همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

همه چیز درمورد اهرام مصر

همه چیز درمورد اهرام مصر

همیشه از زمان کودکی مطالب مربوط به مصر باستان برای ما هیجا انگیز بوده و همیشه در آن علاقه مند بودیم. حال میخواهیم حقایقی رو مورد مصر باستان با یکدیگر بخوانیم تا بیشتر با آن آشنا شویم.

دانشمندان و محققین در طول قرن ها تلاش می کردند تا متوجه شوند، چگونه و چه زمانی دقیقا این اهرام ساخته شدند. نظرات و حرفهای زیادی در مورد اهرام مصر وجود دارد. باستان شناسان هر روز کشف تاره ای پیدا می کنند، اما هنوز هم بخش اعظمی از انها هنوز به صورت راز باقی مانده است. در اینجا بخشی از کشفیات باورنکردنی دانشمندان و باستان شناسان که در مورد اهرام جیزه گفته اند را بررسی می کنیم.

همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

رازهای نگفته مصر

۲۰ سال، ۲۰٫۰۰۰ نفر

هرم بزرگ، اعتبار سازه هایی که به دوران فرعون خوفو مربوط می شود گفته شده که ۲۵۵۰ سال قبل از میلاد در یک دوره طولانی ساخته شده و یکی از بزرگ ترین سازه های جهان است. طبق نوشته های تاریخی مصری های باستان تنها تجهیزاتشان برای ساخت این هرم فقط چوب و طناب بوده است. اما چگونه چنین چیزی امکان دارد؟ این سوالی است که دانشمندان سال های زیادی است در پاسخ آن مانده اند. اگر باور کنیم که این هرم فقط با نیروی دست انسان ساخته شده باشد، طبق محاسبات  ۲۰ سال و ۲۰٫۰۰۰ نفر لازم است تا سازه ای به این بزرگی ساخته شود.

همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

عجایب هفتگانه اهرام مصر

هیچ چرخی در کار نبوده؟

برخی از محققین باور دارند صخره های گرانیتی که در ساخته اهرام به کار رفته  اند به اندازه مسافتی حدود ۵٫۰۰۰ مایل  بدون هیچ نوع چرخی کشیده و حمل شدند. صخره ها از راه نیل می آمدند و وزنی بالغ بر ۲٫۵ تا ۱۵ تن داشتند. برای اینکه بتوانید وزن آنها را تجسم کنیم لازم است بگوییم که وزن یک ماشی معمولی ۲ تن است. پس این مردم چگونه سنگ هایی با وزن بیشتر از یک ماشین را ۵۰۰۰ مایل حمل می کردند؟! چراکه اهرام مصر قبل از کشف چرخ توسط مصری ها ساخته شده بود. و البته آنها از استیل یا آهن هم استفاده نمی کردند.

شفاف مثل الماس

اگر بفهمید هرم بزرگ ظاهری خاک آلود نداشته است، قطعا متعجب خواهید شد. اگرچه این هرم از شن و ماسه بیابان ساخته شده، اما قرار بوده به عنوان هسته مرکزی این هرم استفاده شود. حال به عقب برگردیم، قسمت خارجی این هرم با سنگ آهک درخشان و پولیش شده پوشیده شده که آنرا درخشان می کرده است.  این سنگ آهک برش هایی داشته که ظاهر هرم را زیر نور مستقیم خورشید هموار نشان دهد.

اما هرم چگونه به شکل امروزی در آمده است؟ گفته شده که یک زمین لرزه بزرگ سال ۱۳۰۳ بعد از میلاد اتفاق افتاد و باعث شد بعضی از سنگ های خارجی شل شده و ترک بخورند. این سنگ ها دورباره استفاده شدند تا استحکام بنا تقویت شود و بنابراین هسته مرکزی هرم بدون حفاظ باقی ماند.

همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

موقیعت اهرام مصر

هرم هشت وجه داشته نه ۴ وجه

هرم بزرگ از روی زمین مثل هر هرم دیگری با چهار وجه دیده می شود، اما این واقعیت ندارد. اگر تصویر هوایی گرفته شده از هرم بزرگ جیزه را با دقت نگاه کنیم متوجه می شویم که هشت وجه دارد. برخی از محققین اعتقاد دارند که برای جلوگیری از تغییر مکان و تکان کردن سنگ ها این کار را کرده بودند. اما اکنون برخی هم عقیده دارند هشت وجهی بودن بر اثر فرسایش به وجود آمده و در اصل این هرم ۴ وجه داشته است. خیلی سخت است این تئوری فرسایش را قبول کنیم. آیا واقعا باد می تواند هر وجه را این چنین دقیق و منظم دچار فرسایش کند؟

موقعیت اهرام مصر

سال ۱۸۷۷دکتر جوزف سیس Joseph Seiss کشف جالبی کرد.  او یک سری محاسبات انجام داد و طبق آن هرم بزرگ جیزه در مکانی قرار گرفته که خطوط عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی همدیگر را قطع می کنند. به عبارت دیگر  این هرم در میانه پایان زمین قرار گرفته است. آیا مصری ها این را می دانستند؟ این یکی دیگر از سوال های حل نشده در مورد اهرام مصر و مردم مصر است.

همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

اهرام مصر با کمربند اوریون

تنظیم شده با کمربند اوریون

دوباره یک حقیقت باورنکردنی ترسناک بهتان می گوییم.  اهرام با نام های خوفو، خفره و منکاری با ستاره هایشان (آلنیتاک، آلنیلام و مینتاکا) کمربند اریون (یک صورت فلکی در آسمان شب)  در یک ردیف قرار گرفته اند. تا این زمان هیچکس نمی داند که مصری ها چگونه توانستند با قرار دادن اهرام در راستای جرم های سماوی آسمانی به چنین شاهکاری برسند. اوریون ۲۰۰۰ سال بعد از ساختن اهرام حتی هیچ اسمی نداشت، اما باور داشتند که صورت فلکی با اوسیریس، خدای تولد دوباره، بین مردم مضر باستان ارتباط داشت.

راه پر پیچ خم داخل اهرام

زیر اهرام مصر برای خودش دنیای متفاوتی دارد. مثل یک سیستم پیچیده تونلی است که از  سنگ اهک درست شده است. اگرچه  تمام این کشفیات دانش عمومی ندارند. نظریه های توطئه آمیزی می گوید که دانش مندان تمام آنچه زیر این سازه های غول پیکر هست را مخفی می کنند. در تعداد زیادی از متن های باقی مانده نوشته شده، به چیزهایی که زیر شهر هاوارا در ۵۵ مایلی جنوب کاریو است اشاره شده است.

راز های نگفته در مورد اهرام مصر

ایا اهرام مصر را فرازمینی ها ساخته اند و یا در ساخت آن دست داشته اند؟

مصر باستان یکی از تمدن های مرموز در تاریخ بشر است که بعد از گذشت سال ها هنوز هم کارشناسان را برای رمزگشایی به چالش می کشد. آثار به جا مانده در این تمدن کهن حکایت از وجود زیرساخت ها و تکنولوژی هایی دارند که تصور وجود آنها در زمان های دور در ذهن هیچ کس نمی گنجد و مدام این سوال را در ذهن مطرح می کند که چگونه ممکن است چنین آثار پیچیده ای در زمانی به وجود آمده باشد که خبری از تکنولوژی نبوده و امروزه حتی با وجود فناوری های جدید هیچ کس موفق به خلق نمونه ای از آنها نشده است؟نشانه هایی وجود دارد که امکان فرازمینی ها رو تقویت می کند.

۱- ظاهر اهرام

ساختمان این اهرام از میلیون ها بلوک سنگی تشکیل شده که هریک حداقل یک تُن وزن دارد و متخصصان می گویند که هر ده نفر تنها می توانند یک سنگ ۴۰۰ کیلوگرمی را جابه جا کنند. در این مورد هم ما فرض می کنیم که کارگران قدرت سوپرمن را داشته اند اما باز هم سوالات بی پاسخ دیگری باقی می ماند به عنون مثال این سنگ ها چگونه به این شکل دقیق برش یافته اند که گویی دستگاهی خارق العاده آنها را تکه تکه کرده است.

نسبت محیط هرم بزرگ به ارتفاع اولیه آن برابر با مقدار عدد پی (۳٫۱۴) است و حکایت از هوشی کم نظیر در محاسبات دارد. اگر هم انسانی بسیار هوشمند در آن دوران وجود نداشته پس احتمالا چنین کاری، حاصل یک فناوری پیشرفته است که هنوز هم ما از آن بی خبریم و معلوم نیست در آن دوران، مصریان چگونه به آن دسترسی داشته اند.

۲- نشانه هایی از وجود الکتریسیته

هیروگلیف یا حروف تصویری یا تصاویر بسیار زیادی در مصر وجود دارند که همه دارای ارزش تاریخی و هنری می باشند. در این میان تصاویری هستند که موجب بروز شگفتی بسیاری در میان کارشناسان شده اند. در یکی از این تصاویر افراد چیزی در دست دارند که بسیار شبیه به لامپ است و نشان می دهد که مصریان در آن زمان به الکتریسیته دسترسی داشتند. اما چگونه ممکن است در آن زمان، آنها موفق به تولید برق شده باشند؟ این حجم از ظرفیت تکنولوژیکی کمی تامل برانگیز است.

۳- تصاویر خیالی

همه ی شگفتی های تصاویرِ به جا مانده از مصریان باستان به یک لامپ ختم نمی شود بلکه آثار دیگری نیز وجود دارند که بر حیرت شما می افزایند. به عنوان مثال تصاویری وجود دارند که اشکال آنها بسیار شبیه به هواپیما و هلیکوپتر هستند و این سوال را در ذهن ایجاد می کنند که آن مردمان چگونه ایده ی پرواز را در سر می پروراندند؟

همیشه این امکان وجود دارد که در تفسیر حجاری های تصویری، خطا صورت گیرد اما چیزی که وجود دارد دقیقا تصویر یک هلیکوپتر است و نمی توان وجود آن را نادیده گرفت و آن را تنها خطایی در تفسیر پنداشت. تنها توضیحی که می توان ارائه داد حضور گونه های پیشرفته و هوشمندتری در آن زمان است.

همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

پول های مصر

۴- تصاویر فرازمینی ها بر روی پول های باستانی

شاید این مورد یکی از ضعیف ترین دلایل حضور فرازمینی ها در مصر باشد اما نمی توان به راحتی از آن گذشت. سکه هایی در این کشور یافت شده که تصاویری از موجوداتی بیگانه بر آنها نقش بسته است.

تصاویر یکی از این سکه ها یک سفینه فضایی و حداقل چیزی شبیه به آن را نشان می دهد. البته بسیاری با این نشانه ها مخالفند و می گویند این تصاویر ساختگی و حاصل کار دوستداران نظریه ی حضور فرازمینی ها در مصر هستند.

۵- کشف یک مومیایی غیر عادی

یکی از هیجان انگیزترین نشانه هایی که درباره ی حضور فرازمینی ها در مصر باستان وجود دارد یک مومیایی غیر عادی است که اخیرا در هرمی کوچک در نزدیکی هرم سنوسرت دوم (مقبره ی یکی از فراعنه مصر) کشف شده است. ساختار اسکلت این مومیایی شبیه بدن انسان نیست و چهره ی آن نیز بسیار متفاوت از بشر به نظر می رسد. این مومیایی توسط دکتر ویکتور لوبک، استاد بازنشسته دانشگاه پنسیلوانیا کشف شده و مورد مطالعه قرار گرفته است.

او بر این عقیده است که مومیایی به عنوان یک مشاور فرعون خدمت می کرده اما دولت و مسئولین بر پنهان کردن این نشانه اصرار دارند و می خواهند آن را پنهان کنند.

۶- جانمایی شگفت انگیز اهرام

نکته ی بسیار قابل توجهی که وجود دارد تطابق کامل محل سه اهرام با صورت فلکی شکارچی است که شامل سه ستاره پر نور می باشد. حتی اندازه ی اهرام نیز با ستاره ها تطابق دارد، هرم بلندتر در راستای ستاره ی پر نور تر قرار گرفته و در حالی که نور ستارگانِ هم‌راستا با اهرام کوچک تر کم نور تر هستند.

اهرام دقیقا هم‌راستا با قطب مغناطیسی شمالی قرار گرفته اند. چطور می شود همه ی اینها از روی اتفاق و حدس و گمان باشد؟ این موقعیت اهرام حکایت از دانش گسترده در علوم، هندسه و نجوم دارد و این سوال را در ذهن به وجود می آورد که مصریان باستان چگونه به این علوم آگاهی داشتند؟

بد نیست بدانید که قطب‌های مغناطیسی جایی است که خطوط میدان مغناطیسی به صورت واگرا از زمین خارج می شوند و جنوب مغناطیسی را ایجاد می کنند و یا به صورت همگرا به آن وارد می شود و (شمال مغناطیسی) را شکل می دهند.

۷- احتمال حضور فرازمینی ها در زمان آخناتون

آخناتون (یکی از فراعنه مصر) به طور بالقوه یکی از بزرگترین نوآوران دینی در تاریخ بشر بود. وی توانست مصر را از یک جامعه بت پرست به جامعه ای توحیدی تبدیل کند و به عقیده ی بسیاری از کارشناسان این کار بدون وجود قدرتی ماورایی غیر ممکن بوده است. در اشعار به جا مانده از آن دوران نشانه هایی از گفتمان آخناتون با فرازمینی ها وجود دارد. برخی پا را فراتر گذاشته و خود آخناتون را یکی از فرازمینی ها می دانند اما برخی دیگر معتقدند او از قدرت فرازمینی ها بهره می برده است.

همه چیز درمورد اهرام مصر, مجله اینترنتی چارگوشه

اشکال عجیب در کتیبه های مصر

۸- کاغذی که با نشانه های فراوان، نابود شد

در سال ۱۹۳۳ شخصی به نام آلبرتو تالی (Alberto Tulli)، مدیر سابق بخش مصری موزه واتیکان، پاپیروسی (کاغذی در مصر باستان) را کشف کرد که بر روی آن نقش هایی از وجود اشیای پرنده ی ناشناخته یا همان یوفو ها دیده می شد. این نقش ها دایره های آتشین بودند که هر چه به سمت چپ کاغذ نزدیک تر می شدند تعداد آنها بیشتر می شد.

این پاپیروس به پاپیروس تالی مشهور شد. پس از درگذشت وی، همه ی اموالش به برادرش رسید اما هیچ کس دیگر موفق نشد آن پاپیروس را بیاید و به همین سادگی مهم ترین مدرکی که حضور بیگانگان فرازمینی را در مصر باستان ثابت می کرد از بین رفت.

۹- علامت های تکرار شده در تاریخ

یکی دیگر از نشانه های مهمی که در مورد حضور بیگانگان در مصر باستان مطرح شده است، یافته هایی است که بسیار به نشانه های حوادثی همچون روزویل (Roswell) و جنگل رندلشام (Rendlesham Forest) شبیه می باشند.

در حادثه ی روزویل که در سال ۱۹۴۷ در نیومکزیکو رخ داد شی پرنده ی ناشناخته ای به زمین سقوط کرد و حادثه ای مشابه آن در سال ۱۹۸۰ در رندلشام انگلیس اتفاق افتاد. در هر دوی این اتفاقات، اشیای ناشناخته دارای ظاهر و علامات خاصی بودند؛ علاماتی که در تصاویر حکاکی شده از مصر باستان هم دیده شده است.

۱۰- مصنوعات باستانی عجیب

سر ویلیام پتری (Sir William Petrie) که یکی از بهترین مصر شناسان تاریخ است، مصنوعات عجیبی را از مصر باستان در خانه ی خود نگهداری می کرده است. از شکل و ظاهر عجیب و غریب همه ی اشیاء که بگذریم، در میان آنها دو مومیایی دیده شده که با ظاهر یک انسان تفاوت های فاحشی دارند.

متاسفانه هیچ کس توانایی دسترسی به این مصنوعات و دیدن آنها را ندارد چرا که مسئولین فکر می کنند برای جلوگیری از شایعات و وحشت مردم باید آنها را در امن ترین مکان ها پنهان کنند تا مدرکی برای کارشناسان باقی نماند.

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی دو قلب چرخان ???? (Revolving Hearts), مجله اینترنتی چارگوشه

معنی ایموجی دو قلب چرخان ???? (Revolving Hearts)

معنی ایموجی دو قلب چرخان ???? (Revolving Hearts) قلب بخشی از بدن است که از …