معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

این روزها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای ایموجی قلب رنگ های مختلفی را در نظر گرفته اند که هر کدام از آنها معنی خاص خود را دارد. پس بهتر است قبل از استفاده از هر ایموجی ابتدا از معنی آن آگاه باشیم تا باعث سوءتفاهم و یا ناراحتی نشویم. در ادامه با چارگوشه همراه باشید.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب بنفش (Purple Heart) 💜

قلب بنفش (ارغوانی) 💜 سمبل یک عشق حساس، فهمیده و دلسوزانه است. عشقی که حاوی تعهد، افتخار، وفاداری و قضاوت درست است. در کشور ایالات متحده امریکا به کسانی که در حین خدمت به کشور جانباز شده اند یک قلب بنفش (Purple Heart) 💜 هدیه داده می شود. این قلب بنفش (Purple Heart) 💜 سمبلی از افتخار و فداکاری است.

در فضای مجازی دیده شده که ایموجی قلب بنفش (Purple Heart) 💜 را به ویژگی های دیگری نسبت داده اند اما بیشتر آنها درست نیست و باعث سردرگمی مخاطب می شود. در بیشتر موارد معنی ایموجی ها را با سلیقه شخصی و بدون هیچ پیش زمینه ای در مورد اطلاعات واقعی آنها و فلسفه به وجود آمدن آنها درج کرده اند. دیده شده که ایموجی قلب بنفش (Purple Heart) 💜 را حتی به گرایشات جنسی نسبت داده اند که کاملا نادرست و بی پایه و اساس است.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب سیاه (Black Heart) 🖤

ایموجی قلب سیاه (Black Heart) 🖤 معنی کاملا متفاوتی نسبت به قلب قرمز دارد. قلب سیاه (Black Heart) 🖤 معمولا با این معنی ها تفسیر می شود: مرگ، شیطان و از نظر عاطفی سرد بودن (بدون حس دوست داشتن یا عشق).

این ایموجی در فرهنگ غربی معنی دیگری هم دارد و آن زمانی است که یک آقا به یک خانم پیشنهادی فراتر از دوستی می دهد اما خانم تمایلی به عمیق تر کردن رابطه با او ندارد. در این شرایط او یک معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب (ایموجی قلب سیاه) برای شفاف سازی می فرستد با این مفهوم که می خواهد فقط یک دوست صمیمی باقی بماند.

برای مثال:

آقا: تو خیلی با نمک به نظر می رسی.

خانم: مرسی معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب.

آقا:…

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب سفید (White Heart) 🤍

ایموجی قلب سفید (White Heart) 🤍 نشان دهنده یک عشق خالص است. از این علامت همچنین به عنوان نماد روز ولنتاین سفید نیز یاد می شود. این ایموجی در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد و در حال حاضر بر روی بعضی از پلتفرم ها در دسترس نیست. شما می توانید از این ایموجی برای به روز نشان دادن خود استفاده کنید.

البته باید خاطر نشان کرد که هر ایموجی ممکن است در هر منطقه معنی و مفهوم خاص خود را داشته باشد. پس به فرهنگ منطقه خود نیز رجوع کنید. مطالبی که عنوان شد همه بر اساس فرهنگ غربی نوشته شده است. البته خود شما هم می توانید به صورت قراردادی با مخاطب خود به هر علامت معنا و مفهوم ویژه ای ببخشید که شاید از معنی اصلی آن علامت یا ایموجی هم جذاب تر باشد.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب زرد (Yellow Heart) 💛

وقتی که ایموجی قلب، رنگ زرد یا طلایی به خود می گیرد معنی شادی و دوستی را القا می کند. ایموجی قلب زرد (Yellow Heart) 💛 مترادف و هم معنی عبارت های زیر در نظر گرفته می شود:

شروعی تازه، جوانی، تابش خورشید، بهار، خلوص و خالص بودن و قدرت.

ایموجی قلب زرد (Yellow Heart) 💛 در پیام رسان واتس اپ (Whats App) به معنی کسی است که خوشحال و مثبت اندیش است. این ایموجی نمادی از لذت در زندگی است.

ایموجی قلب زرد (Yellow Heart) همچنین برای مشخص کردن دوستان در لیست مخاطبین استفاده می شود یا برای متوجه کردن یک رابطه دوستی استفاده می شود. اگر دوست مونث شما در جلوی اسم شما در گوشی خودش یک قلب زرد قرار داده است به این معنی است که شما در محدوده دوستی او قرار دارید (فقط دوستی و نه بیشتر).

