طرز تهیه گوش فیل خانگی

 

 

طرزتهیه گوش فیل افغانستانی

مواد لازم

آرد             ۱ کیلوگرم

شیر           ۱پیمانه

تحم مرغ      ۲ عدد

شکر           ۳ ق.غ

روغن یا کره     ۵ ق.غ

عرق هل     ۱ق.غ

گلاب          ۱ق.غ

بیگینگ پودر  ۱ق.چ

نمک           ۱/۲ق.چ

پودر قند و پودر پسته برای تزیین

روغن سرخ کردنی

طرز تهیه

در ظرفی ابتدا شیر،روغن، شکر، عرق هل، گلاب، نمک و بیگینگ پودر را می ریزیم و مواد را خوب مخلوط میکنیم. سپس آب را کم کم به مایع اضافه میکنیم و هم میزینم. مواد را خوب با آرد مخلوط میکنیم تا خمیری یکدست شود و دیگر به ظرف نچسبد. به مدت ۱۰ دقیقه خمیر را ورز می دهیم تا آماده شود. روی خمیر را می پوشانیم و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت می دهیم( به دلیل وجود بیگینگ پودر نیازی به زمان بیشتری برای استراحت خمیر نیست ).

وقتی خمیر استراحت کرد چونه های کوچکی از آن برمیداریم به اندازه یک گردو. چونه ها را در ظرفی می چینیم و به مدت ۵ دقیقه استراحت می دهیم. بعد از آن به وسیله وردنه خمیر ها را پهن میکنیم. دوباره خمیر ها را به وسیله وردنه یا چرخ مخصوص خمیر، خمیر ها را پهن میکنیم تا به قطر مورد نظر برسد.خمیر ها را با قاب های دلخواهی که داریم قالب میزنیم( از قالب های بزرگ معمولا اسنفاده میشود) و به آنها شکل می دهیم.

شیرینی ها را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در روغن سرخ میکنیم. گوش فیلی حاضر است، با پودر قند،پودر پسته یا موادی که خودتان دوست دارید شیرینی ها را تزیین میکنید. می توانید شربت درست کنید و بعد از سرخ کردن گوش فیل را در شربت قرار دهید و میل نمایید.

گالری

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_thumbnail”]

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …