فشن استایل ها – استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

 

انواع اســتـایـل ها

 

اســتـایـل مینیمال

این اســتـایـل تشکیل شده از راحت‌ترین و خنثی‌ترین نوع پوشش می‌باشد. در حالت کلی اســتـایـل مینیمال را می‌توان سادگی در اســتـایـل و نوع پوشش معنا کرد . این اســتـایـل مناسب اســتـایـل‌های روزانه و کژوال می‌باشد. معمولا اکثر سلبریتی‌ها از این اســتـایـل برای اســتـایـل روزانه‌ی خود اســتفاده می‌کنند. از ویژگی‌های دیگر این سبک اســتفاده از زیورآلات و اکسسوارهای ظریف و کوچک می‌باشد .

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

معمولا سلبریتی ها از این اســتـایـل برای اســتـایـل روزمره خود اســتفاده می کنند. در این اســتـایـل، به جای اســتفاده از اکسسوری و زیورآلات پر زرق و برق، از اکسسوری های کوچک، ظریف و ساده اســتفاده می کنند.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

 

اســتـایـل ماکسیمال

اســتـایـل ماکسیمال نقطه مقابل اســتـایـل مینیمال اســت به این معنی که هر قدر در اســتـایـل مینیمال، سادگی حرف اول را می زند برعکس در اســتـایـل ماکسیمال همه چی اغراق آمیز اســت و ترکیب بندی شلوغی دارد و مناسب افرادیست که در انتخاب اســتـایـلشان شجاعت دارند. یکی از دلایلی که سبب محبوبیت اســتـایـل ماکسیمال در بین افراد شده اســت، راحتی در انتخاب اســت. لـبـاس های طرحدار و شلوغ، لـبـاس های اورسایز، اکسسوری های بزرگ و رنگ های تند، از خصوصیات اســتـایـل ماکسیمال اســت.

 

اســتـایـل ویمسیکال

در اســتـایـل ویمسیکال که امروزه در بین سلبریتی ها و افراد مشهور بسیار محبوب شده، صرفا رنگ های شاد و طرح های جذاب کاربرد دارند و رنگ های تیره در این اســتـایـل جایی ندارند. یکی از آیتم های اصلی اســتـایـل ویمسیکال، دامن حریر و گیپور با رنگ های شاد و طرح های شلوغ و گل گلی اســت. این سبک از لـبـاس پوشیدن به دلیل اســتفاده از رنگ های شاد و طرح های شلوغ، برای تابستان بسیار مناسب اســت.

 

اســتـایـل کلاسیک

یکی از محبوب‌ترین نوع اســتـایـل‌ها که قدمـت دیرینه دارد و بسیار مخاطب‌پسند می‌باشد ، اســتـایـل کلاسیک در دنیای مد می‌باشد به این دلیل که این اســتـایـل دارای تطبیق پذیری بسیار بالای می‌باشد . به طور ساده اگر بگوییم این اســتـایـل را می‌توان بدون هیچ دغدغه‌ای با اســتـایـل‌های دیگر می‌توان ترکیب کرد و از ترکیب آن اســتـایـل جدیدی ایجاد کرد. اســتـایـل کلاسیک دارای پارچه فوق العاده و خیاطی بی عیـب و نقصـی می‌باشند و بیشتر تمرکز خود را بر روی طرح‌های منظم و تمیز متمرکز می‌کنند. در این اســتـایـل اســتفاده از رنگ‌های خنثی و اســتفاده از کفش کلاسیک عنصر اصلی می‌باشد که بآیـد حتما به آن توجه کرد و سعی کنید همواره در این اســتـایـل تمیز و شق و رق بگردید.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

 

اســتـایـل اسپرت

این سبک از پر طرفداراترین مدل های ارائه شده در صنعت مد اســت. برخلاف آنچه که در جامعه ایران جا افتاده اســت این اســتـایـل یک اســتـایـل ورزشی اســت و افرادی که ورزش دوست هستند و در راه باشگاه یا کوهنوردی دوست دارند اســتـایـلی ورزشی داشته باشند از این سبک پوشش اســتفاده میکنند.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

اســتفاده از کوله پشتی در این اســتـایـل و لـبـاس های راحت و آزاد، سوئیشرت های زیپ دار شیک و جذاب و … اگر به خوبی در کنار هم اســتفاده بشوند به خودی خود یکی از جذابترین مدل های صنعت مد را شکل می دهد.

