ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

 

یکی از شایع ترین و خجالت آورترین مشکلات پوستی جوش است که اکثر افراد در یک دوره ای از زندگی خود با آن مواجه بوده اند.آکنه که بعنوان زیتس نیز شناخته می شود، در همه قسمت های بدن ظاهر می شود. طبق مطالعات انجام شده، حدود ۸۰درصد نوجوانان، ۳درصد مردان بزرگسال و ۱۲ درصد زنان بزرگسال را در طول زندگی، تحت تاثیر قرار می دهد.

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

درمان جوش صورت

جوش ها چگونه بوجود می اید؟

جوش یک بیماری است که غدد چربی پوست را درگیر می نماید. منافذ کوچک روی پوست شما در زیر پوست با غدد چربی در ارتباط می باشد. این غدد یک ماده روغنی به نام سبوم تولید می نمایند. منافذ از طریق کانال هایی به نام فولیکل با غدد در ارتباط هستند.

داخل فولیک ها این ماده روغنی سلولهای مرده پوست راه به سطح پوست انتقال میدهند یک موی نازک معمولاً از طریق فولیکول در سطح خارجی پوست رشد مینماید.

هنگامی که فولیکول یک غده پوستی مسدود میگردد یک جوش رشد می نماید. اغلب جوش بر روی صورت، گردن، کمر، سینه و شانه ها دیده میشوند. جوش یک مشکل جدی تهدید کننده حیات نیست، اما میتواند منجر به ایجاد زخم گردد .

جوش ها اغلب به زیر سطح پوست نفوذ می کنند، و به ضایعات نیمه خونی و قرمز تبدیل می شوند.اکثریت افراد در معرض جوش و آکنه روی صورت خود هستند، اما سینه، گردن، شانه ها و بالای کمر نیز مستعد ایجاد آکنه می باشد.

برآورد شده است که تقریبا ۳۰ درصد از نوجوانان از آکنه شدید رنج می برند و برای برخی افراد ژنتیک عامل اصلی این قضیه است و خارج از کنترل می باشد.هنگامی که درمان نشود منجر به زخم میشود و احتمال دارد که پوست متورم و دردناک و قرمز باشد.

اساساً این فرم آکنه به عمق پوست نفوذ می کند و منجر به آسیب می شود، اگر بیمار درمان را به تأخیر بیاندازد، آسیب جدی می شود.آکنه معمولاً در سه سطح خفیف، متوسط و شدید دسته بندی می شود.

کندن، آکنه را بدتر می کند، زیرا مدت زمانی برای بهبود ندارد، باعث التهاب می شود و به این ترتیب ممکن است باعث ایجاد زخم شود، بنابراین بهتر است که در اسرع وقت به پزشک پوست و مو مراجعه کنید.

 

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

علل وجود آکنه چیست؟

برای کنترل جوش به طور موثر مهم است که آنها را تشخیص دهید و بدانید که چگونه شکل می گیرند و چه چیزی باعث آنها می شود مهم ترین چیزی که در مورد جوش ها باید به یاد داشته باشید، این است که بدانید که تقصیر شما نیست و برخلاف باورهای عام، جوش ناشی از عوامل خارجی مثل آنچه که می خورید نیست، در واقع آنها ترکیبی از عوامل فیزیولوژیکی هستند که در زیر سطح پوست اتفاق می افتد، که فراتر از کنترل انسان می باشد.

هنگامی که صحبت جوش و آکنه باشد، تنها یک عامل وجود ندارد، بلکه بسیاری از عوامل در آن دخیل هستند مانند:مقدار سبوم تولید شده روی پوست که اغلب بر روی زنان تاثیرگذار است. ژنتیک که ممکن است نقش مهمی در ایجاد و ماندگاری را ایفا کند.

