طرز تهیه هفت میوه افغانستانی، مخصوص عید نوروز

طرز تهیه هفت میوه افغانستانی، مخصوص عید نوروز

هفت میوه

این خوراکی خوشمزه و بسیار پر خاصیت، مخصوص ایام عید نوروز است. ترکیبی از میوه های خشک و مغزی جات،‌که بسیار خوش طعم می باشد. تاریخچه هفت میوه به گذشته های دور بازمیگردد. بخاطر مقدس بودن عدد هفت از این تعداد میوه و مغزی جات در تهیه آن استفاده میشود و مصرف این هفت میوه در روز عید شگون دارد. مردم افغانستان اعتقاد دارند که نه هفت سینی بوده نه هفت شین، بلکه هفت چین وجود داشته است. هفت چین مقصود ترکیب هفت میوه از درختان مختلف در کنار هم است. با مجله چارگوشه همراه باشید تا باهم این دسر خوشمزه را تجربه کنیم.

 

طرز تهیه هفت میوه افغانستانی، مخصوص عید نوروز

هفت میوه افغانستانی

مواد لازم برای تهیه هفت میوه افغانستانی:

کشمش سبز و قرمز

مویز

زرد آلوی خشک یا برگه قیسی

سنجد

بادام

آلوی خشک

مغز گردو

پسته خلال شده

هل ۴ عدد

مغز پسته

اندازه تمام مواد  میتواند به دلخواه شما باشد، به قدر یک مشت کافی است.

 

طرز تهیه هفت میوه افغانستانی، مخصوص عید نوروز

هفت میوه نوروزی

طرز تهیه هفت میوه افغانستانی:

ابتدا گردو ها را داخل ظرف مناسب میریزیم آب به آن اضافه میکنیم، اجازه می دهیم برای مدت ۲ دقیقه بجوشد و حرارت ببیند. بعد از ۲ دقیقه جوشیدن گردوها را آبکش می کنیم، داخل ظرفی ریخته  بعد روی آن آب سرد میریزیم. با یک چاقو پوست روی گردوها را جدا میکنیم.

بادام ها را در ظرف مناسب می ریزیم روی آنها آب می ریزیم. بادام را نیز به مدت ۲ دقیقه می جوشانیم سپس آبکش می کنیم. داخل ظرفی آب سرد می ریزیم و بادام را به آن اضافه میکنیم. پوست بادام را به همین ترتیب جدا میکنیم. با دست میتوانیم به راحتی پوسته ها را جدا کنیم.

پسته ها را در ظرفی ریخته و به مدت ۲ دقیقه حرارت میدهیم. بعد از ۲ دقیقه آبکش میکنیم و داخل یک ظرف آب سرد می ریزیم تا پوست های آن را جدا کنیم. به همین روش پوست تمام مغزها را از آنها جدا می کنیم.

 

طرز تهیه هفت میوه افغانستانی، مخصوص عید نوروز

مواد لازم برای هفت میوه

در یک ظرف پیرکس یا ظرف مناسب دیگر، ابتدا کف ظرف گردو، سنجد و آلوی خشک شده را میریزیم. بعد از آن نوبت به کشمش ها و بادام میرسید سپس پسته و زرد آلوی خشک شده را اضافه میکنیم. در پایان کار آب جوش روی آنها میریزیم تا که روی تمام سطح آن را بگیرد. هل را با نوک چاقو مقداری برش میدهیم و به بقیه مواد اضافه میکنیم. در ظرف را میگذاریم. مخلوط را باید به مدت یک شب در محیط مناسب قرار دهیم. بعد از گذشت زمان می بینیم که آب جذب همه مواد شده است و همگی مقداری پف کرده اند. در ظرف های مناسب آن را سرو میکنیم.

نکته: آبی که مخلوط را خیسانده بودیم و دور نمی اندازیم و بهمراه محتویات دیگر در ظرف ها میریزیم.

 

طرز تهیه هفت میوه افغانستانی، مخصوص عید نوروز

 

 

 

 

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه چند غذای رژیمی

طرز تهیه چند غذای رژیمی وقتی صحبت رژیم گرفتن و وزن کم کردن می شود …