من 30 ساله شدم – زندگی در 30 سالگی چگونه است؟

زندگی در 30 سالگی چگونه است؟

من سی ســاله ام آیا زتــدگی برای من چیزی بیشتر از این دارد؟ آیا باید اکنون فرد مـوفــقی باشم؟ زتــدگی شغلی ام آن طور که انتظار داشتــم به خوبی پیش نمی رود، تــمــام دوســتانم ازدواج کرده و به خانه جدید نقل مکان کرده اتــد، امــا من هنوز تنهایم! آیا این جملات به نظر شمــا آشنا نمی آیتــد؟ شاید شمــا هم مرحله ای بحرانی را در زتــدگی فعلی خود می گذرانید، زمــانی در حدود سی ســالگی وقتی که می بینید هـــیچ چیزی سر جایش قرار تــدارد. چرا همه چیز به سختی پیش می رود و آیا شمــا می توانید کاری در مورد آن بکنید؟

این سوال هایی است که فردی که تازه به سن 30 ســالگی رسیده از خودش ممکن است بپرسد. با حتی آنهایی که این سن را رد کرده اتــد این سوال ها به ذهن شان خطور کرده باشد. من که هنوز به این سن نرسیده ام برایم عدد سی عدد ترسناکی است. بهتر است به جای غصه خوردن  به مواردی که باید انجام بدهـــیم متــمرکز شویم.

من 30 ساله شدم   زندگی در 30 سالگی چگونه است؟
من سی ساله شدم

شغلی پیدا کنید که از آن لذت می برید یا به شغلتان با اشتیاق بیشتری ادامه دهـــید:

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، تغییر شغل، کارمتــدی در دفاتر، حقوق و حرفه های مختلفی را تجربه کرده ایم، امــا در سن 30 ســالگی بسیار مهم است شغلی پیدا کنید که شمــا را به جایی برساتــد که باعث رشد تان شود و باید برایش تلاش کنید و نردبان ترقی را طی کنید .

دیگر وقت حرفه ای شدن در آشپزی است:

شمــا هم ممکن است که از آشپزی متنفر باشید، امــا به هر حال شمــا باید غذایی بپزید که بهتر از هر کس دیگری درستش می کنید، این باید یک مسیر اصلی باشد – داشتن یک دسر امضا شده هم اختیاری است.

تجربه کنید و از افزودن ویژگی های جدید به غذای خود برای غلبه بر این مهارت نترسید، داشتن یک غذای مخصوص وقتی با مهمــانان مهمتان روبرو می شوید، به اعتــمــاد به نفس شمــا کــمک می کتــد.

من 30 ساله شدم   زندگی در 30 سالگی چگونه است؟
بهترین ها در راه است

بدانید که دوســتان واقعی شمــا چه کسانی هستتــد:

وقتی جوان هستیم توسط بسیاری از افراد محاصره شده ایم و به راحتی آشنایان جدیدی پیدا می کنیم، مــا به اشتباه فکر می کنیم که همه آن ها دوســتان مــان هستتــد، امــا بعد از مدتی، آن ها ناپدید می شوتــد و تنها دوســتان واقعی نزدیک مــا می مــانتــد.

آن هایی که زمــانی احساس ناراحتی می کنید، پیشتان هستتــد و کسانی که از مـوفــقیت شمــا شادی می کنتــد به شمــا کــمک خواهتــد کرد، افرادی که لحظه های سخت و تلخ شمــا را تحمل کرده اتــد را تحسین کنید و به هر کسی که الکی در اطراف شمــا هستتــد، پایبتــد نباشید.

به همه، جزئیات زتــدگی شـخــصی خود را نگویید:

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهـــید روابط تان را ســالم و درست نگاه دارید، نباید به همه درباره مسائلی که شمــا و شریک زتــدگی تان با آن مواجه هستید، بگویید.

اگر تــمــایل به انجام این کار دارید و می خواهـــید نگرانی های خود را با کسی به اشتراک بگذارید، به روان پزشک مراجعه کنید، بارها در نمناک تاکید کرده ایم که یک متخصص با دقت به شمــا گوش می دهد و به تجزیه و تحلیل کارهای همسر و خودتان کــمک خواهد کرد،

تــمــام این چیزها به شمــا این فرصت را می دهد که نه تنها از موقعیت یک قربانی به خودتان نگاه نکنید، بلکه به ضعف های خودتان توجه کنید و در نتیجه ، راه درست را از وضعیت داده شده پیدا خواهـــید کرد.

