عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟

 

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟

عــشــق و عاشقی از گذسته با انسان همراه بوده اســت و این احساسات از زمان تولدش در او وجود دارد. حال این عــشــق میتوانــد عشف فرزنــد نسبت یه پدر و مادر و عــشــق پدر و مادر به فرزنــد باشید یا یک عــشــق بین دو نفر از جنس متفاوت دختر و پسر. عــشــق میتوانــد به مرور اتفاق بیافتد و یا اینکه آنی در یک چشم به هم زدن ولی آن چیزی که همه عــشــق ها مشترک دارنــد این اســت که فرد عاشق، عاشق محبوبش اســت و این عــشــق از خودش رفتار ها و علائمی دارد که به صورت ناخودآگاه در هنگام دیدار محبوب خود از خودش نشان میدهد. حالا روانشناسان می گوینــد عده ای عاشق هستنــد ولی عده ای ادای عاشق شدن را در می آورنــد و از این کار لذت میبرنــد. با چارگوشه همراه باشید تا بفهمیم آیا عاشق ما هستنــد یا وانمود میکننــد که ,اشق هستنــد.

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

پاییز فصل عاشقی

چرا عاشق می شویم؟

خنــدیدن

خانم هایی که می خنــدنــد، همیشه جذاب به نظر می رسنــد، اما این موضوع برای آقایان صحت نــدارد. تحقیقی که در سال 2011 روی 1000 نفر انجام شد، این موضوع را ثابت می کنــد. در این تحقیق به افراد عکسی از جنس مخالف شان را نشان دادنــد و از آنها خواســتنــد تا جذاب ترین چهره ها را جدا کننــد.

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

لبخنــد زنان را جذاب تر نشان میدهنــد

نتایج این تحقیق نشان داد زنانی که چهره ای شاد داشتنــد، جزو جذاب ترین ها بودنــد و آنهایی که غرور در چهره شان به جای خنــده نقش داشت، کمترین رای را آوردنــد. از طرف دیگر، زنان به مردهایی رای دادنــد که در تصویر مغرورتر بودنــد و نمی خنــدیدنــد.

شباهت با عــشــق قبلی

زنان بیشتر به سمت مردانی کشیده می شونــد که شبیه به عــشــق قبلی زنــدگی شان هستنــد. اگر چه این موضوع در مورد آقایان صحت دارد اما نسبت به زنان احتمالش کمتر اســت.

حالات دست

اگر می خواهید دل فردی را به دست آورید، هنگام صحبت کردن از دستان تان بیشتر کمک بگیرید. در تحقیقی که در سال 2016 انجام شد، از دو گروه زن و مرد خواســتنــد که با جنس مخالف شان قراری بگذارنــد. نتیجه این پژوهش ثابت کرد افرادی که هنگام صحبت کردن دست هایشان را بیشتر تکان می دادنــد، بیشتر مورد توجه جنس مخالف قرار گرفتنــد طوری که فرد مقابل تمایل داشت بار دیگر با آنها قرار ملاقاتی بگذارد.

شباهت ظاهری و باطنی

این که می گوینــد تفاوت جذابیت می آورد، اشتباه اســت. آنچه افراد را به هم جذب می کنــد، شباهت های میان شان اســت نه تفاوت ها. به عنوان مثال افرادی که شخصیت مشابهی دارنــد، بدین علت که مسیر زنــدگی و هدف شان را یکی می بیننــد، احتمال عاشق شدن شان بیشتر اســت. در واقع شباهت هاســت که موجب می شود دو نفر یکدیگر را به بهترین شکل ممکن درک کننــد.

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

زنــدگی عاشقانه و عــشــق 

زل زدن به چشم هم بیش از 2 دقیقه

محققان از تعدادی زن و مرد خواســتنــد که به چشم های یکدیگر در مدت زمان بیش از 2 دقیقه زل بزننــد. در انتها از آنها خواســت تا احساسات شان را بیان کننــد. آنها نیز در پاسخ گفتنــد که حسی از عــشــق و دوست داشتن را تجربه کردنــد. و این تحقیق ثابت کرد که تماس چشمی به مدت طولانی می توانــد جرقه های عــشــق را در درون افراد روشن کنــد، حتی اگر فرد مقابل تان را برای اولین بار دیده باشید.

عطر

عطرهای هم می تواننــد نقش زیادی در عاشق شدن داشته باشنــد. به عنوان مثل تحقیقی در کالیفرنیا ثابت کرد که خانم های بسیاری مجذوب عطر پیراهنی که تن آقایان اســت، و شامل مقدار زیادی تستسترون می باشنــد، می شونــد. این عطر با هورمون های دیگر خانم ها هماهنگ شده و در نهایت حس عاشقی را منتقل می کنــد.

شباهت با خانواده

جالب اســت بدانید که پدر و مادر نیز نقش مهمی در عاشق شدن دارنــد. محققان می گوینــد مردانی که هنگام تولد، مادرانی زیر 30 سال داشتنــد، به دختران جوان تمایل بیشتری نشان می دهنــد و برعکس. این موضوع در مورد خانم هم صادق اســت. زنانی که هنگام تولد پدرانی مسن داشتنــد، عاشق مردان سن بالا و زنانی که پدرانی جوان داشتنــد، عاشق مردان جوان می شونــد. البته این را هم بگوییم که این موضوع برای رابطه های بلنــد مدت صادق اســت.

نگهداری از سگ

تحقیقات ثابت کرده که خانم ها مردانی را که سگ خانگی دارنــد، بیشتر به عنوان شریک زنــدگی بلنــد مدت خود می پسنــدنــد. شاید به این دلیل که می داننــد آنها مسئولیت پذیرنــد و همین حس آرامش، نزدیکی و شادی به آنها می بخشد. به علاوه آقایانی که سگ خانگی دارنــد، جرات بیشتری برای پیشنهاد به دختر مورد خود را دارنــد.

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

مردانی که حیوان خانگی دارنــد در نزد زنان جذاب تر هستنــد

جذابیت ظاهری

در مطالعه ای که در سال 1996 انجام شد، محققان ابتدا میزان جذابیت افراد را شناسایی کردنــد، سپس آنها را به قرار ملاقاتی با جنس مخالف فرستادنــد. نتایج نشان داد افرادی که جذابیت ظاهری زیادی دارنــد، در انتخابات خود نیز سخت گیرترنــد، حتی اگر طرف مقابل آنها نیز جذابیتی برابر با آنها داشته باشد. البته این موضوع برای افرادی صادق اســت که زیبایی شان بی انتهاســت. افراد معمولی به آنهایی که جذابیتی یکسان با خودشان دارنــد، جذب می شونــد.

چگونه عاشق می شویم؟

دانشمنــدان و محققان عاشق شدن را به سه مرحله تقسیم كرده‌انــد:

مرحله اول: شهوت اســت كه در هر دو جنس زن و مرد به دلیل وجود هورمون‌های جنسی اســتروژن و پروژسترون پدید می‌آید كه دوره كوتاهی دارد.

مرحله دوم: مجذوبیت و دل‌باختن اســت. از این مرحله اســت كه واقعا عــشــق پا می‌گیرد. در این مرحله فرد دیگر نمی‌توانــد به چیزی جز معشوقش فكر كنــد. این مرحله از علاقمنــد شدن باعث فعال شدن واكنش‌های اســترس‌زا و افزایش سطح آدرنالین و كورتیزول در خون می‌شود. این فرآینــد تاثیر فریبنــده‌ای در فرد ایجاد می‌كنــد. وقتی او را برای اولین بار می‌بینید بدن‌تان عرق می‌كنــد، قلب‌تان سریع‌تر می‌تپد و دهان‌تان خشك می‌شود.

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

ازدواج آغاز راه زنــدگی عاصشقانه

مرحله سوم: دل‌بستن اســت كه تعهد طولانی‌مدت را به همراه دارد. فكر كنید اگر مرحله اول یعنی شهوت و مرحله دوم یعنی مجذوبیت طولانی بنابراین، هر فردی كه عاشق می‌شد نابودیش هم حتمی بود. ولی وقتی فرد وارد این مرحله می‌شود احساساتش كنترل‌شده‌‌تر می‌شود. این احساسی اســت كه زوج‌ها را به هم متعهد می‌كنــد و هورمون‌هایی كه در این مرحله به وسیله سیستم عصبی آزاد می‌شونــد، هورمون‌هایی هستنــد كه باعث می‌شود دو نفر به هم وفادار بماننــد.

