طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

کریم رول

 

مواد لازم برای تهیه خمیر رول:

 

تخم مرغ                         ۳ عدد

شکر                             ۳ قاشق غذاخوری

روغن                            ۳ قاشق غذاخوری

آب                               ۳ قاشق غذاخوری

آرد                               ۳ لیوان یا ۴۵۰ گرم

 

طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

 

مواد لازم برای تهیه کرم:

 

سرشیر یا خامه                          ۴۰۰ گرم

پودری تثبیت کننده خامه                   ۱ قاشق غذاخوری

پودر هل                                       ۱ قاشق چایخوری

پودر شکر                                     ۳ قاشق غذا خوری (الک شده)

 

طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

طرز تهیه خمیر رول:

 

در ظرف مناسبی ابتدا تخم مرغ، شکر، روغن و آب را می ریزیم. به وسیله هم زن دستی مواد را ترکیب میکنیم. بعد از اینکه مایه را خوب مخلوط کردیم تمام آرد را اضافه میکنیم. حالا با دست مواد را مخلوط میکنیم. خمیر را خوب ورز می دهیم و از اطراف ظرف جمع میکنیم. اگر خمیر حالت چسبندگی داشت مقداری آرد اضافه میکنیم، دوباره ورز می دهیم. هنگامی که مواد بخوبی ترکیب شدند خمیر بسیار لطیفی به دست می آید. خمیر را روی میز کار قرار می دهیم، مقداری ورز می دهیم. در ظرف مناسب خمیر را میگذاریم و روی آن سلفون می کشیم. برای مدت ۳۰ دقیقه خمیر را دورن یخچال قرار می دهیم.

 

طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

 

بعد از ۳۰ دقیقه خمیر را از یخچال خارج میکنیم. به وسیله چاقو خمیر را به دو قسمت تقسیم می کنیم. هر قسمت را دوباره مقداری ورز می دهیم و بصورت یک گلوله بزرگ در می آوریم. یکی از خمیر ها را درون سلفون قرار می دهیم تا خشک نشود. خمیر دیگر را کمی با دست پهن میکنیم، بعد با وردنه آن را نازک میکنیم. قطر خمیر تقریبا نیم سانتی متر نازک شود. کره ذوب شده را روی تمامی خمیر به وسیله قلمو میزنیم. از دو لبه خمیر به سمت وسط تا میزنیم یک مستطیل شکل میگیرد. حالا دو لبه دیگر خمیر را هم روی هم قرار میدهیم، مستطیل کوچک تر شکل می گیرد. خمیر رادرون سلفون میگذاریم. هر دو قسمت خمیر را به این صورت در می آوریم. ۱۰ دقیقه خمیر ها استراحت می دهیم. بعد از زمان سپری شده، خمیر را با وردنه نازک میکنیم. تا جایی پهن کردن خمی را ادامه می دهیم که قطر خمیر کمتر از نیم سانتی متر شود. سپس خمیر را به وسیله کاتر یا چاقو بصورت بصورت نواری برش میزنیم‌ (عرض نوار ها تقریبا تا۵ سانتی متر باشد).

خمیر ها  را دور لوله های مخصوص می پیچیم. کف سینی کاغذ روغنی پهن میکنیم. لوله ها را دورن سینی قرار می دهیم. فر را از قبل گرم میکنیم با حرارت ۱۸۰ سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۳۵-۳۰ دقیقه میگذاریم تا پخته شوند. بعد از پخت اجازه می دهیم تا سرد شوند. خمیر های رول شده آماده اند، حالا نوبت کرم داخل آن میباشد.

 

طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

 

تهیه کرم:

در ظرف مناسب ابتدا خامه، پودر سفت کننده، پودر هل و پودر شکر الک شده را می ریزیم. با همزن برقی یا دستی مواد را خوب مخلوط میکنیم تا جایی که مایه غلیظ شود و حالت پف شده داشته باشد ( مایه حالت مانند غلظت ماست خامه ای را دارد) . این مایه را به مدت ۳۰ دقیقه دورن یخچال میگذاریم.

مایه کرم را داخل قیف می ریزیم و با آن داخل رول ها را پر می کنیم. رول ها را از کرم پر میکنیم در ظرف مناسب می چینیم. روی آنها را پودر شکر می پاشیم و پودر پسته میزنیم.

نکته: اگر لوله هابی مخصوص رول خمیر را نداشتید، فویل را به صورت چند ورقه روی هم بشکل لوله ای دربیاورید.

 

طرز تهیه کریم رول به روشی آسان

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …