مهندسی شبکه مایکروسافت و باید ها و نباید ها

مدرک (MCSE (Microsoft Certified Solutions Expert

مدرک MCSE که يکي از جديدترين مدارک ارائه شده براي کارشناسان و متخصصان  IT محسوب مي شود . دوره آموزشي و مدرک MCSE دوره و مدرکي است که  شرکت مايکروسافت بجای دوره و مدرک MCITP به فراگيران و دانش پذيران خود ارائه کرده است. فراگيران پس از شرکت در دوره هاي آموزشی بين المللي شرکت مايکروسافت و کسب موفقيت در آزمون هاي پايان هر دوره در نهايت موفق به دريافت مدرک معتبر MCSE خواهند شد و مي توانند در سراسر دنيا به عنوان کارشناس حرفه اي مورد تائيد شرکت مايکروسافت براي ورود به بازار کار اقدام نمايند.

فراگيران به منظور کسب مدرک مهندسي مايکروسافت ملزم به شرکت در تمامي دوره آموزشي اين دوره و کسب موفقيت در آزمون هاي پايان هر دوره مي باشند و پس از پشت سر گذاشتن اين مراحل فراگيران به واسطه اعطاي يک شناسه کاربري منحصر به فرد و قابل پيگيري در سراسر دنيا به عنوان مهندس مورد تائيد شرکت مايکروسافت شناخته خواهند شد.

فراگيران پس از پشت سر گذاشتن 4 مرحله از دوره هاي آموزشي مورد نظر موفق به دريافت مدرک MCSA شده و پس از تکميل دوره هاي آموزشي موفق به دريافت مدرک MCSE خواهند شد.

با توجه به اين مساله که مدرک MCSE يکي از مدارک معتبر و مورد تائيد شرکت مايکروسافت مي باشد و در سرتاسر جهان از اعتبار بالايي برخوردار است و پس از اخذ اين مدرک افراد مي توانند در سراسر دنيا براي ورود به بازار کار اقدام نمايند اين مدرک و به تبع آن دوره هاي آموزشي MCSE در زمره پر مخاطب ترين هاي حوزه علوم کامپيوتري قرار گرفته است.

با توجه به رشد روز افزون نیاز به استفاده از شبکه ­های کامپیوتری، صرف نظر از زمینه فعالیت سازمان­ ها و شرکت­ ها، فراگیری مهارت­ های مربوط به راه اندازی و مدیریت شبکه منجر به کسب موقعیت ­های مناسب شغلی خواهد شد.

به این منظور، شرکت Microsoft به عنوان یکی از بزرگان پیشتاز در دنیای فناوری اطلاعات، با طراحی یک بسته آموزشی، علاقمندان به این رشته پر کاربرد و درآمد زا را از سطح پایه تا رسیدن به سطح حرفه­ ای در مدیریت شبکه­ های کامپیوتری هدایت و همراهی می ­نماید.

مزاياي اخذ مدرک MCSE چيست؟

از مهم ترين مزاياي اخذ مدرک MCSE مي توان به موارد زير اشاره کرد:

 • ارائه راه حل در همه موارد
 • به روز رساني مهارت هاي مهندسان مايکروسافت | مهندسان MCSE
 • باقي ماندن در چرخه رقابت براي ورد و ماندگاري در بازار کار
 • عضويت در انجمن مهندسي مايکروسافت و بهره مند شدن از مزاياي اين عضويت
 • کسب گواهينامه MCSE معادل مدارک دانشگاهي

در ادامه هر يک از مزاياي شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE را به صورت مختصر توضيح خواهيم داد.

مهندسی شبکه مایکروسافت و باید ها و نباید ها

ارائه راه حل در همه موارد :

MCSE   فرم مخفف عبارت Microsoft Certified Solutions Expert و به معناي مدرک مايکروسافت براي کارشناسان رفع مشکل مي باشد. فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE  و اخذ مدرک MCSE مي توانند در نقش يک کارشناس MCSE براي کليه مشکلات و مسائل حادث در روند انجام کار راه حل هاي کارشناسي ارائه دهند .اين حوزه شامل مواردي از قبيل ساخت هاي سرورهاي مايکرو سافت، اجراي برنامه هاي دستگاه هاي سازماني و بسياري موارد ديگر است.

