طرز تهیه ماسک اسکراب قهوه برای پوست درخشان

طرز تهیه ماسک اسکراب قهوه برای پوست درخشان

داشتن پوشت شفاف و درخشان یکی از موهبت های خدا است. شاید بر اثر بی توجی باعث شده است که پوست صورت از حالت درخشندگی خارج شده باشد. ما در چاگوشه ماسکی را به شما پیشنهاد می دهیم که می تواند درخشندگی و شفافیت را به پوشتان زیبایتان برگرداند.

 

مواد لازم برای تهیه ماسک

۳ قاشق غذاخوری قهوه سابیده شده

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

۱ قاشق غذاخوری عسل

طرز تهیه ماسک اسکراب قهوه برای پوست درخشان

 

روش تهیه ماسک اسکراب قهوه

خب طبق معمومل کارهایی که قبل ماسک درست کردن مثل شستن دست و صورت و بستن موی سر را انجام بدهید. برای اثر بخشی بیشتر این ماسک شستن صورت بسیار اهمیت دارد. هنگام شستن  صورت بهتر است که به مدت ۱ یا ۲ دقیقه صورت خود را به صورت دوار ماساژ بدهید. سپس با پارچه و حوله تمیز صورتتان را خشک کنید.

در یک ظرف کوچک سه ماده ای که تهیه کرده اید عسل، روغن نارگیل و پودر قهوه را مخلوط کنید و با قاشق هم بزنید تا زمانی که کاملا مخلوط شده باشد.

وقتی که ماسک کاملا آماده شد با انگشتان خود آنرا به تمام صورت خود بمالید. نکته اصلی اینجاست که این ماسک را بیشتر از سایر ماسک ها با انگشتتان روی پوست صورت بمالید. اما مراقب باشید که فشار بیش از حد وارد نکنید که باعث آسیب دیدن پوست شود.

طرز تهیه ماسک اسکراب قهوه برای پوست درخشان

ماسک باید تمام صورت شما از جمله قسمت پیشانی، دماغ، چانه و گردن را کامل بپوشاند. ( برای اینکه ماده مخلوط ماسک برای صورتتان کم نیاید سعی کنید متناسب با صورت خودتان مواد اولیه ماسک را تهیه کنید.) بعد از سپری شدن چند دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست صورتتان  بسته شوند. هنگام شستن صورت خود مطمئن شوید که کاملا شسته شده و هیچ اثری از ماسک وجود ندارد.

پس ار اینکه صورتتان را شستید کرم نرم کننده مخصوص خودتان را کف دست خود میریزید و دستان خود را به هم میمالید تا هم کرم به صورت یکنواخت روی دست شما پخش شود. در این مرحله بجای اینکه کرم را روی صورت خود بمالید فقط با دست خود روی پوست صورتتان فشار می دهید، این باعث می شود که کرم نرم کننده بهتر جذب پوستتان شود.

برای نتیجه گرفتن بهتر این کار را به صورت منظم تکرار کنید. از این ماسک هفته ای دوبار و به مدت دو هفته استفاده کنید تا نتیجه ای که دلخواه شما است بدست آید. به یاد داشته باشید که این کار باعث نمی شود که پوست صورتتان به یک باره صاف و درخشان شود. باید زمان بدهید تا روی پوست شما اثر بگذارد. این اثر گذاری ممکن است که ۲ هفته طول بکشد.

نکته اصلی استفاده از این ماسک این هست که این ماسک با کمترین مواد اولیه ساخته می شود و هزینه کمی بر روی دوش شما میگذارد، در صورتی که اگر مواد اولیه در خانه تان داشته باشید تقریبا هزینه شما برای تهیه این ماسک به صفر می رسد.

طرز تهیه ماسک اسکراب قهوه برای پوست درخشان

نکات مهم در استفاده از این ماسک

این ماسک حتما باید هفته ای ۱ یا ۲ بار استفاده شود استفاده بیش از حد باعث خشکی پوست می شود.

اگر روغن نارگیل ندارید می توانید از سایر روغن های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن بادام یا هر روغن گیاهی دیگر.

اگر احساس می کنید که مخلوط رقیق است به مقدار لازم قهوه ساییده شده به آن اضافه کنید.

باقی مانده ماسک را می توانید نگه دارید و دفعات بعدی استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط

ماسکی طبیعی برای همه نوع پوست: ۱۰ روش کاربردی برای مراقبت از پوست صورت

چگونه پوستی سفید و صاف داشته باشیم؟ ۳ روش برای داشتن پوستی سفید و براق

ساخت ۴ ماسک خانگی صورت برای پوست های خشک

مطلب پیشنهادی

ساخت ۴ ماسک خانگی صورت برای پوست های خشک

کسانی که پوست خشک دارند معمولا با زبری و خارش پوشت روبرو هستند. استفاده از …