چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

 

ما ادم ها  ها بر اساس سرشتمان  طوری افریده شده ایم که به دنبال عشق هستیم. عشق به میزان آب و غذا برای ما مهم است.

احتمالا به همین علت است که هنگامی که کسی را پیدا می کنیم (فرد اشتباهی را ) چشمانمان برای دیدن آن کور می شود.

 

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

عشق

 

این انتخاب اشتباه را متوجه میشویم ولی پنهانش می کنیم. می گوییم ترس از متعهد شدن است یا آنرا سکسکه ای در ارتباط جدیدمان می بینیم. بی توجه به این حقیقت که خودمان را به طرف آینده ای از شب های بیخوابی ، نگرانی دائم و بررسی کردن های وسواسی تلفنمان سوق می دهیم.

حتی گاهی خیلی واضح است که داریم اشتباه میکنیم اما مقاومت میکنیم و نمیخواهیم بپزیریم.

ولی به چه دلیل بعضی از ما همواره اشخاص اشتباهی را برای رابطه انتخاب می کنیم، با وجودیکه گویا از قبل می دانیم که چه چیزی می خواهیم؟

 

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

عشق اشتباه

 

به چه دلیل عاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

در کودکی از جانب والدین تان احساس طردشدگی نموده باشید:شما ناخواسته این الگو را در بزرگ سالی هم دنبال می کنید و به دنبال کسی می روید که به نحوی نمی تواند کنار شما بماند.

 

  • احنمالا اعتماد به نفستان  کم است:

اگر در خانواده ای بزرگ شده باشید که بسیار پریشان حال و از هم پاشیده بوده است، اعتماد به نفس کمی دارید چرا‌که دایم سرزنشتان می کردند، یا مورد ازار و اذیت قرار می گرفتید یا نادیده گرفته می شدید. به همین علت حس می کنید استحقاق دوست داشته شدن را ندارید و مدام خود را درگیر روابطی می کنید که دوباره همین حس دوست نداشتنی بودن و توجه و محبّت ندیدن را برایتان تکرار کند.

 

  • از صمیمت(دوست داشته شدن و دوست داشتن ) می ترسید:

شما درگیر عشق به اشخاص نامناسب می شوید و با افردی که دور از دسترس هستند وارد ارتباط می شوید چرا‌که این راه بسیار خوبی است برای این که از نزدیکی و صمیمیت دوری کنید.

 

اگر در بچگی مورد ازار و اذیت جنسی قرار گرفته باشید شاید تصمیم گرفته باشید هیچوقت به کسی نزدیک نشوید تا مبادا دوباره آسیب ببینید. یا امکان دارد کسانی را انتخاب کنید که هیچوقت نمی توانند به شما تعهد بدهند و این روشی است که ناخودآگاهانه انتخاب نموده اید تا درد و رنج کمتری بکشید.

چنانچه این فرد برای شما مناسب نیست به چه دلیل در مقابل وی هیجان زده می شوید

ضمیر ناخواسته زمانی که معتقد است طرف مقابل انتخاب مناسبی خواهد بود ماده های شیمیایی خاصی را ازاد می کند تا حس خوش‌حالی کنید. ولی یک مشکل بزرگ وجود دارد :ضمیر ناخواسته در روند انتخاب شخص اشتباهات بسیاری مرتکب می شود و حتی اگر این فرد برای شما مناسب نباشد بازهم این احساسات را ارسال می کند.

 

به عبارت دیگر درصورتی که آگاه نباشید و نتوانید امیال خویش را کنترل کنید امکان دارد عاشق شخص نامناسبی شوید. همه چیز با درک خودتان آغاز می شود. پس از آن باید روی خودتان کنترل داشته باشید تا بتوانید بدون تحت تاثیر قرار گرفتن به وسیله احساساتتان انتخاب درستی داشته باشید.

 

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

دلایل اشتباه برای عاشق شدن

 

چطور شخص مناسبی برای ازدواج انتخاب کنید؟عشق واقعی من کیست؟

شریک زندگی مناسب برای شما کسی است که بتواند نیازهای مهم بلند مدت و نه احساسات کوتاه مدت شما را برآورده کند. به همین علت چنانچه میخواهید شریک زندگی مناسبی برای خود انتخاب کنید نخست باید نیازهای مهم و اصلی خویش را بشناسید.

ولی باید مراقب باشید که نیازهای بلند مدت خویش را با نیازهای کوتاه مدت اشتباه نگیرید. درصورتی که اعتماد به نفس ندارید ممکن است بخواهید در رابطه با شخصی با اعتماد به نفس بالا باشید ولی زمانی که اعتماد به نفس خویش را تقویت کنید این احتیاج از بین می رود.

علت از بین رفتن عشق گاهی وقت ها این است که شریک زندگیتان را طبق نیازهای کوتاه مدت انتخاب نموده اید و آن نیازها دیگر وجود ندارند.

وقتی نیازهایتان  را می نویسید، آگاه باشید و تمایل خویش را با دوری گزیدن از افرادی که نیازهای مهم و بلند مدت شما را برآورده نمی کنند کنترل کنید و به چنین افرادی جذب نشوید.

 

 

ممنون از همراهیتان با ما در مجله اینترنتی چارگوشه

 

مطالب مرتبط:

من در رابطه ام با دیگران(دوستی یا عشق) چگونه هستم؟_تست روانشناسی

مطلب پیشنهادی

شخصیتتان را در ارتباط با آقایان بشناسید_تست روانشناسی

شخصیتتان را در ارتباط با آقایان بشناسید_تست روانشناسی   با انجام  تست روانشناسی شخصیت زیر …