طرز تهیه کلوچه ترک دار، کلچه ترکی

طرز تهیه کلوچه ترک دار، کلچه ترکی

 

کلچه یا کلوچه

کلوچه نوع نان شیرینی است که از آرد گندم، شکر و روغن تهیه میشود. این شیرینی از مواد ساده ای که در آشپزخانه همه ما ممکن است وجود داشته باشد درست میشود. برای اینکه طعم ویژه به کلوچه ها بدهیم میتوانیم از آجیل،مغز ها و پودر نارگیل هم استفاده کنیم.

کلچه یا کلوچه ترک دار یک نوع شیرینی  افغانستانی که درست کردن آن کار ساده ای است. این نوع کلوچه را بدون شکر نیز میتوان تهیه کرد. نمک را جایگزین شکر می کنیم. در کل شیرینی های افغانستانی خیلی شیرین نیستند (البته تا جایی که من اطلاع دارم) و میتوان برخی از آنها درون روغن سرخ کرد یا داخل فر بپزیم. با چارگوشه همراه باشید تا تهیه این کلوچه خوشمزه را یاد بگیریم، که میتواند یکی از گزینه های ما برای عید نوروز باشد.

 

طرز تهیه کلوچه ترک دار، کلچه ترکی

کلچه شور افغانستانی

مواد لازم :

کره                                ۱۰۰  گرم (به دمای اتاق رسیده باشد)

روغن مایع                        ۵۰ میلی لیتر

پودر قند                           ۱۲۰ گرم

وانیل شکری                         ۱ ق چ

تخم مرغ                              ۱ عدد

نشاسته                          ۷۵ گرم یا نصف پیمانه

آرد                                ۳۰۰ گرم یا دو پیمانه

بیکینگ پودر                     نصف ق چ

مغز گردو خرد شده           نصف پیمانه

 

طرز تهیه کلوچه ترک دار، کلچه ترکی

کلچه شیرین

طرزتهیه:

در ظرفی ابتدا کره، روغن،پودر قند و وانیل را میریزیم. با دست مواد را مخلوط میکنیم و ورز می دهیم تا کره به خورد تمام مواد برود. تخم مرغ را اضافه میکنیم دوباره مواد را باهم مخلوط میکنیم. نشاسته را اضافه میکنیم. مواد را باهم بخوبی ترکیب میکنیم. سپس آرد و بیکینگ پودر را اضافه میکنیم. به وسیله دست همه مواد را باهم مخلوط میکنیم و خمیر را ورز میدهیم تا خمیری یکدست داشته باشیم بطوری که خمیر به دیواره های ظرف جدا شود و به دست تان نچسبد. گردو های خرد شده اضافه میکنیم و دوباره خمیر را ورز میدهیم.

به اندازه یک اسکوپ کوچک از خمیر برمیداریم. خمیر بسیار لطیف است. برای فشرده کردن آن میتوانید با دست مقداری فشار دهید. در سینی مناسب کاغذ قنادی را پهن میکنیم. خمیر ها را دورن سینی می چینیم. فر را از قبل باید گرم کنیم. با حرارت ۱۷۰ درجه سلسیوس یا ۳۳۰ فارنهایت به مدت ۱۵ تا ۱۳ دقیقه اجازه می دهیم کلچه ها بپزد. وقتی پخت کامل شد باید سرد شوند بعد از سینی جدا میکنیم.

 

 

طرز تهیه کلوچه ترک دار، کلچه ترکی

کلچه ترکی، کلوچه ترک دار

چند نکته:

این کلوچه برای عید میتواند گزینه بسیار خوبی باشد. مواد آن بسیار ارزان و در دسترس میباشد. برای پیمانه کردن مواد، در صورتی که، وسایل اندازه گیری ندارید; از یک لیوان فرانسوی بزرگ دسته دار استفاده کنید. فر را حتما از قبل روشن کنید تا گرم شود. برای مخلوط کردن مواد از دست استفاده کنید، زیرا به این طریق بهتر میتوانید از کیفیت خمیر آگاهی پیدا کنید. کلچه فقط به صورت گرد نیست، مربع تا مستطیل نیز می تواند باشد.

نوش جان

 

طرز تهیه کلوچه ترک دار، کلچه ترکی

کلچه ترکی مناسب برای عید نوروز

مطالب بیشتر

طرز تهیه گوش فیلی افغانستانی، شیرینی برای عید بدون استفاده از فر

طرز تهیه بسراق، شیرینی مناسب عید نوروز

طرز تهیه قرابیه شکلاتی ترکی،شیرینی ساده و اقتصادی مناسب عید نوروز

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …