ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست و ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

هر یک از ما نوع پوست صورتمان با سایر افراد اطرافمان متفاوت است. و ممکن است که در طول زندگی پوستمان دچار عارضه ای شود مانند خشک شود یا تیره شود و یا هر نوع عارضه دیگر.

ماسک صورت راهی عالی برای رفع انواع مشکلات پوستی مانند آکنه و خشکی است. ما در چارگوشه به شما یاد می دهیم که با توجه به نیاز پوستتان و آنچه که در یخچال خانه تان دارید ماسک تهیه کنید و استفاده کنید. ماسک طبیعی علاوه بر عوارض جانبی بسیار کم بهتر از پوست شما مراقبت می کند.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

پوست های که نیاز به آبرسانی و لایه برداری دارند.

آووکادو و عسل را با هم مخلوط کنید این دو ماده به شدت برای پوست های خشک پیشنهاد می شود. یک آووکادو را به نصف برش داده و هسته آنرا بردارید. نصف آواکادو رادر ظرفی قرار بدهید، به همراه ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و یک مشت جو دوسر هم بزنید تا زمانی که خمیر یکنواخت شکل بگیرد.

ابتدا مخلوط آووکادو را روی خشک ترین قسمت های صورت خود بمالید. سپس به طور آهسته به دیگر نقاط صورت خود پخش کنید. حداقل ۱۰ دقیقه ماسک را نگه دارید و سپس آن را با آب بشویید.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

یک مقدار آب لیمو با  ۵۹ میلی لیتر روغن زیتون در یک کاسه کوچک بریزید. لیمو و روغن زیتون را با یکدیگر هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. سعی کنید هنگام گذاشتن ماسک بر بروی صورتتان از حرکات دایره ای شکل استفاده کنید، این کار به این دلیل است که باعث می شود عمل لایه برداری به خوبی انجام شود و تاثیر ماسک بر پوست بیش از پیش شود.

اگر دوست ندارید از روغن زیتون استفاده کنید، روغن بادام را امتحان کنید. بگذارید مخلوط روغن حدود ۱۰-۲۰ دقیقه روی پوست شما بماند تا پوست کاملا خیس شود. پس از سپری شدن زمان مورد نیاز با آب سرد صورت خود را بشویید.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

۲ قاشق غذاخوری (۲۵ گرم) شکر قهوه ای را با ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن نارگیل ترکیب کرده و آنها را کاملا با هم مخلوط کنید. از انگشتان خود کمک بگیرد و مخلوط شکر قهوه ای را روی پوست خود بمالید. این کار را به روش حرکت دایراه ای انجام بدهید تا سلولهای مرده پوست را از پوست خود بردارید. برای اثر گذاری حداکثری، بگذارید ماسک چند دقیقه روی پوست شما بماند.

این ماسک مخصوصاً برای افرادی که پوست خشک دارند مناسب است.

 

برای داشتن پوست نرم و یکنواخت

آب پرتقال را به یک موز پوره شده برای داشتن پوست درخشان.

موز را پوست گرفته و نصف آن را خرد کنید. نیمی از موز را درون یک کاسه کوچک بریزید و آن را با یک چنگال خرد کنید سپس ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و آب پرتقال به آن اضافه کنید. مخلوط را مستقیماً با انگشتان خود روی صورت خود بمالید بطوریکه تمام صورت شما بپوشاند. بعد از ۱۵ دقیقه ماسک را از روی صورت خود پاک کنید.

این ماسک برای هر نوع پوستی مناسب است.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

ماسکی باری ایجاد تعادل رنگ پوست

۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) عسل و یک پیمانه (۱۱۵ گرم) عنبه له شده هندی را  با هم در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. آنقدر هم بزنید تا مخلوط یکدست شود. مقداری از ماسک را روی نوک انگشتان بچسبانید و آن را روی صورت خود مالش دهید. اجازه دهید که ماسک حدود ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست شما بماند و بعد از آن با آب خنک بشویید.

حتماً این مخلوط را روی نقاط تیره روی صورت خود بمالید.

برای داشتن پوست نرم و ملایم

– ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) ماست را با ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و ۱ قاشق غذاخوری (۶ گرم) زردچوبه در یک کاسه هم بزنید. این مواد را با هم مخلوط کنید تا یک مخلوط یکنواخت ایجاد شود. ماسک را بر روی صورت بگذارید و با انگشت بر روی پوست خود بصورت دوار بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه ماسک را با آب خنک بشویید.