به روز رساني مهارت ها:

يکي ديگر از فوايد اخذ مدرک MCSE به روز رساني مهارت هاي کارشناسان، متخصصان و مهندسان فعال در اين حوزه مي باشد . علم و دانش فناوري اطلاعات به سرعت در حال پيشرفت و تغيير است و متخصصان اين حوزه نيز مي بايست به واسطه جايگاه و موقعيت شغلي خود در جريان آخرين تغيير و تحولات به وجود آمده در اين حوزه قرار بگيرند . اقدام براي اخذ مدرک MCSE باعث مي شود به واسطه شرکت در دوره هاي آموزش MCSE به آخرين تغيير و تحولات اين حوزه آشنا شويد و تمديد مدرک MCSE نيز به منزله شرکت در دوره هاي آموزشي ويژه و به روز رساني اطلاعات تخصصي اين حوزه مي باشد . همچنين کسب مدرک MCSE به واسطه اعتبار بالاي آن مي تواند به عنوان سنگ بناي اين حوزه مي تواند زمينه ساز ورود افراد به دوره هاي آموزشي تخصصي ديگر نيز محسوب شود.

در چرخه رقابت باقي ماندن:

صدور گواهينامه MCSE مي تواند به شما در پيدا کردن يک شغل يا پيشبرد کار خود در زمينه هايي از قبيل استفاده از کامپيوتر يا پشتيباني شبکه، مديريت شبکه، طراحي پايگاه داده و مديريت سيستم هاي کامپيوتري کمک کند و در اين عرصه شما را در مقايسه با ساير رقبا در اولويت قرار دهد . بنا بر ادعاي شرکت مايکروسافت، اکثريت قريب به اتفاق کارفرمايان به منظور ارزيابي و شناسايي متقاضياني که داراي مهارت و تخصص مورد نياز  به منظور احراز پست سازماني در  حوزه  IT هستند از متقاضيان درخواست ارائه مدرک MCSE مي کنند. همچنين ارائه مدرک MCSE مي توان نقش به سزايي در روند توافق و تعيين ميزان حقوق و مزاياي دريافتي افراد داشت باشد.

عضويت در انجمن مهندسين شرکت مايکروسافت:

فراگيراني که در پايان دوره هاي آموزش MCSE موفق به اخذ گواهينامه MCSE شوند مي توانند با ساير متخصصان ، کارشناسان و مهندسان MCSE و کارفرمايان احتمالي اين حوزه ، از طريق عضويت در انجمن مهندسان MCP در ارتباط باشند. انجمن مهندسان MCSE يک منبع معتبر براي کارفرمايان اين حوزه محسوب مي شود . همچنين به عنوان يک کارشناس يا مهندس MCSE، شما دعوت نامه هايي را براي حضور در جلسات آموزشي، کنفرانس ها و رويدادهاي ويژه اي که به توسعه مهارت هاي شما  مي کند دعوت خواهيد شد.

کسب گواهينامه MCSE معادل مدارک دانشگاهي:

اعتبار برخي از گواهينامه ها و مدارک صادر شده توسط شرکت مايکروسافت با اعتبار مدارک دانشگاهي برابري مي کند . با توجه به درجه اعتبار بسيار بالاي مدرک MCSE شرکت در اين دوره هاي آموزش ارزش صرف زمان ، انرژي و هزينه را دارد.

کسب مدرک با اعتبار بين المللي :
شرکت در دوره هاي آموزشي مهندسي مايکروسافت | MCSE و اخذ مدرک MCSE معتبر به واسطه اعتبار و شهرت جهاني اين کمپاني مي تواند منجر به ارتقاي موقعيت افراد در بازار هاي کار بين المللي  شود چرا که مدارک اخذ شده توسط فراگيران در دانشگاه هاي مختلف نياز ارزيابي و سنجش توسط موسسات مختلف براي تائيد و ورود به بازار کار دارد مي تواند ادعا کرد در بسياري موارد مدرک MCSE  در مقايسه با مدارک دانشگاهي در روند استخدام و ورود به دنياي تاثير گذار تر عمل مي کنند.

مهندسی شبکه مایکروسافت و باید ها و نباید ها

 

سطوح مختلف مدرک MCSE کدامند ؟

ابتدايي ترين مدرک شرکت مايکرو سافت مدرک MTA مي باشد . اخذ مدرک MTA توسط فراگيران به منزله کسب دانش مقدماتي مورد نياز به منظور کار با سرويس هاي شرکت مايکرو سافت مي باشد. بسياري از فراگيران به جاي شرکت رد دوره هاي آموزشي MCSE در سطح MTA در دوره هاي آموزشي Network+ شرکت مي کنند. مدرک سطح آموزش MTA در شاخه مختلفي به فراگيران ارائه مي شود . شاخه مختلف سطح آموزشي MTA عبارتند از Data ، Cloud ، Mobility و App Builder. شرکت در دوره هاي آموزشي سطح MTA الزامي نبود ه و تنها فراگيراني که احساس مي کنند به منظور ورود به دوره هاي آموزشي سطوح بالاتر نيازمند کسب اطلاعات اوليه در اين حوزه هستند مي توانند در دوره هاي آموزشي اين سطح شرکت نمايند.