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙

ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 معنی های مختلف و متفاوتی دارد. شاید شگفت زده شوید ولی این ایموجی اولین بار برای کسانی استفاده شد که تلاش می کردند تا آگاهی مردم را در مورد اوتیسم افزایش دهند. اگر بخواهیم فراتر برویم اقیانوس آبی همراه با آن آب عمیق و رمزآلودش را در نظر بگیرید. این آب آبی است، بنابراین ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 برای نشان دادن یک عشق عمیق و با ثبات به یک فرد استفاده می شود. مانند آب اعماق اقیانوس که هرچه به سمت پایین می رویم آبی تر و آبی تر می شود.

شما همچنین می توانید از ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 در تعطیلات تابستانی خود در جایی نزدیک به مناطق حاره ای و استوایی نیز استفاده کنید. شما در این مناطق همچنین می توانید از ایموجی های ساحل چتر دار (Beach With Umbrella) 🏖️، موج آّب (Water Wave) 🌊، خورشید تابان (Sun) ☀️ و نوشیدنی های استوایی (Tropical Drink) 🍹 استفاده کنید. در این دسته بندی گل آفتابگردان 🌻 نمادی از تابستان در نظر گرفته شده است.

بعضی از جوانتر ها اعتقاد دارند که ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 اگر از طرف یک دختر ارسال شود نشانه بدی است و به این معنی است که او شما را به منطقه دوستی خود انتقال داده به این معنی که به شما را فقط به چشم یک دوست ساده می بیند. اما ناراحت نباشید. شاید او فقط حال خوبی ندارد (blue mood).

گاهی بعضی از مردم ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 را برای یکدیگر ارسال می کنند تا در ادامه مکالمه درباره یک تصادف وحشتناک و یا خودکشی صحبت کنند. در نهایت ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 به معنی امید تفسیر می شود. شما با فرستادن متنی حاوی این ایموجی به یکی از اعضای خانواده خود یا دوستان خود نشان می دهید که امید خودتان را از دست نداده اید.

معنی های بالا تفسیرهای ایموجی قلب آبی (Blue Heart) 💙 هستند که در اینستاگرام، تلگرام و دیگر پیام رسان ها به کررات استفاده می شوند.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب سبز (Green Heart) 💚

ایموجی قلب سبز (Green Heart) 💚 یکی از انواع ایموجی قلب هاست. این ایموجی معمولا برای بیان و ابراز دوستی استفاده می شود. اولویت این ایموجی کمتر از ایموجی قلب قرمز (Red Heart) است. بیشتر مردم از ایموجی قلب سبز (Green Heart) 💚 برای سپاسگزاری و تشکر از کسی که خیلی با او صمیمی نیستند استفاده می کنند. از این ایموجی می توانید برای گفتن دوستت دارم به شخصی که او را فقط به عنوان دوست به حساب می آورید و نه بیشتر نیز استفاده کنید.

ایموجی قلب سبز (Green Heart) 💚 برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ به وجود آمد و استفاده شد. این ایموجی همچنین به عنوان به ایموجی حسادت هم شناخته می شود. این ایموحی معنی زیر را نیز در بر می گیرد: عشق مالکانه همراه با رشک و حسادت. از سوی دیگر این ایموجی می تواند یک رابطه سبز و سلامت را نشان دهد. گیاهخواران گاهی از این ایموجی برای چت های شیطنت آمیز خود استفاده می کنند. اما در نهایت قلب سبز (Green Heart) نمادی از دوستی، امید و اصلاحات است.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب نارنجی (Orange Heart) 🧡

ایموجی قلب نارنجی (Orange Heart) 🧡 حد واسطی از قلب قرمز (red heart) نماد عشق و قلب زرد (yellow heart) نماد دوستی است. رنگ نارنجی همواره گرمی، مراقبت و طلوع خورشید را تداعی می کند. این ایموجی هیچ نشانی از عشق رمانتیک و یا لاس زدن را در بر نمی گیرد. بنابراین شما می توانید به راحتی و با اطمینان خاطر از ایموجی قلب نارنجی (Orange Heart) 🧡 برای نشان دادن باز و پذیرا بودن، حمایت و حامی بودن و یا مقاصد دوستانه استفاده کنید.

