هادی چوپان ملقب به گرگ ایرانی اولین مدال آور ایران در مستر المپیا (Mr.Olympia)

این روزها ورود یک ایرانی به مستر المپیا بسیار خبرساز شده بود. ورودی که با دردسرهای بی شماری همراه بود. اما هیچ کدام آنها نتوانست این قهرمان را از پای در بیاورد.

«هادی چوپان» بدنساز ایرانی مشهور به «گرگ ایران» با کسـب مقام سـوم رقابـت‌های مِسـتر المپیا ۲۰۱۹ و دریافت جایزه بهترین بدنسـاز از نگاه مردم، لاس وگاس را شگفـت زده کرد.

مستر المپـیا (Mr.Olympia) رقابت بین‌المللی و حرفه‌ای پرورش‌اندام مردان اســت که هر ساله توسط فدراسیون جهانی پرورش اندام برگزار شده و به نفرات برگزیده جوایز نقدی قابل توجهی اهدا می‌شود.

مشکلات اخذ روادید آمریکا باعث شد تا این، نخسـتین حضور چوپانی در مسـتر المپیا باشـد؛ با این حال، این موضوع مانع از این نشد تا حضار او را گزینه محتملی برای فتح عنوان مستر المپیا ندانند.

چوپان با کسب جایزه بهترین بدنساز از نگاه مردم در پنجاه و پنجمین دوره مستر المـپیا، «روئلی وینکلار» برنده سال ۲۰۱۸ را از تخت به زیر کشید.

در این تورنمنت، «برندن کیوری» مقام اول و عنوان مستر المپیا را تصاحـب کرد و «ویلیام بوناچ» به مقام دوم دسـت یافت.

تنها بدنساز ایرانی که پیش از چوپان موفقیتی را در رقابت‌هـای مسـتر المپیا به دست آورده، «بیت‌الله عباس‌پور» بدنـساز فقیـد ایرانی اســت که در سال ۲۰۱۴ رتبه پنجم را از آن خود کرد.

هنی رامید مربی ایرانی و ترینر فیل هیث، چوپان را در این مدت همراهی کرد و به عنوان مربی شخصی وی در این رقابت ها حضور یافت.

هادی چوپان ملقب به گرگ ایرانی اولین مدال آور ایران در مستر المپیا (Mr.Olympia)هنی رامبد مربی هادی چوپان