همسران شاد، زندگی شادتر

 

انسانی که شاد اســت و در مراحل مختلف از زندگی اش شادی را تجربه کرده ، قطعاً از لحاظ سلامت بهتر از دیگران اســت. جالب اســت بدانید که داشتن یک همسر شاد میتواند ضامن سلامت شما باشد، چرا که این همسر سالیان طولانی در کنار شماســت. داشتن همسر خوشحال در افزایش عمر زوجین موثر اســت. به طور کلی زندگی کردن با یک همسر شاد می تواند زندگی را آسان تر کند.

رابطه مثبت زناشویی می تواند دست مایه شادی و در غیر این صورت منبع بزرگ رنج و تالم باشد.حال در این زندگی مشترک شما جزو کدام دسته از افراد هستید، آیا همیشه از زندگی خود راضی هستید و از تک تک لحظات زندگی تان لذت می برید؟  یا از زندگی لذت نمی برید و آرزو می کنید جای فرد دیگری باشید؟

زندگی مشترک هم اکنون نیازمند مثبت نگری و شادی شماســت،پس بهتر اســت راز آدم های شاد را با هم کشف کنید. و بدانید که افراد شاد چه ویژیگی هایی دارند.

 

انسان های شاد چه ویژگی هایی دارند؟

همسران شاد، زندگی شادتر

 

 مقایسه نمی کنند

نخستین نکته برای اینکه بتوانید یک فرد مثبت اندیش باشید این اســت که هیچ وقت خود را با فرد دیگری مقایسه نکنید. وقتی شما خود را با کسی مقایسه نکنید نسبت به کارها و اعمال خود احساس بهتری خواهید داشت و بیشتر از داشته های تان راضی خواهید بود.

 

نکات مثبت دیگران را می بینند

بهتر اســت سعی کنید دنیا را سفید و سیاه نبینید، وقتی همیشه برای مشکلات تان دنبال مقصر باشید، نمی توانید مثبت فکر کنید؛ فقط مسئولیت کارهای خود را قبول کنید نه بیشتر از آن و نه کمتر. هیچ وقت دیگران را سرزنش نکنید اما دلیلی هم ندارد که بار مشکلات آنها را به دوش بکشید.

 

روابط اجتماعی بهتری دارند

می توان گفت بعضی افراد به این دلیل همیشه عصبی، تلخ و منفی نگرند که فکر می کنند ارتباط شان با دنیا قطع اســت و نمی توانند به خوبی با اطرافیان ارتباط برقرار کنند. این افراد معمولا به راحتی به دیگران اعتماد نمی کنند و در عین حال نمی توانند بفهمند که چرا دیگران آنها را دوست ندارند. 

 

به موفقیت یک نفره فکر نمی کنند

موفقیت انفرادی با ارزش اســت. اگر این نوفقیت را در درون یک گروه ببینید، نه تنها شما احساس خوبی در مورد خودتان دارید، بلکه شما احساس بزرگی و دلپذیری در مورد افراد دیگر تیم خواهید داشت. همچنین میتوانید یک ارتباط خوبی با این افراد در طول زندگی خود داشته باشید. اگر شما شکست بخورید، با هم شکست خورده اید و این تحمل شکست را آسان تر و حمایت را برای انجام دادن دوباره کار راحت تر می کند.

همسران شاد، زندگی شادتر

با توجه به دانستن خصوصیات افراد شاد باید بدانیم که اگر در زندگی مشترک هم  هر زوج اگر از این ویژگی ها برخوردار باشند ماحصل آن زندگی شاد در کنار یکدیگر برای ادامه زندگی مشترک اســت.

گاهی اوقات با پیش و پا افتاده ترین و ساده ترین راه های شاد کردن همسر میتوان دنیایی از شادی را به خانواده و همسر خود بدهید. قبل از بیان نکات مربوط به شاد کردن اول باید قاطعانه تصمیم گرفته و از عمق وجود بخواهید که برای همسرتان خاص و متفاوت باشید.

 

همیشه رضایتتان از زندگی را به همسرتان بگویید

تحقیقات درباره راه های شاد کردن همسر ثابت کرده اســت شادی مردها رابطه مستقیمی با شادی همسرانشان دارد.

این محققان می گویند اگر مردی احساس کند همسرش از شرایط زندگی راضی اســت و به زندگی زناشویی شان نمره بالایی می دهد، او هم شاد می شود.

