست که بدون هیچ زحمتی انجام شود. شما ریسک می‌کنید و رازتان را آشکار می‌کنید؛ برای ریسک‌کردن هم باید از ناحیه‌ی امن‌تان خارج بشوید. پس نگذارید سختی و احساس بی‌دست‌وپایی مانع‌تان شود، اینها بخشی از فراینــد اســت. شما احساس آسیب‌پذیری خواهید کرد و این اصلا احساس خوبی نیست اما گریزی هم از آن نیست. پس پیش بروید.

چگونه عشقم را به او ابراز کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

متوجه شوید فردی در زنــدگی اش هست یا خیر

بعد از آن که حرف زدن با هم را شروع کردید و متوجه شدید او واجد ویژگی هایی اســت که مهمترین معیارهایتان را برآورده میکنــد، نوبت به این می رسد که بفهمید آیا دختری در زنــدگیاش هست یا خیر. مسلماً این موضوع بسیار مهم اســت و به شما میگوید که آیا میتوانید انتظاراتتان را به واقعیت تبدیل کنید یا خیر. اگر او به موردی اشاره نکرد که از روی آن متوجه وضعیت زنــدگی عـشـقی اش بشوید، مستقیماً از او سوال کنید. اگر او راجع به کار جدیدی که به تازگی انجام داده اســت، حرف زد، از او بخواهید که جزئیات بیشتری را برایتان تعریف کنــد و بگوید که آن را با چه کسی انجام داده، خانواده، دوســتان یا نامزد و دختر مورد عـلاقـه اش؟

پیچیده‌اش نکنید

شاید وسوسه شوید در زمانی ویژه مکانی را چنان آماده کنید که کارتان را در ابراز عـلاقـه ساده‌تر کنــد اما درواقع همه‌ی این وسواس‌ها و انتظارات کار را سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کنــد.

پس ساده بگیرید. قضیه را بیش‌ازانــدازه مهنــدسی نکنید! اقدام و حرف‌تان را به مجموعه‌ای از بایدها وابسته نکنید. موضوع را تبدیل به کشمکش با خودتان نکنید. شاید جمله‌ی ساده‌ای ماننــد «راســتی، موافقی فردا یه سر بریم کافه؟» همه‌ی چیزی باشد که نیاز دارید. پس به‌جای کشمکش و پیچیدگی در ابراز عـلاقـه، آرامش و سادگی را درپیش بگیرید.

یک دورهمی دوســتانه ترتیب دهید

اگر تولدتان اســت، که چه بهتر، اگر هم نیست، میتوانید دوســتانتان را به یک دورهمی دوســتانه دعوت کنید، مثلا با دوســتانتان در یک رستوران، پارک یا فضاهای دیگر قرار بگذارید و او را هم به جمع خود دعوت کنید. به او بگویید که بدون دلیل میخواهید دور هم جمع شوید و از او هم دعوت کنید. این جمع شدن به هر دوی شما اجازه می دهد در فضایی خارج محل تحصیل یا کار همدیگر را بشناسید و علاوه بر آن ارتباط صمیمی تری با هم پیدا کنید.

چگونه عشقم را به او ابراز کنم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ترتیب دادن یک قرار دونفره

وقتی مرحله ی گفتگوهای تصادفی را پشت سر گذاشتید و مدتی به طور مرتب با هم حرف زدید، زمانی را برای یک گفتگوی دونفره در نظر بگیرید. تا این موقع احتمالاً با توجه به محل آشناییتان و حرفهایی که به هم زدهاید، به علایق مشترک یکدیگر پی برده اید. بنابراین به راحتی می توانید رابطه تان را از محیط اداره، کلاس درس و دورهمی با دوســتان مششترکتان جلوتر ببرید و ترتیب یک قرار دونفره را بدهید.

اگر شک دارید، فعالیتی را انتخاب کنید که درباره ی آن صحبت کرده اید و هر دو نفر آن را دوســت دارید، سپس به او پیشنهاد بدهید که دو نفری آن را امتحان کنید. اگر موافقت کرد، شماره تلفنتان را به او بدهید و بگویید که هر موقع وقتش آزاد بود، با شما تماس بگیرد تا هماهنگ کنید.

از او تعریف کنید

البته باید مراقب باشید که تعریف هایتان مصنوعی و چاپلوسانه نباشد. تعریف هایتان باید معنی داشته باشد، نمی توانید همینطور بدون هیچ علتی بنــد را آب بدهید که او چقدر باهوش، بامزه، دوســت داشتنی و جذاب اســت، هر چقدر هم دلتان بخواهد از این تعریف ها بکنید، نباید راز دلتان را اینطور برملا کنید. اگر این کار را بکنید، او فکر می کنــد که شما چه دختر عجیب و غریبی هستید و رویاهایتان ظرف یک ثانیه نقش بر آب میشود.

البته همه ی ما دوســت داریم که دیگران هر از گاه از ما تعریف کننــد. با لحنی بیخیال و شوخ، آمیخته به رفتار شیرین دخترانه از او تعریف کنید؛ اگر هم فرستادن پیام را برای تعریف کردن از او انتخاب کرده اید، حتماً از شکلک های مناسب اســتفاده کنید. مسلماً از همه تعریف نمی کنید، او باید کاری کرده باشد که مستحق این تعریف و تمجید باشد. او متوجه این نکته خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

چگونه دختر رو عاشق و وابسته خود کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

چگونه دختر رو عاشق و وابسته خود کنیم؟

چگونه دختر رو عاشق و وابسته خود کنیم؟ برای اکثر آقایان این سوال پیش می …