فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

 

فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

شاید خیلی از افراد فـلـفـل قرمز را دوســت نــداشته باشنــد و در مقابل افرادی هســتـند که به شدت از فـلـفـل قرمز و تـند بودنش خوششان می آید. ممکن اســت از اطرافیان خود شنیده باشید که فـلـفـل قرمز فواید زیادی دارد. درســت اســت فـلـفـل قرمز را حتی به عنوان دارو نیز اســتفاده میکننــد. با چاگوشه همراه باشید تا بیشتر با خواص منحصر به فرد این گیاه جادویی آشنا شوید.

خوردن فـلـفـل‌های تـند یا چـیـلی اما بیشتر با این پرسش همراه اســت که آیا تـندی برای سلامتی مفید اســت یا نه.

در واقع مصرف به انــدازه فـلـفـل چـیـلی قرمز یا جالاپینو سبز و تـند که تـندی خود را از ماده‌ای به نام کاپسایسین یا کاپسیچین دارنــد، فواید زیادی برای سلامتی دارد و حتی مصرف خشک و پودر شده آن که به پودر پاپریکا معروف اســت نه تنها کاربرد ادویه‌ای که کاربرد دارویی دارد.

راهنمای تغذیه‌ای فـلـفـل چـیـلی قرمز

فـلـفـل تـند یا چـیـلی قرمز اگر به انــدازه خورده شود، به دلیل دارا بودن کارتنوئید کاپسایسین که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، برای بدن خوب هم هســت.​

‎هر یک قاشق غـذاخوری سرپر یا حدود ۱۵ گرم چـیـلی خام و تازه، حدود شش کالری، ۸۸ درصد آب، ۱.۳ گرم کربوهیدرات، و مقداری فیبر و انواع گوناگونی از ویتامین‌ها را دارد. اما چون فـلـفـل چـیـلی در مقادیر کم مصرف می‌شود، عملاً دســترسی به ویتامین‌های روزانه از طریق آن دشوار اســت.

فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

در عین حال وجود ویتامین‌هایی نظیر B6 که در برطرف کردن تهوع نقش دارد، K1 که در ساخت فاکتورهای انعقادی لازم اســت، ویتامین C و A که در متابولیسم و سلامت بافت‌ها نقش دارنــد، و نیز پتاسیم که تنظیم فشار خون را به عهده دارد و مس که در کنترل دیابت مفید اســت، از فـلـفـل تـند یک سوپر فود یا ابرخوراکی ساخته اســت.

تحقیقات دانشمنــدان دانشگاه‌های ورمونت و شیکاگو علائمی از بهبود سرطان دســتگاه گوارش را در موش‌ها پس از مصرف چـیـلی پیدا کرده‌انــد. بر همین اساس دانشمنــدان معتقدنــد که ممکن اســت چـیـلی اثرات مشابه به سرطان‌های اینچنینی در انسان داشته باشد.

همچنین مجموعه‌ای از آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چـیـلی هســتـند که می‌تواننــد از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کننــد.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در فـلـفـل چـیـلی بالغ که قرمز رنگ اســت، به مراتب بیشتر از نوع فـلـفـل سبز و نابالغ اســت.

کنترل درد

کاپسایسین که بیواکتیو اعظم موجود در چـیـلی و عامل تـندی آن اســت، از خاصیت برطرف‌کننــده درد برخوردار اســت. این ماده در واقع با اتصال به پایانه‌های درد سبب می‌شود کمتر احساسش کنید اما اگر زیاد مصرف شود، حساسیت پایانه‌های حسی را هم تغییر می‌دهد و شما حتی سوختن را احساس نمی‌کنید.

اشکال کار در آنجاســت که کاپسایسین تا حدی در بی حس کردن پایانه‌ها پیشروی می‌کنــد که ممکن اســت سوزش سر دل ناشی از اسید معده را متوجه نشوید.

کاهش وزن

چاقی شرایط بیماری‌زایی اســت که باید تحت کنترل و درمان دقیق قرار بگیرد اما اضافه وزن در موارد زیادی با اصلاحات رژیم روزانه و تغییرات در سبک زنــدگی قابل اصلاح اســت.

برخی از تحقیقات نشانگر آن اســت که کاپسایسین قادر به کنترل اشتها و قادر به زیاد کردن متابولیسم چربی‌هاســت. در واقع این تحقیقات نشان داده که مصرف ۱۰ گرم چـیـلی با افزایش سوخت چربی در ارتباط اســت.

