معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

این روزها بعید به نظر می رسد که کسی از شبکه های اجتماعی استفاده نکند. بعیدتر از آن است که در این شبکه های اجتماعی کسی تا کنون به شکلک (ایموجی) ها برنخورده باشد. به احتمال بسیار زیاد به ایموجی هایی برخورده اید که معنی آنها را نمی دانسته اید یا اگر می دانستید دچار شک و تردید شدید که آیا اطلاعات درست و به روز است؟! در جواب سوال شما باید بگوییم که اصلا جای نگرانی نیست و این موضوع خیلی طبیعی است.

با پیشرفت سرسام تکنولوژی قطعا تاثیرات آن نیز بر کسی پوشیده نیست. تغییراتی که گاهی همگام شدن با آن غیر ممکن به نظر می رسد. اما بازهم نگران نباشید چون نیازی نیست که با این سرعت به جلو بروید. یکی از این تغییرات ایموجی ها هستند که با ورودشان دنیای نوشتاری ما را تغییر دادند. بعضی از این ایموجی ها معنی هایشان ساده و مشخص است. اما بعضی از آنها معنی هایی دارند که شاید اصلا در فرهنگ ما وجود نداشته باشد. در این مقاله به سراغ یکی دیگر از این شکلک های کوچولوی بامزه می رویم، ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️. در ادامه با چارگوشه همراه باشید.

معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

معنی ایموجی شبدر ☘️

ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

شبدر سه برگ (shamrock) ☘️ یک گیاه شبیه به شبدر است. رنگ این گیاه کاملا شبیه به شبدر چهار برگ است با این تفاوت که به جای چهار برگ، سه برگ قلبی شکل دارد.

شبدر سه برگ (shamrock) ☘️ به عنوان نمادی از ایرلند و نمادی از سنت پاتریک در نظر گرفته می شود. این گیاه ☘️ همچنین به عنوان نماد مقدس مسیحیان هم در نظر گرفته می شود. سه برگ آن ☘️ نمادی از سه گانه مسیحیان است: پدر، پسر و روح القدس.

از این گیاه و ایموجی آن در روز سنت پاتریک و در مواردی که به فرهنگ مردم ایرلند مرتبط می شود (مانند اعیاد و روزهای تعطیل) استفاده می شود. از این ایموجی ☘️ همچنین برای مضامینی که به نوعی به طبیعت و گیاهان ارتباط پیدا می کنند، استفاده می شود.معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

معنی اصلی ایموجی شبدر سه برگ

 

تاریخچه ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

این ایموجی در سال ۲۰۰۵ به عنوان بخشی از یونی کد ۴٫۱ (Unicode 4.1) تایید شد و در سال ۲۰۱۵ به دسته ایموجی ۱٫۰ (Emoji 1.0) اضافه شد. این ایموجی در دستگاه های مختلف به شکل های مختلفی دیده می شود که در شکل زیر نمایش داده شده اند.

معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

شکل های مختلف ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️ در پلتفرم های گوناگون

 

منبع:

emojipedia.org

emojis.wiki

معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

 

معنی ایموجی ☘️

معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️

معنی ایموجی شبدر سه برگ (shamrock) ☘️ در اینستاگرام

 

مطلب های مشابه:

معنی ایموجی شبدر چهار برگ (Four Leaf Clover) 🍀

معنی ایموجی گل رز قرمز (Red Rose) 🌹

معنی ایموجی شکوفه گیلاس (cherry blossom) 🌸

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart)

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart) این روزها شاهد گسترش روز افزون استفاده از شبکه …