چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

همه افراد عضلات سیکس پک دارند، اما معمولاً بافت چربی جلوی ظاهر شدن آن‌ها را می‌گیرد. به سادگی با رعایت چند نکته که در ادامه مطرح می‌شوند، می‌توانید این لایه چربی لجباز را از بین برده و عضلات شش تکه شکم خود را نمایان کنید.

اگر دائماً در حال تمرینات سخت و سنگین بوده و تمام نکات ملزوم در رژیم غذایی خود را نیز رعایت می‌کنید ولی هنوز موفق به آشکار ساختن شش عضله شکم خود نشده‌اید، ممکن است مشکل‌تان ذخیرهٔ آب اضافی در بدن‌تان باشد. این پدیده -که وزن آب بدن را بالا می‌برد- موجب داشتن پوستی باد کرده شده و مانع آشکار شدن سیکس پک و سایر عضلات‌تان می‌شود.

 

چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

حرکات شکم برای داشتن سیکس پک

 

در چند روز می توان به شکم شش تکه رسید؟

برای اینکه سیکس پک یا شکم شش تکه داشته باشید باید به این نکات توجه کنید که در چه وضعی استید! منظورمان این است قدتان چقدر است, چقدر چاق استید؟ جنسیتتان چیست؟ چند سالتان است؟ چقدر توان ورزش کردن دارید و… .

اما در کل اگر یک برنامه منظم و خوب داشته باشید و شکمتان نرمال یا کمی چاق باشد می توانید در کمتر از ۳۰ روز به سیکس پک برسید.

اما اگر چاق استید و اضافه وزن دارید باید زمان بیشتری را صرف کنید برای مثال با انجام روزانه یک ساعت ورزش های شکم شش تکه می توانید در بین ۲ تا ۴ ماه به آن دست یابید.

خودتان انتخاب کنید, روزانه فقط یک ساعت ورزش کنید و زیبا شوید یا سرجای خود بمانید و منتظر افت بدنتان شوید؟

چگونه در خانه شکم خود را شش تکه کنیم؟

*رژیم مناسب 

اگر قرار باشد با یک قایق به سفر بروید, ترجیح میدهید باد با شما همراهی کند یا مخالف شما بوزد و باعث کند شدن شما شود؟

نداشتن رژیم غذایی نامناسب و خوردن هر چیزی باعث خواهد شد که عمل سیکس پک درآوردن شما دیرتر صورت گیر به همین دلیل بهتر است به رژیم خود هم توجه کنید. اگر چاق استید ۱۰۰ درصد باید به آن توجه کنید و رعایت کنید مگرنه اینکارتان بیهود خواهد شود اما اگر بدنی نرمال دارید نداشتن رژیم تاثیر کمتری نسبت به یک فرد چاق برای شما خواهد داشت.

 

چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

داشتن یک رژیم مناسب برای داشتن سیکس پک

 

*آب فراوان بنوشید

احتمالاً شنیدن این جمله در چنین مطلبی متناقض به نظر می‌رسد، اما حقیقت این است که یکی از شیوه‌های مناسب کاهش تجمع آب زیر پوست، نوشیدن مقدار فراوانی آب می‌باشد. بدن ما برای فعال نگاه داشتن سلول‌های خود به آب محتاج است و اگر میزان مناسبی از آن را دریافت نکند، آب موجود را زیر پوست و در داخل سلول‌ها ذخیره می‌کند که در نهایت نیز موجب باد کردن پوست و پنهان شدن سیکس پک و دیگر عضلات‌ می‌شود. لذا تأمین احتیاجات بدن از طریق نوشیدن مقدار کافی آب، در آشکار کردن شش عضله شکم مؤثر واقع خواهد شد.

*افزایش تعریق

همان‌طور که مستحضر استید، تعریق در واقع خارج شدن آب ذخیره شده در بدن است. لذا به طور قطع، افزایش تعریق میزان وزن آب بدن‌تان را کاهش داده و موجب آشکار شدن شکم شش تکه و دیگر عضلات‌تان خواهد شد. البته، لازم به ذکر است که این میزان از کاهش وزن، بلافاصله پس از نوشیدن آب دوباره به بدن‌تان باز خواهد گشت، بنابراین می‌توان گفت که این شیوه برای اوقاتی که یک مسابقه یا شرایطی با لزوم آماده‌سازی بدن‌تان در پیش دارید، بسیار مناسب است.

 

چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

تمرینات سیکس پک حرفه ای

 

*آب زغال اخته

آب زغال اخته نیز یک پیش‌آب آور (مدر) طبیعی بوده و علاوه بر از بین بردن ذخایر اضافی آب بدن، مواد زائد و سمی را نیز از آن خارج خواهد کرد. (به هنگام مصرف آن دقت داشته باشید که از شکر بیش‌تر از حد مجاز استفاده نکنید).

