هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble), مجله اینترنتی چارگوشه

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble)

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble)

امروز تصمیم گرفتیم یکی از بهترین و متفاوت ترین هتل های جهان را به شما معرفی کنیم. هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره!! هتل حبابی (bubble hotel) هتلی در وسط جنگل‌های کشور ایسلند است و اقامت در آن می‌تواند تبدیل به یکی از منحصر به فردترین و عجیب‌ترین کارهای ممکن باشد. اغلب افراد حین مسافرت کردن به فاکتورهایی مشخص برای رزرو اتاق هتل توجه دارند. گروهی به دنبال تجملات و محیط شیک و مدرن هستند، گروهی دیگر آرامش و چشم‌انداز زیبا را مد نظر قرار می‌دهند و عده‌ای در جستجوی اقامتی متفاوت و خاطره‌انگیز از ایده‌های نو استقبال می‌کنند.

واقعیت این است که بسیاری از ما دوست داریم شبی را در دل طبیعت سپری کرده و اگر در این میان مکانی مناسب و امن در اختیارمان گذاشته شود، بسیار هم راضی و خشنود خواهیم شد. اما چه می‌شود حتی از میان دیوارهای محل اقامت خود هم بتوانیم نگاهی به مناظر پیرامون و شگفتی‌های بکر و مسحورکننده طبیعت داشته باشیم؟ این همان امتیاز خاصی است که هتل حبابی واقع در ایسلند در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهد.

ساس شکل‌گیری این هتل بر پایه‌ی نیم‌کره‌هایی شفاف و زیبا است که برای دیدی حداکثری از محیط اطراف طراحی شد‌ه‌اند. هر حباب به مهمانان اجازه می‌دهد تا به بهترین شکل ممکن و البته در شرایط کنترل‌شده آب و هوایی از محیط اطراف و طبیعت بکر و تماشایی کشور ایسلند لذت ببرند. در واقع برای معدود افراد خوش‌شانس ساکن این هتل این امکان فراهم شده تا شبی را زیر آسمان پرستاره ایسلند به تماشای یکی از معجزات بی‌بدیل طبیعت یعنی شفق قطبی بنشینند.

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble), مجله اینترنتی چارگوشه

هتل حبابی ایسلند

کلاس های متفاوت هتل

این هتل متفاوت دارای ۵ کلاس متفاوت به نام‌های «یونا» (Una)، «آستا» (Asta)، «ترون» (Thorunn)، «والدیس» (Valdis) و «ماریا» (Maria) است. در واقع هر کدام از این محفظه‌ها مناسب اقامت دو نفر طراحی شده و دارای تخت‌خوابی دونفره است، اما از نظر درجه‌بندی دارای مختصری تغییر در شرایط و امکانات موجود است.

از سوی دیگر همه این اتاق‌های حبابی شکل دارای سرویس بهداشتی و آشپزخانه‌ی مشترک هستند، به همین دلیل لازم است مهمانان صابون و حوله‌ی شخصی خود را به همراه داشته باشند. از سوی دیگر تأمین مواد خوراکی نیز بر عهده خود مشتریان بوده و چیزی به صورت آماده در دسترس قرار ندارد.

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble), مجله اینترنتی چارگوشه

هتل حبابی ایسلند

مشخصات هتل حبابی

فرم نیم‌کره مانند هر کدام از این حباب‌ها توسط یک سیستم تهویه بدون صدا و با فشاری مشخص حفظ می‌شود. بدین ترتیب هوای موجود در هر محفظه در هر ساعت، ۵ بار تجدید و تعویض می‌شود و این مسئله باعث جلوگیری از ایجاد رطوبت و هوای شرجی در داخل حباب‌ها می‌شود. سیستم گرمایشی هر حباب نیز با یک ترموستات کار می‌کند که باعث می‌شود حباب‌ها در تمام طول زمستان هوایی گرم و مطبوع داشته باشند.