اگر قصد پوستی صاف و نرم دارید ، این ماسک عالی است.

– خیار را پوست بگیرید و آنرا به قطعات نازک و دایره ای خرد کنید. در مرحله بعد، این برش ها را در مخلوط کن به همراه ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ماست اضافه کنید. مواد اولبه باید کاملاً مخلوط شوند، سپس بعد از ۱۵ دقیقه ماسک را آب سرد بشویید. این ماسک را می توانید در یخچال به مدت یک هفته نگه داری کنید.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

– ۴ یا ۵ عدد توت فرنگی را تمیز کنید و آنها را درون یک کاسه خرد کنید. ۳ قاشق غذاخوری (۲۱ گرم) پودر بادام زمینی را به همراه ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ماست مخلوط کنید. از یک قاشق برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید. ماسک را در تمام صورت بمالید و بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه رو صورت شما بماند.

این ماسک زود خراب می شود پس سعی کنید به اندازه نیازتان تهیه کنید و همه آنرا استفاده کنید. اگر تمایل دارید باقی مانده ماسک را حتما در یخچال نگه دارید.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

 

کوچک کردن منافذ پوستی

سفیده یک عدد تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و آن را درون یک کاسه کوچک بریزید. ۱ قاشق چایخوری (۴٫۹ میلی لیتر) آب پرتقال را به همراه یک قاشق غذاخوری (۱ گرم) پودر زردچوبه به آن اضافه کنید. سفیده تخم مرغ، آب پرتغال و پودر زردچوبه را با هم، هم بزنید تا یک مخلوط مایع یکنواخت تشکیل شود.

ماسک را بر روی تمامی نقاط صورت خود بمالید و بگذارید زمان ۱۵ دقیقه سپری شود و سپس ماسک را پاک کنید. زردچوبه به روشن تر شدن قسمت هایی از پوست شما که به نظر می رسد ناهموار است، کمک می کند.

این ماسک جوش های سر سفید و سر سیاه را از بین می برد.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

از بین برنده لکه های پوست

مقدار کمی (دو کیسه لیپتون) برای تهیه چای بابونه استفاده کنید. بعد از خنک شدن چای، حداقل ۳ قاشق غذاخوری (۴۴ میلی لیتر) چای را درون یک کاسه کوچک به همراه ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و ۱ قاشق غذاخوری (۶ گرم) پودر مخمر (غذایی) مخلوط کنید. مواد را هم بزنید تا مطمئن شوید که این مخلوط به اندازه کافی چسبنده و یکنواخت شده است تا روی صورت شما بماند.

فرصت بدهید حدود ۲۰ دقیقه روی صورت شما بماند تا پوست شما خیس شود. هنگامی که آماده برداشتن ماسک هستید ، آن را با آب خنک بشویید. به جای پودر مخمر می توانید از پودر دارچین استفاده کنید.

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

نکات قابل توجه در استفاده از ماسک های که در بالا به آن اشاره کردیم:

سعی کنید از توت فرنگی های تازه استفاده کنید. توت فرنگی های مانده و یا کهنه اثر گذاری لازم را ندارند.

سعی کنید ماسک را برای یکبار استفاده تهیه کنید و از نگه داری آن در یخچال تا حد ممکن اجتناب کنید.

بعضی از ماسک ها به دلیل مواد اولیه که در آن به کار رفته است مستعد پرورش باکتری هستند پس بهتر است باقی مانده آن را دو بریزید.

اگر شما به مواد به کار رفته در ماسک ها حساسیت دارید از آن استفاده نکیند. اما سعی کرده ایم که موادی را انتخاب کنیم که بیشترین سازگاری با همه پوست ها را دارد.

 

مطالب بیشتر در این مورد

چگونه پوستی سفید و صاف داشته باشیم؟ ۳ روش برای داشتن پوستی سفید و براق

طرز تهیه ماسک اسکراب قهوه برای پوست درخشان

ساخت ۴ ماسک خانگی صورت برای پوست های خشک

درمان عرق سوز شدن (عرق گزیدگی) کشاله ران (لای پا) و پیشگیری از عرق سوز شدن

مطلب پیشنهادی

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر در سری …