چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

به دلیل افزایش محبوبیت رژیم غذایی بدون گلوتن، غلات مختلفی موردبررسی قرار گرفت تا مشخص شود که آیا آن‌ها حاوی گلوتن هستند یا خیر. دراین‌بین گندم از خانواده غلات تنها دانه‌ای است که بیشترین گلوتن را در خود دارد.

چاودار از خویشاوند نزدیک گندم و جو است و معمولاً برای پختن نان‌های مخصوص، برخی از آبجو و مشروبات الکلی و خوراک دام استفاده می‌شود. ما در این مقاله توضیح می‌دهیم که آیا چاودار گلوتن دارد؟ با مجله چارگوشه همراه باشید.

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

در تصور چاودار مشخص شده است

 

چاودار چیست؟

چاودار با (Secale montanum) گیاهی از خانواده گندمیان است. این گیاه دگرگشن بوده و مقاوم‌ترین غله نسبت به سرما است. در فرهنگ لغت دهخدا از این گیاه این‌گونه نام‌برده شده است: «چودار. چودر. ویبگ. گیاهی هرزه که در غله‌زار روید و دانه آن چون گندمی لاغر و کشیده است.» و در لغت‌نامه معین به این صورت تعریف شده است: «گیاهی از نوع غلات که ارتفاعش تا دو متر هم می‌رسد.»

در بعضی مقالات مختلف چاودار را همان گندم سیاه معرفی کرده‌اند. ازآنجایی‌که گندم سیاه بدون گلوتن است بنابراین از چاودار در رژیم‌های بدون گلوتن استفاده می‌کردند اما اخیراً تحقیقات نشان داده است که چاودار دارای گلوتن است اما مقدار آن نسبت به گندم و جو به‌مراتب کمتر است.

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

دانه چاودار

 

برای کسانی که به گلوتن حساسیت دارند نامناسب است.

اخیراً، آگاهی در مورد اختلالات گوارشی مرتبط با گلوتن به‌شدت افزایش‌یافته است. چندین اختلال مرتبط با گلوتن وجود دارد که به اشکال مختلف بروز می‌دهند، ازجمله بیماری سلیاک، حساسیت به گلوتن، آتاکسی گلوتن و آلرژی گندم.

مبتلایان به این اختلالات باید از مصرف گلوتن جلوگیری کنند تا از عوارض جدی سلامتی‌شان که آن‌ها را تهدید می‌کند دور باشند.

چاودار هم از خانواده گندم و جو است که به همین دلیل حاوی گلوتن است و

به‌طور خاص، چاودار حاوی پروتئین گلوتن به نام سکالین است؛ بنابراین اگر شما تصمیم به حذف گلوتن دارید باید از مصرف گندم، جو و گندم دوسر خودداری کنید.

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

خوشه چاودار

 

محصولات نانی

آرد چاودار بیشتر در انواع محصولات پختنی مانند نان، رولت، پیشران و حتی ماکارونی استفاده می‌شود.

هنگام پخت با آرد چاودار، معمولاً آرد همه-منظوره سنتی نیز برای تعادل در طعم و سبک کردن محصول نهایی اضافه می‌شود، زیرا خوردن نان چاودار خالص بسیار سخت است.

درحالی‌که آرد چاودار نسبت به آردهای دیگر گلوتن کمتری دارند، اما باید در هنگام رژیم بدون گلوتن از مصرف آن خودداری کرد.

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

نان آرد چاودار

 

نوشیدنی‌های مبتنی بر چاودار

دسته دیگری که در آن از چاودار استفاده می‌شود، نوشابه‌های الکلی است.

اگرچه بیشتر برای تهیه ویسکی چاودار مورداستفاده قرار می‌گیرد، برای افزودن طعم به برخی از آبجو نیز اضافه می‌شود.

ویسکی چاودار تقریباً همیشه بدون گلوتن است، درحالی‌که آبجو چنین نیست. این به دلیل فرایند تقطیر است که طی آن گلوتن از ویسکی خارج می‌شود.

گفته می‌شود، افرادی که به گلوتن بسیار حساس هستند ممکن است نسبت به مقدار کمی که در ویسکی وجود دارد واکنش نشان دهند؛ بنابراین، اگر یک اختلال مرتبط با گلوتن دارید و می‌خواهید ویسکی بنوشید، احتیاط کنید.

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

چاوادر عری از گلوتن نیست

 

برخی از گزینه‌های بدون گلوتن

شاید چاودار یک غله بدون گلوتن دار معرفی‌شده باشد اما دارای گلوتن است و در صورت داشتن رژیم بدون گلوتن بهتر است از جایگزین‌های دیگری استفاده کنید.

برخی از دانه‌های بدون گلوتن گل تاج‌خروس، سورگوم، تِف و گندم سیاه هستند. این‌ها را می‌توان به‌عنوان غلات کامل یا آرد برای پخت نان و … خریداری کرد.

علاوه بر این، با توجه به افزایش تقاضای نان‌های بدون گلوتن، برخی از شرکت‌ها اکنون نان‌های چاودار بدون گلوتن تولید می‌کنند که طعمی شبیه به نان‌های سنتی دارند.

چاودار چیست؟ آیا چاودار گلوتن دارد؟

 

برای تهیه برنامه رژیم غذایی بدون گلوتن بهتر است که به کارشناس تغذیه مراجع کنید و زیر نظر کارشناس برنامه غذایی خود را تدوین کنید. یا اینکار شما در آینده کمتر دچار عوارض ناشی از سوء مدیریت برنامه غذایی خود می شوید. با چاگوشه همراه بمانید.

 

مطالب مرتبط:

۱۴ نشانه رایج عدم تحمل گلوتن (حساسیت به گلوتن)

آیا سیب زمینی گلوتن دارد؟ سوال کسانی که حساسیت به گلوتن دارد.

مطلب پیشنهادی

کدام یک کم ضرر تر است، چای یا قهوه؟

  کدام یک کم ضرر تر است، چـای یا قـهـوه؟ از پر طرفدارترین نـوشـیدنی های …