برای حفظ امنیت و حریم خصوصی مهمانان، شرکت مسئول هیچ گونه آدرس مشخصی از این حباب‌ها را در اختیار کسی قرار نمی‌دهد، مگر بعد از این که آن‌ها رزرو شده و پیش پرداخت مورد نظر از سوی مشتریان پرداخت شود. از سوی دیگر و از آنجایی که این اتاق‌های شفاف دیدی خوب به تمامی زوایای محیط پیرامون خود داشته و در عین حال فاقد پرده هستند، دیگر اتاق‌های حبابی به نحوی قرار گرفتند تا از هر گونه در معرض دید بودن محفوظ مانده و به نوعی حریم خصوصی مهمانان به بهترین شکل ممکن حفظ شود. مبلغ اجاره اتاق برای یک شب، ۲۸۹۰۰ کرونای ایسلندی است که چیزی معادل ۱۳۵ پوند است. اگر از ایران میخواهید بروید چیزی حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می شود.

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble), مجله اینترنتی چارگوشه

هتل ۵ میلیون ستاره ایسلند

نکات جالب در مورد هتل ۵ میلیون ستاره ایسلند

مؤسس این هتل متفاوت فردی به نام «رابرت رابرتسون» (Robert Robertsson) است که گفته می‌شود ایده‌ی ساخت این اتاق‌ها با دیواره‌ها شفاف را حین صحبت کردن با مسافرانی به دست آورده که در سرما در انتظار تماشای پدیده شگفت‌انگیز و طبیعی شفق قطبی بودند.

این هتل «پنج میلیون ستاره» دارای هشت اتاق حبابی در زمین‌هایی متعلق به یک زوج دوستداشتنی کشاورز است و نکته جالب در رابطه با این هتل این است که آدرس دقیق این هتل به شما داده نمی‌شود تا این که شما اتاقی را در آن رزرو کنید!! و اینکه نام هر کدام از اتاق‌های این هتل، از نام زنان این خانواده گرفته شده است!!

در راه خود به این هتل‌‌ها و ممکن است که به طور اجمالی برخی از اتاق‌های این هتل را مشاهده کنید، اما به خاطر وجود درختان زیاد  در منظقه و از طرفی هوای برفی ایسلند، معمولا این اتاق‌های حبابی پوشیده هستند و به سختی می‌توان آن‌‌ها را دید. این اتاق‌های حبابی به اندازه کافی از مزرعه اصلی دور هستند و تا در اقامت خود احساس امنیت کامل داشته و حریم خصوصی‌تان زیر پا گذاشته نشود؛ و از طرفی نیز این فاصله به اندازه‌ای است که در صورت نیاز و مواقع ضروری بتوانید کمک بگیرید.

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble), مجله اینترنتی چارگوشه

هتل ۵ میلیون ستاره ایسلند

هتل حبابی ایسلند ؛ در راه خود به این هتل‌‌ها و ممکن است که به طور اجمالی برخی از اتاق‌های این هتل را مشاهده کنید، اما به خاطر وجود درختان زیاد  در منظقه و از طرفی هوای برفی ایسلند، معمولا این اتاق‌های حبابی پوشیده هستند.

هر یک از این اتاق‌‌ها دارای یک تختخواب گرم و نرم، پاتختی، بخاری مخصوص، ملحفه مناسب، پریزهایی برای شارژ وسایل الکترونیکی، یک لامپ، و مقداری فضا برای گذاشتن وسایل و کوله پشتی‌ها هستند. هر یک از این اتاق های حبابی از جنس پلاستیک‌هایی محکم و شفاف ساخته شده‌اند. به همین دلیل با اقامت در آن‌ها تجربه خوابیدن زیر آسمان را داشته و با تماشای ستارگان به خواب بروید.

نمونه های زیادی از این هتل های حبابی شاید در دیگر کشورها مانند جزیزه موریس، استرالیا، مالدیو و  مکزیک نیز بنگرید اما تنها در این هتل می توانید شفق های قطبی را تماشا کنید.

 

مطلب پیشنهادی

دریاچه حلیمه جان (دریاچه عروس) عروس دریاچه های گیلان, مجله اینترنتی چارگوشه

دریاچه حلیمه جان (دریاچه عروس) عروس دریاچه های گیلان

دریاچه حلیمه جان (دریاچه عروس) عروس دریاچه های گیلان اگر شما هم به سفر علاقمند …