طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

منتو

منتو از غذاهای سنتی افغانستان به حساب می آید. دستور های مختلفی برای خمیر و چاشنی ها آن وجود دارد. روش پخت این غذا بصورت بخارپز شده می باشد که با این کار ارزش مواد غذایی حفظ خواهد شد، سپس با چاشنی مخصوص آن سرو میشود. تهیه این غذا نیازمند صرف زمان و حوصله میباشد و زمان آماده سازی آن ۳ تا ۲ ساعت زمان لازم دارد. این غذا بسیار سالم و خوشمزه می باشد و ارزش وقت گذاشتن را دارد. با مجله چارگوشه همراه باشید تا بیشتر با غذاهای افغانستانی آشنا شوید.

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

منتو افغانستانی

مواد لازم برای تهیه خمیر منتو:

 

تخم مرغ                                      ۱ عدد

آرد                                         ۳۷۵ گرم یا ۲/۵ لیوان

نمک                                       ۱/۵ قاشق چایخوری

روغن زیتون                                  ۲ قاشق غذاخوری

 

مواد لازم برای داخل منتو:

 

پیاز نگینی خردشده                            ۶۰۰ گرم

گوشت گوسفندی                              ۵۰۰ گرم

روغن زیتون                                          ۳ قاشق غذاخوری

نمک                                                  ۱ قاشق چایخوری

فلفل سیاه                                          ۱ قاشق چایخوری

پودر تخم گشنیز                                    ۱ قاشق چایخوری

گشنیز تازه چند شاخه

فلفل قلمی تازه ۳-۲ عدد

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

طرز تهیه منتو

مواد لازم برای چاشنی منتو:

سیر                                           ۲ حبه

لپه یا دال نخود پخته شده                ۱ پیمانه

نمک                                          نصف قاشق چایخوری

پودر تخم گشنیز                            نصف قاشق چایخوری

زردچوبه                                      ۱ قاشق چایخوری

رب گوجه فرنگی                           ۳ قاشق غذاخوری

ماست                                       ۵ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

طرز تهیه خمیر منتو

طرز تهیه خمیر منتو:

در ظرف مناسب ابتدا تخم مرغ را اضافه میکنیم سپس با همزن هم میزنیم. مقداری آب به تخم مرغ اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم. آرد، روغن و نمک را اضافه می کنیم. مواد را با هم مخلوط میکنیم سپس با دست شروع به ورز دادن خمیر میکنیم. اگر خمیر خشک است و آرد روی سطح خمیر وجود دارد مقداری آب اضافه میکنیم و بعد خمیر را ورز می دهیم.

خمیر را خوب ورز می دهیم تا جایی که دیگر خمیری به دیواره ها نچسبیده باشد و خمیری یکدست داشته باشیم. روی خمیر را با سلفون می پوشانیم و اجازه میدهیم تا برای ۳۰ دقیقه استراحت کند. حتما باید روی ظرف خمیر را با پارچه ای بپوشانیم و در محیط آشپزخانه قرار دهیم تا به عمل آید.

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

طرز تهیه مواد داخل منتو:

در ماهیتابه ای ابتدا گوشت چرخ کرده را میریزیم و روغن را به آن اضافه میکنیم. گوشت را به مدت ۷-۶ دقیقه تفت میدهیم. وقتی تفت خورد نمک، فلفل سیاه و تخم گشنیز را اضافه میکنیم و مواد را هم میزنیم. شعله گاز را خاموش میکنیم در همان حالی که تابه روی شعله خاموش است پیاز را اضافه میکنیم. پیاز را با گوشت مخلوط میکنیم سپس مواد تابه را داخل ظرف دیگر خالی میکنیم. گشنیز و فلفل را خرد می کنیم و به مخلوط گوشت و پیاز اضافه میکنیم. گشنیز را با دیگر مواد مخلوط کرده و اجازه می دهیم سرد شود.

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

منتو افغانی

بستن خمیر های منتو:

خمیر بعد از نیم ساعت استراحت از ظرف خارج کرده و روی تخته کار قرار میدهیم. خمیر را به دو قسمت تقسیم میکنیم. خمیری دیگر را داخل سلفون قرار دهید تا خشک نشود. یکی از چونه ها را برمیداریم و مقداری با دست آن را پهن میکنیم. با وردنه که بهتر است باریک و بلند باشد، خمیر را پهن میکنیم. هنگام پهن کردن خمیر حتما روی آن آرد بپاشید تا کار نازک کزدن خمیر راحت تر انجام شود.

کار پهن کردن خمیر را تا جایی ادامه میدهیم یک دایره بزرگ از خمیر داشته باشیم‌( که شاید بزرگی آن به نیم متر برسد). خمیر را دور وردنه می پیچیم و لوله میکنیم سپس به صورت لایه لایه خمیر را از دور وردنه باز میکنیم. برش های مربع شکلی خمیر را می دهیم. اگر به درستی متن نوشته شده را متوجه نشدید خمیر را به صورت مربع های کوچکی با چاقو برش دهید. ما میتوانیم به صورت دایره ای نیز خمیر را برش دهیم. ضخامت خمیر منتو باید خیلی کم باشد بصورتی که مواد داخل را بتوان رنگش را تشخیص داد.

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

 

وقتی برش خمیر ها تمام شد از مخلوط گوشت برمیداریم و در مرکز هر یک از خمیر ها قرار میدهیم. به هر صورت که میتوانید خمیر ها را ببندید. ما چهار لبه خمیر را به هم می چسبانیم و بصورت بقچه ای آن را می بندیم. هر طور که مایل بودید این کار را انجام دهید، فقط توجه داشته باشید که مواد بیرون نیایید. همه خمیر ها به همین صورن می پیچیم. منتو برای پخت قابلمه ای مخصوص دارد.

اگر قابلمه مخصوص نداشتید میتوانید خمیرها پخاریز یا آبپز کنید ولی مراقب باشید که خمیر ها باز نشوند. قبل از بخارپز کردن خمیر ها در ظرف مقداری کمی روغن میریزیم و خمیر را به روغن مایع آغشته میکنیم و داخل ظرفی که می خواهیم بخارپز کنیم قرار میدهیم. خمیر ها را برای مدت ۲۰ دقیقه بخارپز میکنیم.

 

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

طرز تهیه منتو افغانی

طرز تهیه چاشنی منتو:

در تابه ای ابتدا مقداری روغن میریزیم سپس سیر رنده شده، لپه، نمک، تخم گشنیز و زردچوبه را می ریزیم مواد را مخلوط میکنیم و کمی تفت میدهیم. رب را به مواد اضافه میکنیم بعد هم میزنیم. مخلوط را برای ۵ دقیقه می پزیم. در ظرف دیگر ماست، نمک و دو حبه سیر رنده را باهم ترکیب میکنیم.

در کف یک دیس یا ظرف مناسب ابتدا مخلوط ماست و سیر را میریزیم و روی تمام دیس پخش میکنیم. خمیر های منتو که پخته شده اند روی آن قرار می دهیم. چاشنی که با لپه درست کرده بودیم را روی خمیر های منتو اضافه میکنیم سپس با گشینز تازه آن را تزیین میکنیم.

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه چند غذای رژیمی

طرز تهیه چند غذای رژیمی وقتی صحبت رژیم گرفتن و وزن کم کردن می شود …