معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

امروزه در دنیای دیجیتال معنی و مفهوم همیشه آن چیزی که به نظر می رسند نیستند. یا در بیشتر موارد آن چیزی که ما تصور می کنیم نیستند. این علامت شاید حتی برای گروه های سنی مختلف معنی و مفهوم متفاوتی داشته باشند مختص همان گروه باشد. شاید استفاده نا به جا از آن ها در گروه های ذکر شده خنده دار و در بعضی موارد توهین آمیز باشد. به هر حال این موضوع وجود دارد و ما باید تلاش کنیم تا آگاهی خود را بالا ببریم. این داستان در ایموجی بیشتر خودنمایی می کند و شاید اگر ما معنی درست و اگر یک ایموجی چند معنی دارد کاربرد درست آن را ندانیم برایمان دردسرساز شود. در این مقاله به معرفی ایموجی آتش (Fire) 🔥 یا شعله (Flame) 🔥 می پردازیم. با چارگوشه همراه باشید.

معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

معنی ایموجی آتش در اینستاگرام

ایموجی آتش (Fire) 🔥

آتش از دیرباز به عنوان یکی از عناصر انرژی بخش و زندگی بخش در میان جوامع بشری شناخته می شده است. عنصری که به نوعی نماد قدرت و بخشندگی بوده است. چون مسئولیت پخت و پز و گرمایش به عهده این عنصر است. از طرفی آتش به معنای پاکیزگی و تطهیر هم بوده و در قدیم از آتش به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای ضدعفونی استفاده می شده است. یا به صورت مسقیم و یا به صورت غیر مستقیم (گذاشتن داخل آب جوش). اما داستان به همین جا ختم نمی شود. در قدیم آتش و آتش سوزی به عنوان نمادی از خشم طبیعت در نظر گرفته می شده و پیشینیان چاره جز قبول آن و یا فرار از آن نداشتند تا اینکه توانست آتش را به اختیار بگیرند و از آن در جنگ ها و درگیری ها استفاده ابزاری کنند. این زمانی بود که خشم انسان توانست به صورت آتش خودنمایی کند و آتش افروزی تبدیل به نمادی از اقتدار شد.

البته آتش در عرفان همه توانسته نفوذ کند و اثر آن را در بسیاری از شعرها و داستان های عاشقانه می بینیم که البته آتش در اینجا آن معنی خشم و آتش و افروزی را ندارد اما فراغ و دوری از یار را که بسیار آزار دهنده است به آتش تشبیه کرده اند. اگر از حق نگذریم هم شباهت زیادی به آتش دارد.

اما از آنجایی که ایموجی (شکلک) ها خاستگاه متفاوتی دارند و به نوعی محصول وارداتی محسوب می شوند نمی توانیم معنی دقیقی با توجه به تعاریف خودمان به آن بدهیم. ایموجی آتش (Fire) 🔥 یکی از ایموجی هایی است که در مورد معنی آن اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. در ادامه قصد داریم ببینیم که این ایموجی در کشورهای دیگر چه معنی هایی دارد.

معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

معنی ایموجی آتش 🔥

معنی ایموجی آتش (Fire) 🔥 در کشورهای دیگر

ایموجی آتش (Fire) 🔥 یا شعله که از رنگ زرد با کمی رنگ قرمز در بالای آن تشکیل شده است. این ایموجی بیشتر برای نمایش دادن این که یه موضوع خیلی جالب، شگفت انگیز، هیجان انگیز و یا به صورت محاوره روی آتش استفاده می شود. همچنین می تواند به این معنی باشد که یک شخص بسیار جذاب (Hot) است. در بعضی موارد هم به تعریف استعاره ای آتش دلالت دارد.

امروزه در فرهنگ غربی از ایموجی آتش (Fire) 🔥 به صورت بسیار رایج برای تعریف از یک شخص، شی، آلبوم موسیقی، فیلم و … استفاده می شود و بیان می کند که موضوع مورد نظر بسیار هیجان انگیز و عالی است.

معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

تاریخچه ایموجی آتش (Fire) 🔥

این ایموجی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ به استاندارد یونی کد اضافه شد اما بسیار قبلتر از آن در فرهنگ ژاپن استفاده می شده است. این ایموجی در پلتفرم های مختلف به شکل های متفاوتی نمایش داده می شود که در شکل زیر به صورت کامل آورده شده است.

معنی ایموجی آتش (Fire Emoji)🔥

معنی ایموجی آتش 🔥 در پلتفرم های مختلف

مطالب مرتبط:

معنی ایموجی قلب سیاه (Black Heart)

معنی ایموجی قلب بنفش (Purple Heart)

معنی ایموجی قلب سفید (White Heart)

معنی ایموجی قلب سبز (Green Heart)

معنی ایموجی الماس (Gem Stone) 💎

 

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart)

معنی ایموجی قلب خاکستری (Grey Heart) این روزها شاهد گسترش روز افزون استفاده از شبکه …