 

اســتـایـل اگزوتیک

اســتـایـل اگزوتیک یا عجیب به اســتـایـلی گفته می شود که در آن از هر چیز عجیب و غریبی که شآیـد تابحال کسی ندیده باشد، تشکیل می شود. در اســتـایـل اگزوتیک معمولا از رنگ های تند، گلدوزی ها و طرح های پیچیده، چاپ های عجیب و زیورآلات خاص اســتفاده می شود.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

 

اســتـایـل هیپ هاپ

اســتـایـل هیپ هاپ به دهــه 60 میلادی برمیگردد زمانی که در محله های فقیرنشین آمریکا، بچه های کوچکتر مجبور به پوشیدن لـبـاس برادران بزرگترشان بودند. در دهــه 80 برندهای بزرگی از جمله آدیداس خودش را با این فرهنگ هماهنگ کرد؛ بعد از آن هیپ هاپ دستخوش تغییراتی شد تا به شکل امروزش رسید. انتخاب لـبـاس هایی با سایز خیلی بزرگ یا خیلی گشاد و شلوارهای چریکی از ویژگی های اصلی اســتـایـل هیپ هاپ هستند.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس
فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

 

اســتـایـل پیشرو (آوانگارد)

واژه آوانگارد ریشه نظامی دارد و به معنای جلودار و پیشروست و در مد و فشن به معنای ساختار شکن، روشنفکرانه، ابتکار و … اســت. اســتـایـل آوانگارد را می توان بی پرواترین و بی قانون ترین سبک لـبـاس پوشیدن دانست چرا که در این سبک، لـبـاس پوشیدن را یک هنر می دانند نه یک مد!!! آیـده لـبـاسهایی به سبک آوانگارد، از لـبـاس مردانه گرفته شده و معمولا در مهمانی های خاص سلبریتی ها دیده می شود.

نکته جالب اینکه معمولا طراحان و صاحبین برندهای بزرگ از اســتـایـل آوانگارد برای آغاز فشن شوهای خود اســتفاده می کنند تا توجه مخاطب را به لـبـاس های عجیب و قریب خود جلب کنند و بعد از آن طراحی های اصلیشان را رونمایی کنند که مسلما در دید و نظر مخاطبین خاص و زیباتر دیده خواهند شد.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

 

اســتـایـل قدیمی (وینتیج)

وینتیج پوشیدن بعد از جنگ جهانی دوم و به خاطر کمبودها و محدودیت های مردم در دسترسی به لـبـاس نو، رواج یافت. آن زمان امکان خرید و دسترسی به لـبـاس نو وجود نداشت بنابراین مردم مجبور بودند از لـبـاس های دیگران و لـبـاس های دست دوم اســتفاده کنند که همین امر سبب شکل گیری سبک وینتیج در دنیای مد شد. اســتـایـل وینتیج شامل لـبـاسهایی از دهــه های 100 تا 1980 اســت.

امروزه مردم لـبـاس های وینتیج را در ترکیب با لـبـاس های مدرن می پوشند و گاهی با تغییرات اندکی در آن ها، بازطراحی می شوند. از ویژگی های اصلی این اســتـایـل،پارچه های طرح دار با رنگ های محدود به خصوص پارچه های خال خالی اســت. نکته ای که در اســتـایـل وینتیج بایـد به آن توجه کنید این اســت که به هیچ عنوان تمام اســتـایـلتان را از یک دهــه انتخاب نکنید چرا که در این صورت از مد یک دهــه خاص پیروی می کنید و دیگر اســتـایـل وینتیج به حساب نمی آیـد.

فشن استایل ها   استایل ها در صنعت مد و فشن لباس

مطلب پیشنهادی

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰ امروز میخواهیم به بررسی جدیدترین مدل موهای سال ۲۰۱۹ …