قلب نارنجی (Orange Heart) 🧡 را شاید بتوان نماد بهترین نوع عشق به حساب آورد. چون در آن نوع بی همتایی از عشق وجود دارد که در آن هر دوی شما هم عاشق یکدیگر هستید و هم بهترین دوستان یکدیگر هستید. این ایموجی برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ استفاده شد. برخی این ایموجی را به نگرانی هم نسبت می دهند.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب قهوه ای 🤎 (Brown Heart)

ایموجی قلب قهوه ای 🤎 (Brown Heart) یکی از ایموجی های قلب است که رنگ شکلاتی به خود گرفته است. شما می توانید از این ایموجی به عنوان ابراز علاقه به مخاطب خود استفاده کنید مانند سایر ایموجی های قلب. از این ایموجی برای نشان دادن محبت در مورد چیزی به صورت کمی شیطنت آمیزتر هم استفاده کرد.

اما شما می توانید از ایموجی قلب قهوه ای 🤎 (Brown Heart) برای نشان دادن خواسته و تمایل خود برای شکلات، و یا تشکر هنگامی که کسی برای شما شکلات خریده نیز استفاده کنید.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart)

رنگ خاکستری یکی از رنگ هایی است که اخیرا به رنگ قلب داده شده است. ایموجی این قلب در بسیاری از دستگاه ها تا کنون اضافه نشده است و شاید باید همچنان منتظر بمانید در برخی از سیستم های عامل هم شاید نیاز به یک بروزرسانی داشته باشید به هر حال دیر یا زود این ایموجی در دسترس شما قرار خواهد گرفت، پس نگران نباشید.

ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart) در بین ایموجی های قلب سفید و قلب مشکی قرار می گیرد برای اینکه نشان دهد این دو مفهوم به صورت صفر و یکی (باینری) نیستند و برای آنها حد واسطی وجود دارد.

ایموجی قلب به رنگ خاکستری با معنی های زیر همراه است: بتن، سنگ، احتمالا فلز و خاکستر و در نهایت کسالت و خستگی.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی قلب در حال رشد 💗 (Growing Heart)

یک قلب صورتی که داخل یک قلب بزرگتر صورتی که آن هم داخل یک قلب صورتی بزرگتر قرار دارد شکل ظاهری ایموجی قلب در حال رشد 💗 (Growing Heart) است. این ایموجی نشان دهنده قلبی است که تمایل به افزایش اندازه دارد.

همانطور که اسم این ایموجی نشان می دهد این ایموجی وقتی استفاده می شود که احساس شما در مورد شخصی یا چیزی در حال گسترش است.

برای مثال، شما شخص جدیدی را ملاقات کرده اید و هر بار که او را ملاقات می کنید قلب شما شروع به تپش می کند. در این هنگام شما می توانید برای دوست خود اینگونه پیام بفرستید: “من فکر کنم عاشق … شده ام 💗.”

ایموجی قلب در حال رشد 💗 (Growing Heart) می تواند نمادی برای قلب تپنده یا قلب لرزان (پر پر زدن) هم باشد.

معنی ایموجی های قلب و مفهوم انواع ایموجی قلب

ایموجی دو قلب چرخان 💞 (Revolving Hearts) است.

ایموجی دو قلب چرخان 💞 (Revolving Hearts) به صورت یک قلب که به دور قلب دیگری یا هر دو به دور یکدیگر می چرخند به نمایش در آمده است. این ایموجی در ابتدا به صورت تصویر متحرک در تعداد زیادی از دستگاه های ژاپنی وجود داشت.

از این ایموجی وقتی که ما عاشق می شویم و نیاز به قلب های بیشتری داریم استفاده می شود. از ایموجی دو قلب چرخان 💞 (Revolving Hearts) می توانید برای زمانی که نسبت به شخصی هیجان دارید یا در مورد زمانی که درباره سر قرار رفتن یا سپری کردن آخر هفته با وی برنامه دارید در چت می توانید از این ایموجی استفاده کنید.

 

مطلب هایی که شاید مورد پسندتان باشد:

معنی ایموجی گل آفتابگردان (Sunflower) 🌻

معنی ایموجی میمون که چشم هایش را گرفته 🙈 (See-No-Evil Monkey)

معنی ایموجی صورتک خندان با عینک دودی 😎 (smiling face with sunglasses) 😎

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب قهوه ای 🤎 (Brown Heart)

معنی ایموجی قلب قهوه ای 🤎 (Brown Heart) این روزها شاهد گسترش روز افزون استفاده …