مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

پـایـیـز فصلی هزار رنگ اســت، فصلی پر از رنگ و احساس که در هیچ زمان دیگری نمـی‌توانید این‌همه زیبـایی را یکجا ببـینید. برای برخی از افراد پـایـیـز فصلی کسل‌کننده و تا حدودی سـرد اســت؛ اگر می‌توانید از این دلسردی کمی خود را دور کنید و کمی نیز با هوای خنـک این فصل کنار بیایید توصیه می‌کنیم دل به جاده زده و از مقصـدهای پـایــیـزی دیدن فرمایید.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

آشوراده

آشـوراده تنها جزیـره‌ی ایرانی در دریـای خزر اســت و پـایـیـز فصلی دل‌انگیز برای این جزیره به شـمار می‌آید؛ چراکه در این فصل انارهـای وحشی و تمشـک‌ها می‌رویـند و آب و هوایی بسـیار مطبوع آن را فرا می‌گیرد. در این فصل پرندگان مهـاجر به جزیره آشـوراده سـفرکرده و برای کسـانی که به پرندگان علاقه‌مند هسـتند بـسیار مناسب اســت.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

کویر مرنجاب

اگر اهل کویرگردی هسـتید، پس خوب اســت که سفر خود را با کویر مرنجاب در اصفـهان آغاز کنید. کویری با یک آسـمان زیبا و بی‌انتها و ماسـه‌هایی نرم که می‌تواند با تپه‌های شنی بلند خود روزهای بی بدیل را میزبان شما باشد و تعطیلاتی به‌ یاد ماندنی برای شـما ایجاد کند. در سـفر به مرنجاب می‌توانید از دریاچه نمک آران و بیدگل و دریاچه‌ی حوض سـلطان نیز دیدن کنیـد و روزهای خاطره‌انگـیزی را برای خود رقم بزنیـد. لازم به گفتن اســـت که کاروانسـرای مرنـجاب و کاروانسـرای سـفید آب که از دوران صفـوی به‌جای مانده‌اند نیز در مسـیر شما به این کویر زیبا قرار دارند.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

آبگرم لاویج

آبگرم لاویج در نزدیکی شـهر نور و بخش چمـستان قرارگرفته اســـت. آب گرم لاویج درواقع در دل روستـای لاویج قرار دارد؛ روسـتایی بسیار زیبا که در فصل پـایـیـز می‌تواند جلوه گری طبیعت را با زیبایی هرچه تمامتر به رخ بکشـاند. درراه رسـیدن به این آب گرم پارک جنـگـلی کشپل و بام زیبای کشپل هم قرارگرفته اســت که می‌توانید سـری به آن زده و نفسـی تازه کنید در هوای پاک و مناظر زیبای پـایـیـزی آن‌ها خاطرات فراموش نـشدنی برای خود رقم بزنیـد

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

جنـگـل النگدره

جنـگـل‌ها فقط در تابستان و بهار جلوه گری ندارند؛ پـایـیـز فصلـی رویایی برای یک جنــگـل به‌حـساب خواهد آمد؛ تصور کنید جنـگـلی پر از هزارن رنگ … جنـگـل النگدره علاوه بر آنکه بهار و تابستان زیبا و پرطراوتی را در پیش چشمانتان به تصویرمی‌کـشد، پـایـیـز زیبا و افـسون گری را نیز برایتان جلـوه‌گر خواهد نمود. این جنـگـل از هفت منـطقه گردشـگــری نمونه کشور به‌حساب آمده و در پنج کیلومتری جنوب شـهر گرگان قرار دارد.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

جنـگـل راش

برای دوستـداران پـایـیـز، جنـگـل راش یکی از بهترین مقصـدهای گردشـگــری و طبیعت‌گردی اســت. در پای درختان سر به فلک کشیـده‌ی راش، فرشی به رنگ سرخ و زرد گسترده شده که تار و پود آن از جنس برگ اســت. درختان جنـگـل راش آنقدر بلند قامت‌اند که انگار سـتون آسمان شـده‌اند. هنگامی که جنـگـل راش در مه فرو می‌رود، حالتی راز آلود و خیال‌انگیز به خود می‌گیرد؛ سکوتش آنقدر عمیق اســت که شکسـتن آن غیرممکن به نظر می‌رسد. راه رفتن در جنـگـل راش و تنفـس هوای بی‌نهایت لطیف آن، انسـان را از هر چیز جدا می‌کند، مگر لذت بودن در طبیعت. چشـم‌انداز این جنـگـل بکر و تاریخی همیـشه زیباســت، اما در پـایــیـز به معنای واقـعی کلـمه خیره‌کننـده می‌شـود.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

تالاب کردخورد، پایگاه امن پرندگان مهاجر

تالاب کردخورد که با نام تالاب آق‌گـل هم آن را می‌شـناسند حد فاصل اســـتان‌های مرکزی و همـدان در ۲۰ کیلومتری شـمال شـرقی ملایر و یک کیلومتری جنوب شرقی روستای کردخورد قرار دارد. این تالاب در فصل پـایـیـز بسـیار زیباســت چون فصل مهاجرت پرندگان اســت و پرندگانی از مناطق سردسیر روسیه و قفقاز به این منطقه پرواز می‌کنند. این تالاب با نزولات جوی و ذوب برف در ارتفاعات پر می‌شـود. تالاب کردخورد در اواخر فصل بهار خشـک شـده ولی در طول پـایـیـز و زمـستان آب‌دارد و در فصـل بهار از میزان آب آن کاســته می‌شود.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

 

یزد

اگر به طبیعت علاقه ندارید، می‌توانید شـهرهای کویری مانند یزد را برای سفر دونفره‌تان انتـخاب کنید. پـایـیـز فصلی اســت که در آن می‌توان چهار فصل را در یک شـبانه‌روز در یزد تجربه کرد. صبـح‌های بهـاری، ظهرهای گرم تابـستانی، غروب پـایـیـزی و شب‌ها و نیمه‌شب‌های زمـستانی، ارمـغان پـایـیـز برای کویر اســت. به بار نشـسـتن و فصل برداشـت محـصـولاتی مثل بادام، پسـته و انار ازجمـله جاذبه‌هایی اســت که یزد را برای گردشـگران در این فصل جـذاب و زیبا کرده اســت؛ به ویژه اینکه در بسـیاری از انارسـتان‌های اســتان یزد، جشـنواره انار برگزار می‌شود و تعداد زیادی از گردشگـران در این باغ‌ها حضور می‌یابند.

یزد همان‌طور که می‌دانید اولین شهر خـشتی در جهان اســت؛ و ازنظر تاریخی دومـین شهر در جهان پس از ونیز اســت. این شهر با توجه به داشتن قنات‌های بزرگ و حیرت‌انگیز در جهان معـروف شد و آن را با نام‌های شهر بادگیـرها و عروس کویر می‌شنـاسند. قطعاً یزد در تابسـتان به دلیل آب ‌وهوای گرم و کویری خیلی باب طبع گردشـگران نیست؛ اما پـایـیـز این شهر هوایی ملایم و مطـبوع دارد که هماننـد فصل بهار در شهرهای دیگر اســت. در سفر به یزد می‌توانید سـفری در دل تاریخ را در هوایی خوش و مطـبوع تجربه کنـید.

مقصد های دیدنی برای سفرهای پاییزی

مطلب پیشنهادی

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble)

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble) امروز تصمیم گرفتیم …