نکته که باید در انتخاب و زندگی با هم‌خانه رعایت شود, مجله اینترنتی چارگوشه

نکته که باید در انتخاب و زندگی با هم‌خانه رعایت شود

نکته که باید در انتخاب و زندگی با همخانه رعایت شود.

هم خانه بودن می‌تواند یک چالش بزرگ برای آن دسته از افرادی باشد که به هر دلیلی قرار است یک هم خانه داشته باشند. این دلایل ممکن است تنهایی باشید یا هدف مالی داشته باشد و یا حتی ممکن است دوستانه باشد.

اما در این بین چالشی که وجود دارد اگر در همان ابتدا حل نشود در آینده نه چندان دور باعث ایجاد تضاد و اختلاف خواهد شد. بنابراین بهتر است که در ابتدا با فردی که قرار است با هم در یک مکانی مثل خانه زندگی کنید، با هم صحبت کنید و مواردی که باید هر طرف برای حفظ نظم پایداری آن رابطه کمک می کند، رعایت کند را به یکدیگر منتقل کنید.

اما این موارد چه چیزهایی باید باشد. یک سری مواردی هستند که به صورت کلی در این شرایط باید رعایت شوند و البته موضوعاتی هستند که شاید بین دو فرد اتفاق بیافتد که حتما باید بین یکدیگر حل و فصل کنند.

اما این موارد چه هستند. با چارگوشه همراه باشید.

نکته که باید در انتخاب و زندگی با هم‌خانه رعایت شود, مجله اینترنتی چارگوشه

گفتگو و بیان انتظارات و خواسته ها

اما این امر نیاز دارد که به صورت اصولی و در زمان مناسب انجام شود تا تاثیر گذار باشد. در مواردی باید اصول گفتگو را رعایت کنید.

زمانی را انتخاب کنید که برای هر دو شما مفید باشد. نباید زمان هایی که هر یک از شما خسته، بی حوصله، ناراحت و تحت فشار هستید را برای گفتگو انتخاب کنید.

قبل از شروع گفتگو به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. برای مثال ممکن است نکاتی را که برای شما مهمتر است یا هرگونه نگرانی که دارید را در برگه ای یادداشت کنید تا بهتر بتوانید با یکدیگر صحبت کنید.

حتما توجه داشته باشید که هر دو زمان کافی برای این گفتگو وقت دارید.

وقتی نوبت صحبت شما نیست، به طور فعال گوش فرا دهید و درباره هر چیزی که نمی فهمید توضیح بخواهید. تا از سوء تفاهم جلوگیری شود.

تقسیم مسئولیت های خانه

پرداخت قبوض خانه

شما با توجه به وضعیت موجود باید تصمیم بگیرید که پرداخت قبض ها به چه صورت باشد. آیا این پرداخت باید به صورت مساوی تقسیم شود و یا شیوه مختلفی را در پیش بگیرید.

به طور مثال با توجه به قراردادی که با هم توافق کردید در قبال پرداخت کرایه خانه کمتر سهم بیشتری از قبض ها را پرداخت کنید. این روش ها ممکن است با شرایط مختلف روش های بسیار متفاوتی را طلب کند و کاملا به دو نفر بستگی دارد.

مواد غذایی و آشپزی

کی ظرف ها را می شوید؟

شاید این سوال ساده بسیار حیاتی شود اما بهتر است که از همان ابتدای قرار باید یکدیگر در این مورد کنار بیایید و تقسیم وظایف کنید. ممکن است که شما خرید را برعهده بگیرید و هم خانه شما مسئولبت آشپزی را بپذیرد.

به دلیل اینکه ما با آدمی کاملا متفاوت با خود برخورد داریم پس مسلما با یکسری رفتار و عادت های عجیب روبرو شویم که در ابتدا ممکن است قابل قبول نباشد اما بهتر است که خود را با این شرایط وفق بدهید.

اگر شما مالک خانه نیستید باید به قوانین موجود در خانه احترام بگذارید و باید ها و نبایدها را رعایت کنید. اما سعی کنید تا حد ممکن به عادتهای همه خانه خود احترام بگذارید. اگر خانه برای شماست، سعی کنید کمک کنید تا هم خانه‌ای تان احساس راحتی کنند.

در کل وقتی فضای خانه را با کسی شریک می شویم بهتر است که بعضی از شرایط را بپذریم و بر سر آنچه توافق شده است پیابند باشیم و قوانین موچود مانند نظاقت خانه، رفت و آمد ها، دعوت میهمان و … احترام بگذاریم.

نکته که باید در انتخاب و زندگی با هم‌خانه رعایت شود, مجله اینترنتی چارگوشه

 

نیاز های فردی

اگر هم خانه‌ای شما از دوستان است ممکن است که شما با قسمتی از رفتار ها و عادت های شخصی او آگاه باشید اما اگرفرد غریبه باشد شما باید در مورد این موارد با او صحبت کنید و قوانین شخصی و عادت هایتان را به او بگویید و همینطور از او بخواهید که از قوانین فردی و عادت هایش با شما صحبت کند.

این شناخت باعث می شود که بهتر با یکدیگر کنار بیایید و هم دیگر را راحت تر درک کنید. این گفتگو های اولیه باعث می شود که از بسیاری از تفاهم های پیش رو جلوگیری کند.

وقت خواب

وقت خواب و مقدار زمان خواب مورد نیاز هر فرد با فرد دیگر فرق می کند. پس بهتر است که شرایط خواب خود را با هم خانه خود در میان بگذارید. شما فردی هستید که دیر بیدار می شود و در مقابل کسی هست که زود می خوابد و صبح زود بیدار می شود که فعالیت او باعث می شود شما زودتر از موئد مقرر بیدار شوید.

در این شرایط عادت خواب از دوباره برنامه ریزی شود که در ابتدا دچار مشکل خواهی شد ولی به مرور به آن عادت خواهی کرد.

یا یگر راه حل مانند هر کس که زودتر از خواب بیدار شود، از ایجاد سر و صدا خودداری کند تا شخص دیگر از خواب بیدار نشود.

نکته که باید در انتخاب و زندگی با هم‌خانه رعایت شود, مجله اینترنتی چارگوشه

 

خلوت و تنهایی

همه به تنهایی نیاز دارد.

پیدا کردن یک فضای خصوصی برای وقت گذارندن آن هم در تنهایی و سکوت در یک خانه اشتراکی به مراتب سخت است.

بهتر است در این موارد با توجه با صحبت های قبلی هر یک به این حریم یکدیگر کاملا احترام بگذارند و این فضا را برای هم مهیا کنند تا رسیدن به آرامش و موفقیت هم کمک کنند.

راه حال های دیگر که می توانید از آنها هم برای ایجاد حریم خصوصیتان کمک بگیرید.

  • یک پیاده روی طولانی اطراف خانه و یا در پارک محله.
  • از فضای پرت خانه برای ایجاد فضای خصوصی.
  • اگر خانه اتاق کافی دارد، از اتاق های مختلق استفاده کیند.
  • خارج شدن یک نفر از خانه تا فرد دیگر بتواند در خانه فضای لازم را داشته باشد.

ورش کردن

اگر یکی یا هردو شما ورزشکار هستید، ناتوانی شما در ورزش کردن به شیوه قبل ممکن است شما را ناامید کند.

مهم است بدانید که چه فعالیتهایی را می توانید انجام دهید و در عین حال نیازهای ورزشی یکدیگر را نیز محترم شمرده باشید – شاید یکی از شما عاشق یوگا باشد در حالی که دیگری دویدن اوایل صبح را ترجیح می دهد.

هنگام انتخاب فعالیتی که هر دو از آن لذت می برید، می توانید در کنار هم ورزش کنید.

نکته که باید در انتخاب و زندگی با هم‌خانه رعایت شود, مجله اینترنتی چارگوشه

 

رژیم غذایی

شاید شما کسی هستید که به صبحانه خیلی اهمیت می دهید اما هم خانه شما صبحانه نمی خورد و اینکه شاید هم خانه شما گیاه خوار باشد و شما همه چیز را بخورید.

ممکن است که هم خانه شما به یک ماده غذای خاص آلرژی داشته باشد. همه این موارد باعث می شود که شما در وعده های غذایی خود دچار اختلال شوید. شاید مجبور شوید به دلیل آلرژیک بودن یک ماده غذایی باعث شود شما آن ماده را کنار بگذارید.

 

بنابراین بهتر است که در ابتدا همه موارد را با یکدیگر صحبت کنید و سپس اگر به توافقات لازم رسیدید یکدیگر را به عنوان هم خانه ای بپذیرید. از قدیم می گویند که جنگ اول به از صلح آخر است. نکاتی بود از آنچه که شما را در انتخاب یک هم‌خانه کمک می‌کرد. امیدوارم مفید فایده واقع شده باشد. با چارگوشه همراه باشید.

 

مطلب پیشنهادی

آشنایی با برخی ادویه جات و رابطه آن با طول عمر, مجله اینترنتی چارگوشه

آشنایی با برخی ادویه جات و رابطه آن با طول عمر

ادویه جات وافزایش طول عمر اگر غـذای فلفـل دار و تنـدمیخوریـد، بیشتر عمرخواهیـدکرد. امروزه، تحقیقـات …