تحقیقات دیگری نشانگر آن اســت که میزان دریافت کالری در افرادی که قبل از وعده غـذایی چـیـلی خورده‌انــد، کمتر اســت. البته در این بین تحقیقاتی هم بوده‌انــد که اثر چربی‌سوزی یا محدودیت کالری چـیـلی را تأیید نمی‌کننــد.

فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

فلفل قرمز

ارزش غـذایی فـلـفـل چـیـلی:

فـلـفـل چـیـلی خام عمدتاً از آب (88 درصد) و کربو هیدرات ها (9 درصد) تشکیل شده اســت.جدول زیر مواد مغذی اصلی یافت شده در فـلـفـل چـیـلی را نشان می دهد:

فـلـفـل چـیـلی، خام، قرمز – 100 گرم.

40 کالری

آب 88 %

9 گرم پروتئین

8 گرم کربوهیدرات

3 / 5 گرم شکر

5 / 1 گرم فیبر

0.4 گرم چربی

چربی اشباع شده (0.04 گرم)

0.02 گرم چری تک اشباعی

24 ر 0 گرم چربی غیر اشباع شده

امگا 3 10.0 گرم

امگا 6 0.23 گرم

چربی ترانس دار

فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

میزان مصرف چـیـلی

بدن شما بهترین معیار سنجش برای میزان مصرف فـلـفـل تـند اســت. اگر احساس خارش، تهوع، اسهال، دل درد یا سردرد دارید، یا به آن آلرژی دارید، دوز مصرفی شما بالاســت.

اما این باور که خوردن چـیـلی زخم معده می‌آورد درســت نیســت، گرچه اگر زخم یا خون‌ریزی معده و یا ناراحتی‌های پوســتی و التهاب دارید، بهتر اســت در خوردن ادویه‌های تـند احتیاط کنید.

اگر سالم هســتید، میزان مناسب مصرف را از روی واکنش‌های طبیعی بدن تشخیص دهید.

فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

پس فـلـفـل های تـند برای چه چیزهایی بد هســتـند و چرا؟

به طور کلی، فـلـفـل تـند نباید توسط کسی که از مشکلات التهابی غشا مخاطی رنج می برد، به ویژه اختلالات گوارشی مثل برگشت اسید یا زخم گوارشی مصرف شود اما اثرات جانبی فـلـفـل تـند به سیســتم گوارشی محدود نمی شود.عناصر فعال بیولوژیکی در فـلـفـل می توانــد بر دهان، چشم ها، پوســت و چنــدین سیســتم و انــدام های دیگر بســته به شرایط سلامتی موجود یا حساسیت های موجود تاثیر بگذارد. در ادامه این بخش با موضوع بررسی خواص و عوارض فـلـفـل چلی تاثیرات جانبی فـلـفـل چـیـلی خام را قسمت توضیح داده ایم:

 فـلـفـل تـند برای بواسیر و هموروئید بد اســت

به عنوان یک قاعده کلی, همه غـذاهای تـند برای بواسیر بد هســتـند.

معده را تحریک و گاســتریت را بدتر می کنــد

کپسایسین و دیگر عناصر تـند فـلـفـل , غشاهای مخاطی را تحریک می کننــد و آن ها به طور مســتقیم در تماس مســتقیم قرار می گیرنــد. خوردن فـلـفـل تـند در مقادیر زیاد می توانــد گاســتریت را بدتر کنــد و موجب تهوع, اســتفراغ و اسهال میشود. فـلـفـل نیز برای افرادی که دارای زخم معده هســتـند، بد اســت.

فلفل چیلی قرمز ادویه محبوب آشپزها

در آخر

فـلـفـل چـیـلی قرمز یکی از مفید ترین ادیه ای اســت که می توانید به غـذایتان اضافه کنید. این اســتفاده در کشور های مختلف متفاوت اســت به طور مثال در کشور هایی ماننــد هنــد و پاکســتان اســتفاده از فـلـفـل چـیـلی قرمز به شدت فراوان اســت. توصیه می شود که شما هم در وعده های غـذایی خود از این ادویه غافل نشوید.

مطلب پیشنهادی

فواید عرق نعنا

فواید عرق نعنا عرق نعناع یکی از بهترین و مفیدترین عرقیات گیاهی موجود در طبیعت …