دومين مدرک شرکت مايکروسافت مدرک MCSA مي باشد .MCSA فرم کوتاه شده عبارت Microsoft Certified Solutions Associate و به مفهوم مدرک کارداني | دستياري رفع مشکل شرکت مايکروسافت مي باشد. اخذ مدرک سطح MCSA توسط فراگيران به منزله کسب دانش و توانايي پايه در حوزه مهندسي شرکت مايکرو سافت مي باشد.

دوره هاي آموزشي MCSA  پيشنياز دور ه هاي آموزشي سطوح بالاتر محسوب مي شود و در صورتي که فراگيران قصد شرکت در دوره هاي آموزشي سطوح بالاتر را دارند ملزم به شرکت در دوره هاي آموزشي سطح MCSA  ، شرکت در آزمون هاي مربوطه ، کسب حد نصاب قبولي و اخذ مدرک MCSA مي باشند.

سومين سطح آموزشي دوره هاي آموزشي MCSE سطح کارشناسي رفع مشکلات شرکت مايکروسافت يا همان MCSE مي باشد . اين سطح بالاترين سطح از دوره هاي آموزشي و مدارک شرکت مايکروسافت مي باشد .کسب مدرک MCSE توسط فراگيران به منزله برخورداري از توانايي فني و تسلط کافي فراگيران در حوزه کار با سرويس هاي شرکت مايکروسافت مي باشد . مدرک MCSE يکي از محبوب ترين و کاربردي ترين مدارک در حوزه علم IT به شمار مي رود.

مدرک MCSD يکي ديگر از مدارک شرکت مايکرو سافت مي باشد . اين مدرک که با مدرک MCSE  از نظر آموزشي در يک سطح قرار مي گيرد به فراگيراني ارائه مي شود که در گرايش App Builder به کسب دانش و مهارت پرداخته اند.

برتری های مهندسان مايکروسافت | مهندسان MCSE در مقايسه با ساير فارغ التحصيلان دانشگاهی چيست؟

شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE فراگيران را به صورت کاملا علمي و درعين حال عملي با مهارت هاي مورد نياز اين حوزه آشنا مي کند. فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE علاوه بر مدرک دانشگاهي با ارائه گواهينامه MCSE مي توانند با اثبات قابليت هاي حرفه اي خود در مقايسه با ساير فارغ التحصيلان اين حوزه از مزايا و شرايط بهتري برخوردار شوند. فراگير اني که به واسطه  شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE  موفق به اخذ مدرک MCSE معتبر شده اند در مقايسه با فارغ التحصيلان مراکز دانشگاهي شانس بيشتري براي ورود به بازارهاي کار بين المللي  خواهند داشت. کارشناسان و مهندسين MCSE به واسطه شرکت در دوره هاي آموزشي کاربردي MCSE در روند اجراي پروژه هاي عملي بسيار حرفه اي تر از سايرين عمل خواهند کرد.

مخاطبین دوره :

با توجه به اين که دوره هاي آموزشي MCSE دوره هاي بسيار پر کاربردي هستند متقاضيان شرکت در اين دوره آموزشي از گروه هاي مرتبط مختلف تشکيل شده اند . عمده ترين متقاضيان شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE عبارتند از:

 • کارشناسان و متخصصان حوزه  برنامه نويسي
 • کارشناسان و متخصصان حوزه سيستم و شبکه
 • کارشناسان و مشاوران فني
 • اساتيد حوزه برنامه نويسي کامپيوتر
 • دانشجويان کليه شاخه هاي مرتبط با علوم رايانه
 • کليه علاقه مندان حوزه علوم کامپيوتری

پیش نیاز :

 • Network+
 • ترجیحا A+

اهداف دوره:

دانش پژوهان پس از گذراندن این بسته آموزشی بلند مدت، قادر به پیاده سازی انواع مختلف سرورهای شبکه و مدیریت محیط شبکه ­های مبتنی بر کلاینت و سرور خواهند بود.

 موقعیت های شغلی:

پس از طی این دوره آموزشی دانش پژوهان می توانند به عنوان کارشناس ارشد راه اندازی و پشتیبانی سرویس های شبکه مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در شرکت ها و سازمان های کوچک، متوسط و بزرگ استخدام شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهندسی شبکه مایکروسافت کلیک کنید

مطلب پیشنهادی

ویژگی ورژن جدید تلگرام اصلی خاصیت پوشه سازی و آمار کانال ها

ویژگی ورژن جدید تلگرام اصلی خاصیت پوشه سازی و آمار کانال ها کسب و کار …