چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

تقویت زبان انگلیسی شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسید اما شما می توانید به راحتی با روش هایی که در پایین آمده زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. شما می توانید از این تکنیک ها به عنوان روش های تکمیلی در کنار سبک آموزشی که از آن استفاده می کنید بهره ببرید. در ادامه با چارگوشه همراه باشید.

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

 

۱- وسایل خانه را برچسب گذاری کنید.

وسایل را در خانه خود برچسب گذاری کنید. با استفاده از استیکی نوت ها یا هر کاغذ دیگری تمام وسالیل خانه را برچسب گذاری کنید. حتی اگر چیزهای ساده ای را می دانید، به هر حال این کار را انجام دهید. فقط فکر کردن به این موارد به زبان انگلیسی قبل از اینکه به زبان مادری فکر کنید ، باعث می شود شما سریعتر فکر کنید و وقتی تلاش کمتری برای به یاد آوردن انگلیسی آنها کنید پیشرفت خود را احساس خواهید کرد.

سعی کنید به جایی برسید که بدون هیچ تردید به این موارد فکر کنید (این فکرها باید به انگلیسی باشد). روی تخت خود بنشینید و تمام برچسب های خانه خود در سر خود بگذرید. اگر چیزی وجود دارد که شما نمی توانید آن را به خاطر بسپارید، برخیزید و بروید بررسی کنید که چیست. وقتی این سطح را زده اید ، موارد دیگر را برچسب بزنید! از “پنجره” تا  “مبل” گرفته تا “کوسن” ، از “پیراهن” تا “بلوز پنبه.” در انگلیسی ، همیشه سطح بالاتری وجود دارد!

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۲- همیشه یک دفترچه همراه خود داشته باشید.

همانطور که روز خود را می گذرانید ، برخی از کلمات انگلیسی وجود دارد که شما به آن ها بر می خورید و معنی آنها را نمی دانید. این زمانی است که شما دفترچه دستی خود را بیرون می کشید! کلمه مورد نظر را در دفترچه بنویسید و وقتی به خانه رسیدید، می توانید آن را جستجو کنید. به جای فکر کردن “ای وای، آن کلمه ای که در منوی کافه دیدم چیست؟” شما کلمه را در دفترچه خود می نویسید و کلمه جدیدی یاد خواهید گرفت!

اگر این کمی برای شما ۲۰۰۳ است ، کافیست تلفن هوشمند خود را شلاق بزنید. یادداشت را شروع کنید (یا هر برنامه دیگری که می خواهید استفاده کنید) که به کلمات جدید انگلیسی اختصاص داده شده است. سپس هر چند وقت یک بار می توانید به آن رجوع کنید و مطمئن شوید که همه آنها را به یاد می آورید!

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۳- خود را با کسانی یا چیزهایی که انگلیسی صحبت می کنند احاطه کنید.

اگر چند دوست دارید که انگلیسی خوب صحبت می کنند، با آنها در ارتباط باشید! آنها را به شام ​​دعوت کنید! به این صورت، خانه شما به یک مرکز زبان انگلیسی تبدیل می شود. یک معلم پیدا کنید تا بتوانید صحبت دو نفره و رو در رو داشته باشید. یک مبادله زبان انجام دهید، جایی که می توانید زبان خود را به آنها بیاموزید و آنها می توانند به شما آموزش دهند. تا جایی که می توانید خود را درگیر زبان کنید!

نکته مهم این است که شما باید تا حد امکان از زبان مادری خودداری و دوری کنید. از محل کار آمدن و نشستن و تلویزیون خود را روشن کردن و ارتباط با کسانی که با آنها زندگی می کنید شما را به شدت وسوسه خواهند کرد که به زبان مادری برگردید. این کار را نکنید! هر روز حتی اگر فقط برای یک ساعت باشد، وقت خود را برای صحبت با انگلیسی کنار بگذارید. تلویزیون را روی کانال های انگلیسی زبان نگه دارید، رادیو را به انگلیسی نگه دارید ، همه چیز را در حد امکان به انگلیسی استفاده کنید.
به دنبال گروه های تمرین زبان در شهرهای بزرگتر باشید که بتوانید ضمن آموزش زبان انگلیسی خود به دیگران، انگلیسی تمرین کنید. این کار را به صورت آنلاین هم می توانید انجام دهید.

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۴- مجلات و کتاب های کودکان را بخوانید.

آنها جذاب هستند و بسیاری از مقاله های کوتاه یا نقشه ساده را در خود جای داده اند و درباره موضوعات بسیاری (علم ، ادبیات ، خودسازی) مطلب دارند. اما مهمتر از همه ، آنها به خوبی همه چیز را به تصویر کشیده اند. تصاویر به شما امکان می دهند بسیاری از کلمات را بدون نیاز به استفاده از فرهنگ لغت درک کنید. در این حالت سرعت یادگیری شما بیشتر خواهد بود و لذت بیشتری از آن می برید!

وقتی صحبت از کتاب می شود، بعد از اینکه با شخصیت ها و واژگان بکار رفته در داستان آشنا شدید، خواندن شما آسان تر می شود و شما شروع به خواندن سریع تر خواهید کرد، در حالی که همچنان عبارات و واژگان را از یک کتاب به کتاب دیگر می گیرید. . نانسی درو ، انیمورفس و… یا هر یک از تعدادی از کتابهای داستانی یا مجموعه داستانی دیگر که در کتابخانه ها به طور گسترده در دسترس هستند را امتحان کنید.

