هالشتات کهن ترین دهکده اتریش, مجله اینترنتی چارگوشه

هالشتات کهن ترین دهکده اتریش

هالـشتـات دهکده ای کوچکی است در کشور اتـریـش که در کنار دریاچه ای با همین نام قرار دارد. این دهکده که مناظر بسیار زیبایی هم دارد قدمتی 7000 ساله دارد و از همان ابتدا بخاطر داشتن معدن عظیم نمک در دنیا معروف شده بود. همین امر موجب شد تا این دهکده تا به امروز ساکنان خود را حفظ کرده باشد و یکی از قدیمی ترین دهکده های مسکونی اروپا نام بگیرد. حتی امروز نیز بسیاری برای کشف نمک به کوهستان نمک این دهکده راهی می شوند.

از دیگر جذابیت های این دهکده ی تـاریخـی علاوه بر زیبایهایش انواع تفریحاتی است که می توان در آن انجام داد، در فصل های گرمتر در اطراف دریاچه ی هالـشتـات در این روستا ورزشکاران زیادی به دوچرخه سواری، قایقرانی یا پیاده روی می پردازند و فصل زمستان برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی نظیر اسکی مناسب است.

در این منطقه هتل های کمی وجـود دارد و به دلیل حجم بالای توریست هادر تابستان تقریبا تمام خانه ها نقش یک هتل را ایفا می کنند. این روستا به دلیل قدمت تـاریخـی که دارد در سال 1997 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

هالشتات کهن ترین دهکده اتریش, مجله اینترنتی چارگوشه

میدان بازار

دیگر جاذبه ای که در این دهکده وجـود دارد و می توانید در گـشت و گذارتان از هال اشـتات از آن دیدن کنید میدان بازار است. در وسط این میدان مجسمه ای از «تَثلیث» وجـود دارد. در اطراف این میدان کافه، رستوران و همچنین هتل هایی برای استراحت وجـود دارد که می توانید انرژی از دست رفته یتان را بازسازی کنید.

هالشتات کهن ترین دهکده اتریش, مجله اینترنتی چارگوشه

کلیسای عروج

بر فراز تپه های هال اشتات کلیسایی به نام عروج که متعلق به رومیان بوده نیز ساخته شده است. این کلیسا که در طول چندین قرن بارها مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است، در کنار این کلیسا یک محراب زیبا و یک آرامگاه تـاریخـی نیز وجـود دارد.