*گرم و سرد کردن بدن

بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه انجام تمرینات هوازی، حرکات ورزشی مخصوص شکم را شروع کنید. بعد از انجام تمریناتِ ۴برنامه ورزشی‌تان نیز حتماً تمرینات سرد کردن را انجام دهید.

*چای سبز 

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان‌هاست و همین امر باعث شده یک ماده عالی برای سلامت بدن انسان باشد. کافئین و آنتی اکسیدان موجود در آن برای کاهش چربی شکم عالی است و می‌تواند تمرینات ورزشی شما را تکمیل کند.

*آجیل بخورید

این آجیل خوشمزه حاوی فیبرهای غیر قابل تخمیر است که برای افزایش سیری و ثبات سطح قند خون عالی است. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که مصرف ۳۰ الی ۳۵ عدد بادام در روز به افراد کمک می‌کند چربی شکمی بیشتری از دست بدهند.

 

چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

حرکات شکم برای سیکس پک

 

*غلات سبوس دار 

کربوهیدارت‌های پیچیده به خصوص غلات سبوس دار، منبع عالی و ضروری برای دستیابی به اهداف تناسب اندام است. فیبر موجود در این نوع غلات، می‌تواند چربی اطراف شکم را کاهش دهد.

خواب شب خوبی داشته باشید

وقتی ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه‌ی کامل را نداشته باشیم، بدنمان می‌تواند کورتیزول تولید کند، که می‌تواند بر چربی‌های شکمی بیفزاید.

*آرام باشید و به راه‌تان ادامه بدهید

 

همان گونه که مطالعات انجام شده بارها و بارها اثبات کرده‌اند، استرس عامل موثر دیگری است که سطح کورتیزول بدن را افزایش می‌دهد. برای پایین نگه داشتن آن – و جلوگیری از افزایش چربی شکم – نحوه‌ی استرس زدایی یا رفع استرس را بیاموزید. در این زمینه می‌توانید به مقاله‌ی ۲۳ راه علمی برای کاهش استرس در چند دقیقه مراجعه کنید.

 

چگونه در مدت کوتاه سیکس پک(Six Pack) داشته باشیم؟

برنامه تمرینی سیکس پک

 

* تمرین‌های تناوبی انجام دهید

به عنوان راهی برای سوزاندن کالری‌ها و بیرون انداختن عضلات پنهان در زیر پوست شکم‌تان، به فکر انجام تمرین‌های تناوبی شدید باشید. با درگیر شدن در انجام این گونه تمرین‌ها، موجب مصرف اکسیژن بعد از تمرین بیشتر خواهید شد، که یعنی حتی مدت‌ها بعد از تمام شدن برنامه‌ی تمرینی روزانه‌تان نیز به کالری سوزی ادامه خواهید داد.

نحوه‌ی انجام تمرین‌های تناوبی به این شکل است: یک دقیقه تمرین طاقت فرسا بعد ۳۰ ثانیه استراحت، و این عمل را ۴ تا ۶ بار تکرار کنید. شما می‌توانید این کار را برای هر چیزی انجام دهید: انجام دو سرعت و بعد پیاده روی؛ دوچرخه سواری سریع بعد یک رکاب زدن آاسته؛ حرکات شنای پروانه‌ای و بعد شنای سگی.

*مصرف کالری کافی

به لحاظ محاسباتی ساده است: پایین نگه داشتن مصرف کالری‌ راهی مطمئن برای پایین نگه داشتن وزن است. اما حتما یادتان باشد که بیش از حد مصرف کالری‌ها را کاهش ندهید. مصرف کمتر از حدلازم می‌تواند سوخت و سازتان را کاهش دهد، که ممکن است به عوارض جانبی بر بدن‌تان منجر شود. بدن نمی‌داند وعده‌ی غذایی بعدی چه زمانی است. به عبارت دیگر: وقتی زمان سوزاندن کالری‌ها توسط بدن می‌رسد، ممکن است به جای سوزاندن آن‌ها را حفظ کند. بدن‌تان را مانند یک کوره در نظر بگیرید. این کوره برای فروزان ماندن مدام به سوخت احتیاج دارد.

**به فکر سلامتی خود باشید!

همانطور که همه ما میدانیم ورزش کردن تاثیر بسیار فراوانی در سلامتی فیزیکی و روحی شما خواهد داشت که یکی از این ورزش ها, ورزش شکم شش تکه یا six pack است. فقط برای حفظ سلامتی فیزیکی خود باید این تمرینات را درست انجام دهید که موجب فشار زیاد به اندام شما و در نهایت شکم دردتان نشود.

مطلب پیشنهادی

استروئیدها، تقویت کننده عضلات

اســتروئیدها اســتروئید ها تقویت کننده عضلات خیلی از آقایانی که خود را به شــدت درگیر …