اگر سطح شما بالاتر از این ها است، هر چیزی را بخوانید. داستان های علمی تخیلی جوانان و داستانهای ساده قدیمی می توانند مهارتهای یادگیری زبان را بالا برده و شما را در دنیای کاملاً جدیدی قرار دهند. بهتر است داستانی را با گفت و گو زیاد انتخاب کنید – چون حالت بیشتر شبیه زندگی واقعی است!

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۵- کشف کنید که چگونه یاد می گیرید.

هر کس سبک یادگیری خود را دارد. برخی با دست خود یاد می گیرند، برخی با چشم، بعضی با گوش و برای بعضی دیگر ترکیبی از این سه مورد است. بهترین دوست شما ممکن است بتواند شعر انگلیسی را پس از یکبار شنیدن دوباره بازخوانی کند در حالی که شما برای حفظ آن شعر نیاز به دیدن آن دارید، دوباره بخوانید. وقتی فهمید که چگونه یاد می گیرید، می توانید عادتهای مطالعه خود را به توانایی های خود تبدیل کنید و از آنها بهره ببرید.

علاوه بر این ، می توانید وقت خود را در روش هایی که برای شما کارآمد نیست متوقف کنید. اگر معلم شما صحبت و گفتگو می کند و بعدا هیچ چیز را به یاد نمی آورید، می توانید یادداشت برداری را شروع کنید. اگر در حال خواندن کتاب هستید و نمی توانید چیزی را به خاطر بسپارید ، می توانید با صدای بلند آن را با خود بخوانید. راه هایی بسیاری برای رسیدن به هدفت وجود دارد!

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۶- کلمات ریشه ای ، پیشوندها و پسوندها را بیاموزید.

حتی کسانی که انگلیسی می توانند برای یادگیری کلمات ریشه ای اقدام کنند. از آنجا که در این زبان کلمات زیادی وجود دارد، یادگیری کلمات ریشه ای می تواند شما را در یادگیری و درک بهتر آنها کمک کند. وقتی کلمه جدیدی را می بینید، اگر واژه اصلی را می دانید، دیگر لازم نیست آن را جستجو کنید!

بیایید این گونه بیان کنیم که شما به این جمله بر می خورید، “It was an acephalous society”. شما در حال فکر کردن هستید ، “اوه … چه جمله سختی؟!” اما نگران نباشید برای چند ثانیه در مورد آن فکر کنید. می دانید که پیشوند “a” به معنای بدون (amoral = غیر اخلاقی ، asexual  = غیر جنسی ، asymmetrical = نامتقارن) است.

می دانید که “cephal” به معنای “سر” است: آنسفالیت = encephalitis، انسفالوگرام = encephalogram. شما می دانید که “-ous” یک صفت ایجاد می کند: جاه طلب = ambitious ، خوشمزه = delicious، پر زرق و برق = glamorous. در این لحظه ناگهان متوجه می شوید که این جمله به این معنی است، “این یک جامعه بدون سر ، بدون رهبر بود.” بووووووم! چه کسی به فرهنگ لغت احتیاج دارد؟ هر کسی به جز شما.

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۷- روزنامه های زبان انگلیسی را بخوانید.

برخی روزنامه ها از زبان پیچیده تری نسبت به سایرین استفاده می کنند، بنابراین یکی از موارد مناسب را برای خود انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که با عناوین شروع کنید و پس از به دست آوردن اعتماد به نفس کافی به خواندن مقاله بپردازید. می توانید با سرعت خود مطالعه کنید و مقالاتی را که جالب است انتخاب کنید. حداقل می توانید کمیک (داستان مصور تخیلی) بخوانید!

اگر دوستانی دارید که آنها هم در حال یادگیری هستند، آنها را به بحث و گفت و گو دعوت کنید! بگذارید هر کسی مقاله ای را پیدا کند که جالب باشد و درباره آن صحبت کند، البته به زبان انگلیسی. شما می توانید در مورد وقایع جهان به طور هم زمان مطالعه و صحبت کنید!

 

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم

۸- از اشتباه کردن نترسید.

قطعا بیشتر از نیمی از معلمانی که تا کنون داشته اید این جمله را به شما گفته اند در غیر این صورت احتمالاً توسط روبات ها آموزش داده شده اید. اشتباه کردن بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید، یاد نخواهید گرفت که چه چیزی درست و یا نادرست است. اشتباه کردن خطری ندارد و اگر اشتباه نکنید واقعاً مفاهیمی را که یاد می گیرید درک نخواهید کرد. هر چن که اشتباه کردن ناخوشایند است اما لازم است.

به همین دلیل است که بیشتر مردم از یادگیری دست می کشند. آنها از صحبت با افرادی که به زبان دیگر صحبت می کنند می ترسند. می ترسند به بیرون از منطقه راحتی خود بروند، می ترسند واقعا رشد و پیشرفت کنند. آیا می توانید تصور کنید که اگر ادیسون در اولین اشتباه خود متوقف شده است چه اتفاقی می افتاد؟!

 

 

منبع:

www.wikihow.com

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart)

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart) این روزها شاهد گسترش روز افزون استفاده از شبکه …