وابستگی چیست و فرق آن با عــشــق

به طور عمده، سبک وابستگی فقط نوعی واکنش به هر کسی اســت که نسبت به او احساس علاقه می‌کنیم. وقتی با سبک‌های مختلف وابستگی آشنا شدید، آن وقت ارتباطات سابقتان معنا و مفهوم بیشتری برایتان پیدا می‌کنــد.

 ایمن:

این همان رابطه‌ای اســت که دوست دارید در آن بمانید. یک فرد مطمئن با اینکه به دیگری تکیه کنــد یا کسی بر او تکیه کنــد، مشکلی نــدارد. همین طور خیلی راحت می‌توانــد تنها بمانــد. درنتیجه، دختری که سبک وابستگی او طبیعی اســت، هیچ وقت صبح تا شب دم آپارتمان شما منتظر نمی‌نشینــد تا چنــد دقیقه‌ای شما را ببینــد. همین طور وقتی همه‌چیز بین شما عاشقانه و رمانتیک می‌شود، کنار نمی‌کشد. بااینکه ممکن اســت به زمان بیشتری نیاز داشته باشد، هیچ وقت برای جلب توجه شما از روش‌های نادرست اســتفاده نمی‌کنــد.

عاشق هستید یا عاشق عاشق بودن؟, مجله اینترنتی چارگوشه

عاشقی کردن و عاشق شدن

 مضطرب:

دخترانی که سبک وابستگی مضطربانه دارنــد اعتمادبه‌نفس‌شان پایین اســت و به تنهایی احساس ایمنی نمی‌کننــد. این دختر‌ها مخالف صمیمیت نیستنــد، اما سطح بسیار بالاتری از صمیمیت را طلب می‌کننــد که برای یک رابطه درست و سالم غیرعادی اســت. اگر تا به حال با دختری ارتباط داشته‌اید که از همان ابتدای رابطه با شما طوری رفتار می‌کنــد که فردی بسیار جدی و خاص هستید، احتمالاً با این سبک وابستگی آشنایی دارید. شاید او عاشقتان نشود، اما روز‌به‌روز حساسیت بیشتری نسبت به شما پیدا می‌کنــد.

 بی‌اعتنا:

این دسته از دختر‌ها به دنبال رابطه نیستنــد، چون تنها بودن را ترجیح می‌دهنــد. به همین دلیل، وقتی احساس وابستگی یا کشش احساسی زیاد حس می‌کنــد، واکنش طبیعی او عقب کشیدن و رفتن به داخل لاک خودش اســت. شاید به شما احساس داشته باشد، اما از آن مهم‌تر این اســت که دلش نمی‌خواهد حسی به شما پیدا کنــد. به همین دلیل هر کاری از دستش برمی‌آید برای سرکوب احساساتش انجام می‌دهد. بااینکه شاید موفق شوید که او را به دست آورید، اما بهتر اســت انرژی‌تان را صرف کسی کنید که برای عــشــق ورزیدن به شما آمادگی بیشتری دارد.

ترسان:

افراد ترسان معمولاً نوعی ضایعه روحی و احساسی را در کودکی تجربه کرده‌انــد که نه تنها آن‌ها را نسبت به هر نوع وابستگی بی‌تمایل کرده اســت، بلکه باعث شده اســت که آن‌ها از رابطه و وابستگی ترس و واهمه داشته باشنــد. آن‌ها خود را لایق محبت و علاقه شما نمی‌داننــد. حتی ممکن اســت انگیزه شما را برای دوست داشتنشان سوال کننــد. این افراد باید به تنهایی روی خودشان کار کننــد تا قدرت احساسی لازم را برای شروع رابطه پیدا کننــد. شما قادر به اصلاح آن‌ها نیستید و از بودن با آن‌ها هم هیچ چیزی نصیبتان نخواهد شد.

مطلب پیشنهادی

چگونه دختر رو عاشق و وابسته خود کنیم؟, مجله اینترنتی چارگوشه

چگونه دختر رو عاشق و وابسته خود کنیم؟

چگونه دختر رو عاشق و وابسته خود کنیم؟ برای اکثر آقایان این سوال پیش می …