نقطه G در بدن خانم ها چیست و چه می کند

نقطه G در بدن خانم ها چیست و چه می کند

همانطوری که می دانید نقاط مختلف و حساس جنسی در بدن مردان و زنان وجود دارد که در برقراری رابطه جنسی بسیار مهم است. امروز می خواهیم به برررسی نقطه جی G بدن خانم ها بپردازیم. با ما همراه باشید. مجله اینترنتی چارگوشه

نقطه G-spot چیست؟

نقطه ای است در مهبل، محل قرار گیری آن تقریبا در عمق دو سوم قدامی(سقف) مهبل است، نام اصلی این نقطه گرافنبرگ است.این نقطه برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ توسط دکتر ارنست گرافنبرگ توصیف شد بسیاری بر این عقیده اند که این نقطه در ارگاسم نقش مهمی دارد. البته این نقطه در بدن خانم ها متفاوت است و خیلی ها شاید این نقطه را اصلا نداشته باشند.

نقطه G در بدن خانم ها چیست و چه می کند

محل قرارگیری نقطه جی

البته نتوری های زیادی در مورد نقطه ی جی وجود دارد. یک نئوری این است که نقطه ی جی دقیقا مانند پروستات در آقایان است نبود کروموزوم Y در جنین در حال رشد مونث، سلولها را در محلی مشابه یعنی در همان نقطه G کنار می گذارد. متخصصین دیگری با تئوری پروستات هم عقیده هستند اما آنرا بیشتر توضیح می دهند و می گویند این تنها دلیل حساس بودن این نقطه نیست. آنها به چوچوله و مجرای پیشاب بعنوان منابع لذت دیگر اشاره میکنند که هر دو آنها را می توان با دیواره جلویی واژن تحریک کرد. به همین دلیل محل های زیادی برای ارضاء جنسی وجود دارد و دیگری نیازی به گشتن دنبال نقطه G نیست.

 موقعیت نقطه جی

در زان اگر چه این قسمت از اندام تناسلی زنانه، نقطه جی نامیده می‌شود ولی به دلیل متفاوت بودن آن در زنان مختلف و همچنین تغییر کردن نقطه تحریک پذیر آن، بهتر است آنرا محدوده جی بنامیم. این محدوده حالت اسفنجی دارد و از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع شده و به داخل، در سقف واژن (نقطه ساعت ۱۲) امتداد می‌یابد و با انگشت قابل لمس می‌باشد.

در صورتی که زنی این نقطه حساس را داشته باشد این نقطه بین ۲٫۵ تا ۵ سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد و معمولا با وارد کردن دو بند انگشت داخل واژن براحتی قابل لمس است. در صورتی که زن با لمس آن تحریک شد به این معنی است که اندازه آن از یک نخود فرنگی بزرگتر است در صورت تحریک نشدن کوچکتر است.

تاثیر نقطه ی جی G در رابطه جنسی

نقطه جی بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است و خصوصیات بافت این محل متفاوت از دیگر نقاط سطح درونی واژن است که ساختاری زبر و گرد شکل دارد در صورتی که بقیه نقاط واژن نرم و صاف هستند. لازم به ذکر است که همه خانمها دارای نقطه جی نمی باشند. اما خانمهایی که دارای نقطه جی هستند لذت بسیار زیادی را با تحریک این نقطه میتوانند تجربه نمایید که بسیار متفاوت از باقی دیواره واژن خواهد بود. ممکن است خانمهایی که تحریک صحیح نقطه جی را تجربه میکنند به مرحله انزال و خروج منی از واژن نیز برسند اما همه خانمها به خروج آب (یا منی) نمیرسند و فقط برخی از آنها این توانایی را دارند.

پس در موقع دخول آلت تناسلی مرد به داخل واژن زن، در صورتی که جهت ورود آلت به گونه ای باشد که آلت نقطه جی را لمس کند لذت زن در حین نزدیکی بیشتر خواهد بود. ضمن آنکه با فشار کف دست روی بخش فوقانی برجستگی بالایی آلت تناسلی زن (Pubic Area) در زمانی که آلت تناسلی داخل واژن میباشد و عمل نزدیکی در حال انجام است، لذت زیادی را برای زن به همراه خواهد داشت.

برحسب اندازه و محل دقیق نقطه جی این احتمال وجود دارد که زن (در صورت داشتن نقطه جی) در طول رابطه جنسی آن را حس کند.بهترین حالتها برای احساس نقطه جی در حالتهایی هست که لگن زن بالا قرار گیرد و بلند شود. روش دیگر ایجاد رابطه در حالت ایستاده و در حالت خم شدن است به نحوی که زن اجازه دهد که آلت جنسی مرد از پشت وارد واژنش گردد.

نقطه G در بدن خانم ها چیست و چه می کند

نقاط حساس جنسی در زنان

دیگر نقاط تحریک جنسی در زنان

یکی از مهمترین نقاط بسیار حساس در اغلب زنان ناحیه محرک، کلیتوریس است. بسیاری از زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتوریس نیاز دارند البته برخی ممکن است این نقطه را بصورت غیر مستقیم که ریشه ی آن به دیواره ی واژن می رسند را تحریک کنند. برخی دیگر از زنان از تحریک سینه ها لذت میبرند و یا نوع خاصی از تحریک کلیتوریس یا واژن را ترجیح میدهند. هر قسمت بدن میتواند محرک جنسی باشد و واکنش هر فرد نسبت به لمس آنها متفاوت است. بحث درمورد این نقاط و تلاش برای یافتن آنها میتواند به کشف نقاط محرک و منابع لذت بخش جدید کمک کند.

راهنمایی هایی برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش

خوب بهتر است بگوییم هیچ راهکار یا شیوه ای خاصی وجود ندارد که برای همه ی افراد یکسان باشد. پس برای هر چه بیشتر لذت بردن باید با شریک جنسی خودتان صحبت کنید که تاثیر بسزایی در بهبود رابطه دارد. البته کسانی که می خواهند پوزیشن های مناسب برای تحریک نقطه جی و لدت هر جه بیشتر را تجربه کنند می توانند روش های زیر را امتحان کنند:

  • پوزیشن هایی را انتخاب کنید که دخول از پشت را ممکن می سازد. در رابطه زناشویی مرد باید پشت سر زن بایستد و باسن زن بالا باشد.
  • در هنگام دخول می توانید با دست ناحیه کلیتوریس را تحریک کنید.
  • رابطه دهانی برای زوج هایی که شریکشان تمایل به این کار دارند بسیار موثر است و می توانند با دهان کلیتوریس را تحریک کنند.
  • بهتر است خانم کنترل بیشتری روی تحریک داشته باشد در این صورت یافتن این نقطه آسان تر خواهد بود.

نتیجه گیری

در رابطه ی زناشویی بیش از اندازه به دنبال پیدا کردن نقطه ی جی نباشید و یاد بگیرید که بتوانید بیشترین لذت را ببرید. شما چه بتوانید نقطه ی جی را بیایید چه نتوانید آن را بیایید می توانید بیشترین لذت را از رابطه ببرند.

از همراهی شما سپاسگزاریم. مجله اینترنتی چارگوشه

 

 

 

مطلب پیشنهادی

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟ برای درمان اختلالات مربوط به نعوظ در …