طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

چهار نوع شیرینی خوشمزه:

شیرینی ها انواع و اقسام مختلفی دارند. اندازه ها و نسبت ها تاثیر بسزایی در کیفیت خمیر دارند، اگر بخواهیم تغییری در ترکیب دهیم حتما بایدنسبت ها را همه را باهم کم و زیاد کنیم. هر شیرینی خمیر مخصوص به خود دارد، اما  امروز می می خواهیم با یک نوع خمیر چهار شیرینی مختلف درست کنیم. با مجله چارگوشه همراه باشید تا تجربه شیرینی دیگر را باهم داشته باشیم.

 

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

چند نوع شیرینی با یک خمیر

 

طرز تهیه شیرینی خوشمزه:

پودر شکر                        ۲۴۰ گرم یا ۲ لیوان

کره                               ۲۵۰ گرم

پودر هل                         ۱ قاشق چایخوری

نمک                             ۱ گرم

شکر وانیلی                    ۱ قاشق غذاخوری

تخم مرغ متوسط               ۲ عدد

روغن مایع                    ۱۰۰ میلی لیتر یا نصف لیوان

آرد                               ۱ کیلوگرم

بیکینگ پودر                    ۱ قاشق غذاخوری

شیر                           ۷۰ میلی لیتر یک سوم لیوان

پودر کاکائو                      ۲ قاشق غذاخوری

شیر                             ۶ قاشق غذاخوری

رنگ خوراکی چند قطره، رنگ دلخواه

مواد برای تزیین:

پودر پسته به میزان کافی

پودر شکر به میزان کافی

شیر

پودر گل سرخ

 

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

شیرینی نوروزی

طرز تهیه شیرینی خوشمزه:

در ظرف مناسب ابتدا ابندا پودر شکر، کره، پودر هل، نمک و شکر وانیل را اضافه می کنیم. به وسیله یک قاشق مواد را مخلوط می کنیم، تا کره کاملا به خورد دیگر مواد برود. هنگامی مواد خوب مخلوط شدن تخم مرغ و روغن را اضافه میکنیم. با یک همزن دستی مواد را هم میزنیم.بعد از آن آرد و بیکینگ پودر را به دیگر مواد اضافه میکنیم. با دست شروع به مخلوط کردن مواد می کنیم. وقتی آرد بصورت کامل با دیگر مواد مخلوط شد، برای اینکه خمیر را یکدست شود؛ شیر را اضافه میکنیم. خمیر را خوب ورز می دهیم تا یکدست شود. مقداری از خمیر برمیداریم و با دست فشار می دهیم، خواهید دید که خمیری بدون ترک و کاملا لطیفی داریم.

 

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

 

شیرینی اول:

برای درست کردن شیرینی های مختلف از این خمیر، مقداری که مد نظر داریم را از خمیر جدا میکنیم. باقی خمیر را کنار میگذاریم. قسمتی از خمیر را که جدا کردیم را روی نخته کار قرار میدهیم. خمیر را کمی ورز می دهیم، سپس روی خمیر یک نایلون یا کاغذ قنادی قرار می دهیم و با وردنه پهن می کنیم. قطر خمیر نیم سانتی متر باشد. با قالب های کوچک، هر قالبی که دوست دارید. خمیر های قالب زده را داخل سینی می چینیم. داخل سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. روی خمیر ها مقداری پودر پسته یا پسته خرد شده می پاشیم، می توانید بدون هیچ مواد خاصی قالب بزنید. فر را از قبل گرم میکنیم. سینی را داخل فر با حرارت ۲۰۰درجه سلسیس یا ۳۹۰ درجه فارنهایت، برای مدت ۱۲-۱۰ دقیقه قرار میدهیم. وقتی پخت کامل شد، اجازه میدهیم خنک شود بعد از سینی خارج میکنیم.