حتی اگر آنقدرها هم از ازدواجش راضی نباشد.

 

نامه عاشقانه به همسر خود بدهید

به یاد بیاورید اولین روزهایی را که چقدر مشتاقانه منتظر بودید تا پیامی یا یادداشتی از یکدیگر دریافت کنید.

باز هم این کار را انجام دهید و به تمام دلایلی که همسرتان را بهترین همسر می دانید، فکر کنید.

همسر شما از اینکه فکر کند او هم شما را خوشحال می کند، شاد خواهدشد.

 

از اعماق وجودتان برای همسرتان گوش شنوا باشید

وقتی همسر شما در مورد کار، دوستان، سیاســت، ورزش یا خاطره ای صحبت می کند یا عقیده یا فکرش را می گوید، به او توجه کنید. این کار نشان می دهد شما به مسائل، نگرانی ها، علایق و عقاید او احترام می گذارید.

 

مثل روزهای اول ازدواج، میز بچینید

غذای مورد علاقه همسرتان را برای شاد کردن همسر خود درست کنید.

بعد از یک روز معمولی که همسرتان از سر کار برگشت، او را با غذای مورد علاقه اش متعجب کنید.

او خوشحال می شود که شما بهترین غذا را برایش درست کرده و وقت خود را به درست کردن آن اختصاص داده اید.

 

با توجه به چشم همسرتان نگاه کنید

وقتی با همسرتان صحبت می کنید، اطمینان حاصل کنید که تماس چشمی دارید.

این کار موجب اطمینان خاطر او از توجه و احترام شما می شود.

 

خانواده اش را مهمان کنید

گه گاه خانواده اش را در تعطیلات آخر هفته به خانه تان دعوت کنید. خانواده همسرتان برای او مفهوم عمیقی دارد.

 

اولین ملاقات تان را خلق کنید

اولین قرار ملاقاتی را که قبل از ازدواج با او داشتید دوباره خلق کنید. لباس های مورد علاقه همسرتان را بپوشید. برای شاد کردن همسر باید ظاهرتان را همیشه زیبا نگه دارید. به خاطر اینکه سال های زیادی از ازدواجتان گذشته، از زیبایی ظاهرتان و مرتب بودنتان نگذرید.

همسران شاد، زندگی شادتر

دست همسرتان را بگیرید و به او بگویید که دوستش دارید

وقتی که کنارش نشسته اید دستش را بگیرید و نوازش کنید. همسرتان از این رابطه صمیمی لذت می برد. در بررسی راه های شاد کردن همسر خلاق باشید مثلا در گوش او نجوا کنید که دوستش دارید. بارها این جمله را در گوشش بگویید. این کار موجب می شود احساس خوشحالی کند، زن ها چیز زیادی از مردها نمی خواهند.

 

از او تشکر و قدرانی کنید

از تلاش های همسرتان تشکر کنید و ببینید این تشکر تا چه حد موثر واقع می شود.

به این فکر کنید که همسر شما زن / پدر خیلی خوبی اســت، مادر / پدری بسیار خوب، او همین طور خواهد شد.

 

عذر خواهی کنید

وقتی از شما خطایی سر می زند اظهار تاسف کنید. وقتی هم که تقصیر از شما نیست باز هم اظهار تاسف کنید!

همسران شاد، زندگی شادتر

 

یک شاخه گل و دیگر هیچ

 

چرا همسرتان شاد نیستند؟

 

 به او توجه نمی‌کنید 

وقتی بعد از یک روز طولانی کاری به خانه برمی‌گردید، تمام چیزی که نیاز دارید اســتراحت کردن، تلویزیون تماشا کردن و خوابیدن اســت. این رفتار بسیار طبیعی اســت اما توجه و تمرکز روی رابطه‌‌ای که با همسرتان دارید، باید الویت شما باشد.

 یک زن وقتی همسرش به او توجه نمی‌کند، دچار اندوه می‌شود و این اتفاقی اســت که وقتی شما تلویزیون، موبایل و یا هر چیز دیگری را به وقت گذراندن به همسرتان ترجیح می‌دهید می‌افتد. کلید یک رابطه‌ی خوب، ارتباط اســت

 

به نظر او احترام نمی‌گذارید 

برای آقایان خیلی اهمیت دارد که بتوانند تصمیم‌های بزرگ برای خانواده‌‌شان بگیرند، اما به همین اندازه هم مهم اســت که بلد باشید نظر همسرتان را چطور در تصمیم‌های‌تان داخل کنید. به اســتراتژی‌ها و عقاید راه حل‌هایی که همسرتان برای مسائل روزمره ارائه می‌دهید گوش کنید. اجازه دهید او هم در تصمیم گیری‌ها نقش داشته باشد، از کوچک‌ترین چیزها (مثل انتخاب رستوران برای شام) گرفته تا چیزهای مهم‌تر (مانند شعل). به او اعتماد کنید تا متوجه شوید وقتی همسرتان شاد و راضی اســت چقدر زندگی‌تان ساده‌تر و بهتر می‌شود.

 

 همه چیز یکنواخت شده اســت 

بعد از اینکه دوران شیرین ماه عسل به پایان می‌رسد، روزمرگی و یکنواختی کم کم روی روابط شما سایه می‌افکند و ظاهرا دیگر تمایلی به تجربه‌ی چیزهای جدید ندارید. این یکنواختی و بیخیالی می‌تواند هر کسی را دلزده و ناراحت کند، پس نگذارید روند یکنواخت زندگی، شادی زندگی‌تان را نابود کند.

 

 مسئولیت‌ها و تعهداتی در کارتان می‌پذیرید بدون اینکه درموردشان با همسرتان حرف بزنید

قرارها و کارهای اجتماعی‌تان را تعدیل کنید و سعی کنید از همسرتان هم دعوت کنید همراهی‌تان کند. اگر مدام بدون همسرتان برنامه بگذارید، هم او و هم خودتان ناراحت خواهید بود.

 

 با او معاشقه نمی‌کنید 

تماس جسمی روزانه در هر رابطه‌ای مهم اســت. برای اینکه لبخند رضایت را بر لبان همسرتان ببینید، دستش را بگیرید، موهایش را نوازش کنید، برایش گل بخرید، در خانه شکلات قایم کنید تا او پیدا کند و برایش پیام‌ها محبت آمیز و عاشقانه بفرستید. اگر همسرتان ابراز علاقه‌ی شما را احساس کند، حال بهتری داشته و شاد خواهد بود.

همسران شاد، زندگی شادتر

 

نسبت به مسائل مالی، بی‌توجه هستید 

خرج‌ها و هزینه‌های زندگی را مدیریت کنید و شرایط مالی‌تان را برای یک زندگی شاد با همسرتان تنظیم کنید. اگر برای بدهی‌هایی که دارید فکری نکنید، همسرتان شاد نخواهد بود. هوشمندانه‌تر خرج کنید تا هر دوی شما شادتر باشید.

 

در کارهای خانه کمک نمی‌کنید 

خانم‌ها نگران کارهای روزانه‌ی خانه هستند: مراقبت از بچه‌ها و رسیدگی به آنها، انجام کارهای بیرون از خانه و بسیاری از مسئولیت‌های دیگر برای همسرتان هم اســترس برانگیز و خسته کننده اســت. کارهای خانه را تقسیم کنید و ببینید همسرتان چقدر خوشحال خواهد شد. نیازهای همسرتان را بدانید و در مورد چیزهایی که لازم دارد تا شادتر باشد با او حرف بزنید.

همسران شاد، زندگی شادتر

تمام نکته هایی که گفته شد در راســتای زندگی شاد در کنار همسر دوست داشتنی تان اســت بنابراین اگر این نکات خیلی ساده و ریز را رعایت کنید خواهی دید که زندگی مشترکتان از حالت سرد و بی روحی که دچار آن شده بود خارج میشود و دوباره به دورانی مثل ایام اول آشنایی و ازدواج تان برخواهید گشت.

پس برای داشتن زندگی زیبا با همسرتان ابتدا باید او را شاد کنید و این کار تنها با رعایت نکات بسیار پیش پا افتاده که یادمان رفته اســت هر روز تکرار شان کنیم میسر میشود و نتیجه اش هم به خودتان و خانواده تان بر میگردد.

برای دانستن راز های همسر داری و زندگی شاد بیشتر مجله اینترنتی چارگوشه را دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی

همسرداری و نکات همسرداری

همسرداری و نکات همسرداری   همسرداری مهارتی است که زن و شوهر با شناخت توانمندی‌ها …