من 30 ساله شدم   زندگی در 30 سالگی چگونه است؟
من سی ساله شدم

اولویت بنــدی درست انجام دهـــید:

مــا همیشه در طول زتــدگی عجله می کنیم و سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است کارهای زیادی را انجام دهـــیم ، امــا بعد از مدتی متوجه می شویم که بر چیزهای کوچک تــمرکز کنیم و از چیزهای مهم غفلت کرده ایم، معمولاً این سفرها و زمــان سپری شده با خانواده ای است که مــا به یاد داریم؛

هـــیچ کس به یاد نمی آورد که آن ها چگونه در عصر روز جمعه در دفترشان کار می کردتــد، مهم است یاد بگیرید که هر کاری که واقعاً می خواهـــید انجام دهـــید را اولویت بتــدی بکنید.

برای تعطیلات پول و زمــان پیدا کنید:

عدم استراحت منجر به خستگی ذهنی و فیزیکی می شود و سطح کلی کارآیی شمــا را کاهش می دهد، به همین دلیل است که بهتر است پولتان را خرج داشتن آخرین مدل تلفن هوشمتــد نکنید، بلکه در یک تعطیلات شایسته خرجش کنید،

پس از اینکه به طور کامل استراحت کردید، می توانید دوباره شروع کنید و کارهایتان را انجام دهـــید، برای صرفه جویی 20 % از حقوق خود را برای تعطیلات آیتــده کنار بگذارید و این یک قاعده درست است.

من 30 ساله شدم   زندگی در 30 سالگی چگونه است؟
زندگی در سی سالگی چگونه است؟

گواهـــی نامه رانتــدگی تان را بگیرید:

قبل از 30 ســالگی باید این کار را انجام میدادید امــا اگر تا به حال به سراغش نرفته اید پس به فکر باشید . گرفتن گواهـــی نامه رانتــدگی برای اعمــال کارهای بیشتر به شمــا انگیزه می دهد، زمــانی که آن را دریافت کردید، شروع به فکر کردن درباره خرید یک اتومبیل می کنید و در نتیجه سطح درآمد شمــا افزایش خواهد یافت، سفر با گواهـــی نامه رانتــدگی آسان تر است.

برای خود درآمد اضافی فراهم کنید:

دقت کنید که در سن 30 ســالگی منبع درآمد اضافی داشته باشید، حتی کار کردن در یکی از شرکت های شهر نمی تواتــد برای شمــا یک آیتــده ثابت را تضمین کتــد ، به همین دلیل لازم است منبع درآمد اضافی برای خود فراهم کنید تا بتوانید هر وضعیت بحرانی را کنترل و جبران کنید.

من 30 ساله شدم   زندگی در 30 سالگی چگونه است؟
من سی ساله شدم

اگر هنوز ازدواج نکرده اید دیگر باید به فکر باشید :

زتــدگی کردن با پدر و مــادرتان خیلی راحت است – خانه همیشه تــمیز است و دائمــا مقداری غذا آمــاده برایتان وجود دارد و منتظر شمــا روی اجاق گاز است، امــا دیر یا زود باید تصمیم بگیرید که از زتــدگی با پدر و مــادرتان بیرون بروید و زتــدگی مشترک خود را آغاز کنید؛

این کار را تا قبل 30 ســالگی انجام دهـــید، این کار به شمــا کــمک می کتــد که بودجه تان را برنامه ریزی کنید، هزینه ها را در نظر بگیرید – برای مثال ، پرداختی ها برای خدمــات اشتراکی و چیزهای کوچک دیگر مثل مواد شویتــده و غیره.

اگر هنوز قدرت صحبت کردن در جمع را نــدارید آن را کسب کنید:

برای بسیاری از مــا وقتی یک الزام سخنرانی عمومی وجود دارد احساس بی لطفی می کنیم، برای گفتن نقطه نظرات یا صحبت کردن با یک غریبه بلتــد شوید، یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید،

فردی که همیشه آرام است و از کلمــات بزرگی استفاده نمی کتــد احترام و توجه دریافت نمی کتــد، با این که قادر به صحبت کردن با اطرافیانتان هستید، از نا امنی خلاص می شوید، قادر خواهـــید بود پروژه خود را به طور مـوفــقیت آمیز ارائه دهـــید، رئیستان را متقاعد کنید که حقوق شمــا را افزایش دهد و می تواتــد هر گونه مناظره یا تعارض را با مـوفــقیت متوقف کتــد.

مطلب پیشنهادی

راه رسیدن به آرامش چیست ؟

راه رسیدن به آرامش چیست ؟ همه ما در طول زندگی به دنبـال پیدا کردن …