نکات مهم در گرفتن عکس سلفی, مجله اینترنتی چارگوشه

نکات مهم در گرفتن عکس سلفی

نکات مهم در گرفتن عکس سلفی

 

عکس سلفی یکی از محبوب ترین و راحت ترین عکسها در بین عموم مردم است زیرا خودشان به راحتی میتوانند ان را بگیرد و نیاز به شخص دیگری نیست.

اما شاید این سوال برای شما هم پیش امده باشد که چرا اکثر مواقع در سلفی هایم زیبا نمی افتیم؟

با ما در مجله اینترنتی چارگوشه همراه باشید تا به رازهای کلیدی  یک سلفی خوب پی ببرید.

 

نکات مهم در گرفتن عکس سلفی, مجله اینترنتی چارگوشه

سلفی

نکات کلیدی در گرفتن سلفی :

 

 

 • عادی باشید

قبل از عکاسی کاملا ریلکس باشید. هنگامی که دکمه شاتر را فشار می دهید نفس را داخل بدهید و یا این که چشم ها را ببندید و لحظه ای که می خواهید عکس بگیرید چشم ها را باز کنید. حالت های صورت تا زمانی که ریلکس و بانشاط باشد در عکس زیبا می شود.

 

 • خودتان باشید

یک قانون عمومی در عکاسی می گوید نباید از دیگران تقلید کرد. به عنوان مثال قرار نیست همه مثل کیم کارداشیان با لب های جمع شده سلفی بگیرند. تا زمانی که تمایل دارید از این عکس های کلیشه ای بگیرید بهتر است اصلا سمت دوربین موبایل نروید. یا این که خیلی سریع عکس بگیرید که وقتی برای تمرکز به خودتان نداشته باشید.

 

 • اهمیت نور

اولین نکته ای که باید هنگام گرفتن عکس های سلفی رعایت کنید نور عکس است. نور عکس باید مناسب و طبیعی باشد. نور تنها محصول زیبایی است که رایگان است. پس هنگام گرفتن عکس سلفی جلوی پنجره بایستید یا به فضای باز بروید و در مقابل نور خورشید عکس بگیرید. نور خوب عکس سیاهی های زیر چشم را محو می کند.

 

اگر داخل خانه عکس می گیرید یا کنار پنجره بایستید و یا این که یک عدد کاغذ سفید زیر چانه نگه دارید تا به عکس نور طبیعی بدهد.

 

نکات مهم در گرفتن عکس سلفی, مجله اینترنتی چارگوشه

عکس های خاص

 

 • حواستان به جهت تابش نور باشد

در عکس گرفتن هیچ چیزی بدتر از سایه افتادن روی صورت نیست. یا کاملا زیر نور باشید یا کاملا از نور دور باشید. اگر وسط روز که خورشید در بالاترین نقطه قرار دارد عکس بگیرید زیر چشم ها سایه می افتد. بهترین زمان برای عکاسی هنگام طلوع و غروب است زمانی که خورشید در پایین ترین نقطه قرار دارد.

 

 

 • بکگراند عکس

بهترین سلفی ها عکس هایی هستند که پشت زمینه خوبی داشته باشند.

 

 

 • زمان مناسب استفاده از فلش

برای گرفتن عکس های سلفی در مکان تاریکی که نور کمی دارد چه کنیم؟ می توانیم از اپلیکیشن هایی مثل اسنپ چت استفاده کنیم که روی دوربین جلو هم گزینه فلش دارد. اگر صورت تان بیش از حد سفید افتاده است بعد از ذخیره کردن عکس رنگ آن را کمی تغییر دهید و تون آبی آن را کمتر کنید.

 

 • لبخند

با لبخند طبیعی سلفی های بهتری خواهید داشت. اگر هم می خواهید یک عکس جدی بگیرید با چشم های تان لبخند بزنید. قبل از عکس گرفتن در مقابل آینه لبخند بزنید و به آن حالت چهره دلخواهتان برسید.

 

نکات مهم در گرفتن عکس سلفی, مجله اینترنتی چارگوشه

بکگراند مناسب

 • یافتن زاویه مناسب

به پیشنهاد کیم کارداشیان هنگام گرفتن سلفی چانه را پایین و دوربین را بالا بگیرید. کمتر کسی پیدا می شود که با گرفتن زاویه دوربین از زیر چانه عکسشان خوب می شود. هنگام گرفتن سلفی دوربین را طوری بگیرید که پایین آن در راستای چشم ها قرار بگیرد یا این که از مونوپاد استفاده کنید. نکته دیگر این که مستقیم به دوربین خیره نشوید.

 

 • اپلیکیشن مناسب

یکی از فیلترهای اینستاگرام فیلتر Valencia نام دارد که تقریبا همه عکس ها را زیبا می کند. اگر علاقه زیادی به گرفتن عکس های سلفی دارید پیشنهاد می کنم گوشی استفاده کنید که دوربین آن حالت سلفی دارد و صورت را ویرایش و روشن می کند.

اپلیکیشن های Facetune، VSCO، Perfect365، و Adobe Photoshop Fix هم گزینه مناسبی هستند.

 

 • ویرایش و فیلتر

عکس را بیش از حد ویرایش و فیلتر نکنید زیرا عکس های غیرطبیعی زیبایی چندانی نخواهند داشت. به عنوان مثال اگر از فیلترهای اینستاگرام استفاده می کنید فقط گزینه فیلتر مورد نظر را انتخاب نکنید می توانید درجه فیلتر مورد نظر را کم یا زیاد کنید و از شدت آن بکاهید.

 

نکات مهم در گرفتن عکس سلفی, مجله اینترنتی چارگوشه

اپلیکیشن های مناسب فیلتر صورت

 

 • حساس نباشید

ریلکس باشید اگر در عکس های سلفی بیش از حد به خودتان سخت بگیرید عکس خوبی به دست نمی آید. نیاز نیست زیاد خودتان را جدی بگیرید. قبل از عکس گرفتن خودتان را در آرایش غرق نکنید یا ژست های مصنوعی نگیرید.

 

 

 • عکس های فراوان

کایلی جنر مدل معروف می گوید قبل از پست کردن عکس هایش در شبکه های اجتماعی تقریبا ۵۰۰ سلفی می گیرد. پیشنهاد او این است که چندین عکس در زاویه های مختلف بگیرید و از بین آن ها عکس دلخواهتان را گلچین کنید.

 

ممنون از همراهیتان با ما در مجله اینترنتی چارگوشه

 

مطالب مرتبط:

نکات مهم در خرید لباس

مناسب ترین ژست ها ی اقایان در عکاسی