قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

برای درمان اختلالات مربوط به نعوظ در آقایان می‌توان از داروهایی در این زمینه تحت عنوان قرص اختلال نعوظ استفاده کرد. برخی از اسامی این داروها شامل قرص ویاگرا یا سیلدنافیل، قرص تادالافیل و کرم آلپروستادیل می‌باشد.

میل جنسی به نوبه خود یکی از الطاف خداوند است که در وجود آدمی قرار داده و سبب می‌شود با آن به آرامش برسند. اما زمانی که شرایط انجام یک رابطه جنسی باکیفیت فراهم نباشد نمی‌توان از میل جنسی لذت برد. یکی از مشکلاتی که معمولا آقایان در روابط جنسی خود با آن روبرو می‌شوند اختلال در نعوظ است.

برخی به منظور رفع این مشکل به انواع قرص‌ها و داروهای مربوطه پناه می‌برند اما قبل از اقدام به مصرف هرقرص اختلال نعوظ باید به خوبی با آن‌ها و عوارض احتمالی هرکدام آشنا شویم. در ادامه به معرفی برخی از این داروها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: چگونه رابطه ی جنسی لذت بخشی داشته باشیم؟

قرص ویاگرا

 قرص ویاگرا (Viagra) یکی از داروهای مورد استفاده در درمان اختلال در نعوظ است که سردرد و گرگرفتگی از عوارض آن می‌باشد. این دارو که با نام‌های دیگری همچون قرص سیلدنافیل هم شناخته می‌شود یکی از داروهای مورد استفاده در درمان اختلال در نعوظ و افزایش فشار خون شریانی ریوی (PAH) است. در خیلی از تبلیغات این‌طور مطرح می‌شود كه ویاگرا اندازه آلت تناسلی را افزایش می‌دهد اما باید بدانید نه ویاگرا و نه هیچ دارویی نمی‌تواند این كار را بكند.

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

تنها می‌توان گفت که بعد از مصرف ویاگرا به دلیل افزایش جریان خون در آلت ممكن است آلت در حد چند میلی‌متر افزایش طول داشته باشد اما نه بیشتر اما اینكه تصور كنیم این قرص، قرصی است كه به‌طور كلی برای افزایش طول آلت تناسلی به كار می‌آید، تصوری نادرست است. اگر از این دارو استفاده كردید و نعوظ شما بیش از پنج ساعت طول كشید باید به پزشک مراجعه كنید چراکه ممکن است به اختلال نعوظ دائمی دچار شوید.

هر بسته ویاگرا كه به رنگ آبی یا با پوشش قرمز وجود دارد شامل 4 قرص است و در دوزهای 25، 50 و 100 میلی‌گرمی عرضه می‌شود. مصرف این دارو با معده خالی، باعث تاثیر سریع‌تر قرص می‌شود.

عوارض: عوارض قرص ویاگرا شامل سردرد، گرگرفتگی، سوء هاضمه، گرفتگی بینی و اختلالات بینایی از جمله نورریزی و تاری دید می‌باشد.

کرم آلپروستادیل

 کرم آلپروستادیل (alprostadil) برای رفع اختلالات مربوط به نعوظ استفاده می‌شود. تب، گرگرفتگی و افزایش ضربان قلب از عوارض مصرف آلپروستادیل است. این دارو انقلابی در درمان اختلال نعوظ ایجاد کرده است. اگر بخواهیم به طور کلی موارد مصرف این دارو را ذکر کنیم می‌توان گفت آلپروستادیل در درمان اختلال عملکرد نعوظی (ناتوانی جنسی) بکار می‌رود. عروق خونی و ماهیچه‌های آلت تناسلی را شل می‌کند که متعاقبا جریان خون به آلت تناسلی افزایش یافته و سبب نعوظ می‌شود.

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

عوارض: عوارض کرم آلپروستادیل شامل تب، تشنج، سستی و رخوت، گرگرفتگی، کاهش فشارخون، افزایش تعداد ضربان قلب، نارسایی قلبی مزمن، تنگی تنفس، خس خس سینه، اسهال، افزایش بیلی روبین خون، کم خونی، کاهش پلاکت خون، دفع خون در ادرار، عفونت خون، کاهش پتاسیم خون، کاهش قند خون، افزایش پتاسیم خون می‌باشد.

درصورتیکه قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی عوارض این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

قرص تادالافیل

تادالافیل (Tadalafil) با نام دیگر سیالیس برای درمان و رفع اختلالات مربوط به نعوظ در روابط جنسی استفاده می‌شود. تهوع و تنگی نفس از عوارض قرص تادالافیل می‌باشد. این دارو باعث شل شدن عضلات و افزایش جریان خون به مناطق خاصی از بدن می‌شود که برای درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) و نشانه‌های هایپرتروفی خوش‌خیم پروستات (پروستات بزرگ شده) استفاده می‌شود. دارو باید حدود یک ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف شود و چنانچه كه نعوظ بیش از ۴ ساعت به طول انجامد باید به پزشک مراجعه شود.

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

عوارض: عوارض قرص تادالافیل شامل تغییرات بینایی و یا از دست دادن ناگهانی بینایی، از دست دادن شنوایی ناگهانی یا صدای زنگ در گوش، درد قفسه سینه یا احساس سنگینی، تهوع، عرق کردن، ضربان قلب نامنظم، تورم در دست یا پا، تنگی نفس، تشنج و احساس سرگیجه می‌باشد.

داروهای خوراکی

  • سیلدنافیل(ویاگرا)
  • تادالافیل (سیالیس)
  • واردنافیل (لویترا، استاکسین)

هرسه این داروها تقریبا به یک شکل عمل می کنند. این داروها باعث بالارفتن تاثیر نیتروک اسید که یک ماده شیمیایی است که بدن تولید می کند و باعث شل شدن عضلات آلت است، می شود. این اتفاق باعث افزایش جریان خون در آلت شده و به شما امکان می دهد در صورت تحریک به نعوظ برسید. این داروها در مقدار مصرف، مدت اثر و اثرات جانبیشان متفاوت هستند.

 

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی درخانم ها، علت و درمان آن

سرد مزاجی درخانم ها، علت و درمان آن: سردمزاجی در بانوان علت های گوناگونی دارد، …