 

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

طرز تهیه شیرینی خانگی

شیرینی دوم:

به اندازه یک توپ کوچک سه عدد خمیر کوچک جدا میکنیم. یکی از خمیر ها را داخل ظرف قرار میدهیم، یک ونیم قاشق پودر کاکائو به آن اضافه میکنیم. خمیر را خوب ورز میدهیم تا مخلوط شود. سپس ۳قاشق شیر را اضافه میکنیم کاملا ورز میدهیم تا یکدست شود. خمیر دیگری را برمیداریم داخل ظرف قرار می دهیم، نصف قاشق پودر کاکائو اضافه و خوب مخلوط میکنیم. ۲ قاشق شیر اضافه و بخوبی مواد را ترکیب میکنیم. خمیر را خوب ورز میدهیم.

حالا ما سه رنگ مختلف خمیر داریم. خمیر ها را کمی ورز میدهیم سپس بادست به صورت لوله ای د رمی آوریم. با کاتر یا چاقو خمیر را به قسمت های کوچک تقسیم میکنیم. در کف دست خمیر ها را بصورت گلوله های  در می آوریم. هر سه خمیر را به همین صورت شکل می دهیم. هر گلوله کوچک خمیر را مقداری با دست می کشیم. خمیرها مانند گلبرگ های یک گل هستند،‌آنها را بصورت ۵ تایی کنار هم قرار میدهیم. مقداری خمیر ها را در کنار هم فشار میدهیم، سپس در کف دست قرار میدهیم و با دست دیگر به حالت دایره وار و دورانی می چرخانیم. با حرکت دورانی رنگ خمیر ها باهم ترکیب می شوند.

فر را از قبل گرم میکنیم. داخل سینی کاغذ روغنی پهن میکنیم، خمیر ها را دورن سینی می چینیم. سینی را داخل فر به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه با حرارت ۲۰۰ درجه سلسیوس یا ۳۹۰ درجه فارنهایت قرار میدهیم. بعد از پخت باید شیرینی ها خنک شود.

 

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

طرز تهیه شیرینی نوروزی

شیرینی سوم:

قسمت دیگری از خمیر را برمیداریم داخل ظرف مناسب قرار میدهیم. ۱ قاشق شیر و مقداری رنگ خوراکی به آن اضافه و خوب ورز میدهیم. هنگامی که خمیر خوب ترکیب شد گلوله های کوچکی از خمیر جدا می کنیم. گلوله ها از گردو کوچ تر باشند، کمی خمیر را پهن میکنیم. اگر شما ابزار یا چوب مخصوصی که انتهای آن صاف باشد در دسترس دارید در مرکز خمیر یک فرو رفتگی ایجاد کنید سپس با خلال دندان چند حفره روی آن ایجاد کنید.

داخل سینی فر کاغذ پهن میکنیم. خمیر ها را می چینیم. سینی را داخل فر با حرارت ۲۰۰ درجه سلسیوس یا ۳۹۰ درجه فارنهایت برای مدت ۱۵ -۱۰ دقیقه قرار میدهیم. هنگامی که پخت کامل شد، شیرینی را اجازه میدهیم خنک شود.

شیرینی چهارم:

مقداری از خمیر که باقی مانده است را ورز میدهیم. خمیر را روی تخته کار قرار میدهیم و سلفون روی آن پهن میکنیم سپس با وردنه خمیر را پهن میکنیم. قطر خمیر نیم سانتی متر باشد. با قالب مورد نظر قالب میزنیم. داخل سینی فر کاغذ پهن میکنیم، خمیر ها را دورن سینی می چینیم. فر را از قبل گرم میکنیم. سینی را داخل فر برای مدت ۱۲ – ۱۰ دقیقه با حرارت ۲۰۰ درجه سلسیوس یا ۳۹۰ درجه فارنهایت قرار می دهیم.

تزیین شیرینی ها:

مقداری پودر قند و چند قاشق شیر را باهم ترکیب میکنیم و آن قدر هم میزنیم تا مایه خمیری شکل به دست آید. غلظت مایه باید بقدری باشد که روان باشد. شیرینی ها پخته شده را با این مایه تزیین می کنیم و روی آن پودر پسته و گل سرخ می پاشیم.

 

طرز تهیه چهار نوع شیرینی خوشمزه تنها با یک نوع خمیر

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …