نکته های کلیدی برای قرار ملاقات اول که حیاتی هستند

 

نکته های کلیدی برای قرار ملاقات اول که حیاتی هستند.

اولین دیدار های دو نفره بعد از خواستگاری یا آشنایی بسیار مهم هستند و باید سعی شود تا حد امکان از کارهای اضافی یا اشتباه پرهیز کنیم و یا تعداد آنها را کمتر کنیم. البته هیچکس بدون اشتباه نیست و نخواهد بود اما ما تلاش می کنیم تا با ارائه نکات مهم و ارزنده آنها را به حداقل برسانیم یا از شدت آنها کم کنیم.

اشتباهاتی بزرگ در اولین قـرارهای دو نفره

همیشه اولین بــرخورد با یک خواستگار تعیین کننده تریــن تصـویر را در ذهن می نشاند. اولین بــرخورد است که نوع شخصیت طرف مقابل را نشان می دهد و حتی می تواند تعیین کند که رابطه ای ادامه پیدا کند یا نه.

فرض کنید که آقایی از شما بـهعنوان یک خانم جوان خواسـتگاری کرده و قـرار است با یکدیگر بــرای یک جلسه صحبت کنید، احتمالا بــرای این جلسه اضطراب زیادی خواهید داشت و حتی شاید گیج شوید که چه بگـویید و چه نگویید.

بـه شما نمی گوییم آرامش خود را حفظ کنید چون این جلسه اصلا مهم نیـست. نمی خواهـیم گول تان بزنیـم، ترجیح می دهیم بـه شما بگوییم که چطور رفتار کنید و چه اشتباهاتی را مرتکب نشوید، بـه هر صورت این دیداری است که نمی توان آن را جدی نگرفـت، زیرا ممکن است در زندگی شما نقشی تعیین کننده داشته بـاشـد.

در اولین قـرار ملاقات دو نفره از گذشته تان صحـبت نکنید.

شما قـرار است آینده را با خواستگارتان بسازید و بـه همین دلیل باید بیشتر درباره بــرنامه های آتی خود صحبت کنید؛ اینکه چه اشتباهاتی کرده اید، چه خواستگارانی داشته اید، چه بــر سر زندگی تان آمده و… نباید در جلسه اول گفته شـود زیرا جلسه اول آشنایی، وقت تاریخچه گفتن نیست.

در جلسات بعدی می توانید کمی بـه گذشته بــروید و هم از گذشته خودتان حرف بزنید و هم از گذشته او باخبــر شوید ولی فعلا باید بفهمید چقدر با بــرنامه های آینده تان بـه هم می خورید.

نکته های کلیدی برای قرار ملاقات اول که حیاتی هستند

در اولین قـرار ملاقات دو نفره دیر نکنید.

بـه طور متوسط ۳۰ درصد مردان و ۵۰ درصد زنان سعی می کنند در جلسه اول دیدار کمی دیر بـه قـرار بــرسند تا بـه طرف مقابل نشان دهند خیلی هم اشتیاق ندارند اما باید بدانید دیر کردن سر قـرار، اولین اشتباهی است که می توانید مرتکب شوید؛

بسیاری از خانم ها گمان می کنند که دیر کردن بــرای جلسه اول یک رسم رایج خانم هاست اما باید بدانید که در حقیقت اینگونه نیست؛ وقتی سر قـرار دیر می رسید، اولین پیامی که بـه خواستگارتان منتقل می کنید این است که چندان بــرایتان ارزش ندارد تا بخواهید سر وقت بـه قـرار بــرسید.

در اولین قـرار ملاقات دو نفره تنها نباید گوینده باشید.

زندگی زناشویی وقتی می تواند موفق بـاشـد که دو طرف بتوانند بـه راحتی با هم حرف بزنند و حرف یکدیگر را بفهمند. وقتی در جلسه اول فقط بخواهید خودتان حرف بزنید این فکر را در طرف مقابل بـه وجود می آورید که شنونده خوبی نیستید؛ در همان جلسه اول اجازه بدهید طرفتان هم فرصت حرف زدن داشته بـاشـد.

باید بدانید که لازم نیست همه اطلاعات مربوط بـه زندگی، شغل، تحصیلات و خانواده تان را پشت سر هم و یک نفس بیان کنید؛ کمی صبور باشید؛ اگر از یکدیگر خوشتان بیاید در جلسات بعدی فرصت این حرف ها پیش می آید.

در اولین قـرار ملاقات دو نفره پول را فراموش کنید.

درست است که مسائل مالی نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد ولی بـه طور حتم در درجه اول اولویت نیست. چیزهای با اهمیت تری وجود دارد که آنها را هنگام انتخاب همسر در اولویت قـرار دهید؛

بـه همین دلیل در جلسه اول دیدار با خواستگارتان هم خیلی سراغ مادیات نروید، لازم نیست در همان جلسه اول شروع بـه خط و نشان کشیدن و بیان انتظارات مالی تان کنید.

چون او را بـه این نتیجه می رسانید که خیلی فرد مادی ای هستید و اولویت اول زندگی تان پول است؛ نگذارید او حس کند در حال چشم وهم چشمی هستید. درباره مسائل مالی می توانید با کمک بزرگ ترها بـه توافق بــرسید.

در اولین قـرار ملاقات دو نفره زیاد صمیمی نشوید.

در جلسه اول آشنایی دو طرف فقط یکدیگر را ارزیابی می کنند تا ببینند آیا بـه هم می آیند که بخواهند رابطه را ادامه دهند یا نه؛ بـههمین دلیل توصیه می کنیم حتما حریم تان را حفظ کنید و حتی اگر در همان نگاه اول او را پسندیدید و احساس کردید همسر موفقی بــرای شما خواهد شد،

ذوق زده رفتار نکنید. بگذارید رابطه تان روند طبیعی خود را طی کند و کم کم جلو بــرود تا رسمیت پیدا کند. در نزدیک کردن رابطه عجله نکنید.

نکته های کلیدی برای قرار ملاقات اول که حیاتی هستند

در اولین قـرار ملاقات دو نفره خود را بی خیال نشان ندهید.

بعضی ها هستند که گمان می کنند باید در جلسه اول خود را بی خیال جلوه دهند تا عزت نفس شان را حفظ کنند. همه آدم ها بـه طریقی از رد شدن می ترسند.

وقتی تظاهر می کنید اصلا درگیر نیستید، باعث می شود احساس امنیت کنید اما ممکن است از نظر طرف مقابل کناره گیر و بی خیال باشید و همین او را دلسرد کند.

اشکالی ندارد که بهترین شکل و شخصیت خودتان را بـه طرف مقابل نشان دهید و کمی محتاط باشید اما باید جرات داشته و خود واقعی تان را بـه طرف مقابل نشان دهید.

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart)

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart) این روزها شاهد گسترش روز افزون استفاده از شبکه …