 

 سایر علل جوش چیست؟

 

– مشکلات گوارشی

استرس اضافی

– مصرف بعضی از داروها

– لایه برداری های بیش از حد

– رشد باکتریایی

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

 

ماسک های مناسب برای رفع جوش

 

شاید بتوان گفت که سالم نگه داشتن پوست به مراتب سخت‌تر از درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی است. راه‌های مختلفی برای حفظ سلامت پوست صورت وجود دارد که هر فردی به فراخور نیاز و عادات خود، یکی از آنها را بر می‌گزیند. در این میان افراد به سراغ ماسک‌های صورت‌ مختلفی می‌روند تا پوست خود را همیشه شاداب و زیبا نگه دارند. بسیاری از ماسک‌های صورت‌ هستند که با دستورهای ساده‌ای که دارند می‌توانند به راحتی در خانه تهیه شوند. بسیاری از افراد در مواجهه با مشکلات رایج پوستی‌شان به دنبال ماسک صورت برای جوش و ماسک صورت برای از بین بردن جای جوش هستند. توصیه ما این است که به سراغ همین ماسک‌های طبیعی بروند و آنها را به سادگی در منزل خود تهیه نمایند. با شناخت چند ماسک خانگی به سادگی می‌توانید در سالم و شاداب نگه داشتن پوست صورتتان موفق شوید. شما می‌توانید با تهیه بسیاری از این مخلوط‌ها، یک ماسک صورت برای جوش، چروک، التهاب و… بسازید تا سلامت پوست صورت خود را حفظ کنید. پوست شما، زیباترین لباس شماست.

 

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

از بین بردن جوش صورت با ماسک عسل

قبل از استفاده از این ماسک صورت خود را با آب گرم بشویید تا منفذ پوست باز شود، سپس عسل را روی پوست خود بمالید و پس از ۳۰ دقیقه ابتدا با آب گرم و سپس برای بسته شدن منافذ پوست با آب سرد بشویید.

ماسک مخمر ماست برای پوست های چرب

پوست های چرب، مستعد جوش هستند. این داروی خانگی چربی اضافی پوست را کاهش می دهد و به از بین بردن جوش ها ، کمک می کند. برای تهیه این ماسک ، یک قاشق چایخوری مخمر را با کمی ماست ، مخلوط کنید تا رقیق شود. بولدن می گوید : مخلوط را ، مستقیما روی قسمت های چرب صورت ، بگذارید و بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه ، پوست خود را ، ابتدا با اب گرم و سپس برای بسته شدن منافذ پوست ، با اب سرد بشویید.

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

فیس پک خیار

این ماسک خنک و نرم کننده، به شما کمک می کند تا پوست صورت که بر اثر جوش زبر شده، نرم و لطیف شود. یک خیار کامل را بکوبید، آب آن را کشیده و با یک قاشق سوپخوری شکر ، کاملا مخلوط کنید. طبق گفته کوک بولدن آن را روی صورت گذاشته و بعد از ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

 

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

جو دو سر برای صورت

جو دو سر طبعا آرام بخش است و این ماسک ساده، می تواند به از بین رفتن جوش ها کمک کند. دو قاشق چایخوری جو را ، با یک قاشق چایخوری جوش شیرین ، مخلوط کنید و تا جایی که به شکل خمیر در بیاید ، به آن آب اضافه کنید.خمیر را به آرامی روی صورت بمالید، بعد از مدتی ، صورت را با دقت بشوئید.

 

ماسک صورت خانگی و طبیعی برای از بین بردن جای جوش و اکنه

از بین بردن جوش صورت با ماست

ماست غذایی دلپذیر است که به عنوان وعده‌ی صبحانه و همچنین میان وعده عالی است. ماست علاوه بر این اگر به صورت موضعی روی پوست استفاده شود فایده‌های شگفت‌آوری دارد. سالیان دراز است که به دلیل همین فواید عالی، برای بهبود پوست از آن استفاده می‌شود.

هنوز هم در هند از ماست به عنوان روشی عالی در درمان جوش و کاهش التهاب آن استفاده می‌شود. کلئوپاترای مصر باستان به حمام‌های روزانه‌ای با شیر ترشیده که به او پوستی درخشان و جوان می‌بخشیده است معروف است. شما هم می‌توانید برای از بین بردن جوش‌ها از ماست استفاده کنید.

روش استفاده

  • مقداری ماست را با آبلیمو مخلوط کنید و روی پوست‌تان بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت‌تان را بشویید.

مطلب پیشنهادی

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر در سری …