طرز تهیه قرابیه شکلاتی شیرینی عید

طرز تهیه قرابیه شکلاتی شیرینی عید

شیرینی گونه ای خوراکی است که مواد  اصلی آن آرد و شکر  میباشد که بصورت های مختلفی طبخ میشود. شیرینی ها انواع و اقسام مختلفی دارند، شکل و فرم،طعم و مزه های متفاوت. شیرینی ها در مناسب ها و مکان های مختلف با اندازه های بزرگ تا کوچک وجود دارند. از شیرینی ها میتوان به عنوان دسر استفاده کرد.

در اینجا می خواهیم طرزتهیه قرابیه را یاد بگیریم. قرابیه شیرینی ترکی است که با روش های مختلفی تهیه میگردد. این نوع شیرینی در ایران هم به روش های خاص خود آنها پخته می شود.

طرز تهیه قرابیه شکلاتی شیرینی عید

مواد لازم :

روغن مایع                         ۴۰ گرم
کره نرم شده در دمای اتاق    ۱۲۵گرم
تخم مرغ                             ۱عدد

پودر قند                            نصف لیوان
نشاسته ذرت یا گندم          ۱لیوان
پودر کاکائو                        ۱قاشق غذاخوری سرپر
وانیل                              ۱پاکت۵گرمی یا مقدار کمی وانیل شکری
آرد                                  ۱.۵تا ۲لیوان (اندازه لیوان ۲۰۰mlیا چهار پنجم لیوان فرانسوی دسته دار)

مواد لازم برای تزیین

برای تزیین و روی قرابیه ها کرم فندق شکلاتی یا نوتلا یا شکلات صبحانه

طرز تهیه قرابیه شکلاتی شیرینی عید

طرز تهیه :

روغن مایع و کره و تخم مرغ و پودر قند را در ظرفی بریزید و به آرامی با ترکیب کنید. بهتر است با دست این کار را انجام دهید .نشاسته و وانیل را هم روی آنها بریزید . آرد را با کنترل و کم کم اضافه کنید و ورز دهید.

خمیر  را تا جایی ورز دهید که خمیر به صورت کامل از ظرف جدا شود و خمیر نرمی به دست آید .از نصف خمیر کمی بیشتر جدا کنیدو به قسمت باقی مانده پودر کاکائو و یک قاشق مربا خوری آّب را اضافه کنید.  ورز دهید تا پودر کاکائو و آب به خورد خمیر برود و خمیر کاکائویی شود.

از خمیر کاکائویی تکه هایی کمی کوچکتر از گردو بگیرید و در دست گرد کنید.از خمیر ساده تکه هایی بزرگتر از گردو بگیرید و در دست گرد کنید و با دست دیگر وسط آن را گود کنید و خمیر گرد شده کاکائویی را در قسمت گود خمیر ساده بزارید و با خمیر ساده روی خمیر کاکائویی را بپوشانید و در دست گرد کنید .

سپس وسط آن را با انگشت فشار داده و گود کنید و اطراف آن را بوسیله چاقو برش هایی مانند عکس ایجاد کنید و در سینی فر که کاغذ روغنی انداخته اید بچینید.فر از قبل گرم کنید. دمای ۱۶۵ درجه  سانتی گراد .بین ۱۵تا ۲۰ دقیقه با توجه به دمای متفاوت فر ها بدون اینکه رنگ آنها تغییر کند آنها را بپزید.

در اتمام پخت قرابیه ها در فر نرم هستند زیاد آنها را نپزید چون خشک میشوند.بعد از اینکه قرابیه ها سرد شدند وسط آنها را با کرم فندق شکلاتی پر کنید.

طرز تهیه قرابیه شکلاتی شیرینی عید

نگهداری شیرینی

چون این نوع شیرینی خشک میباشد زمان نگهداری از آن هم نسبتا زیاد میباشد. در جای خنک و خشک میتوانید تا دو هفته نگهداری کنید در فریزر به مدت یک ماه.اگر از این زمان بیشتر شود ممکن است روغن آن اکسید شود.پس به مقدار لازم از این شیرینی تهیه کنید و به صورت تازه مصرف نمایید.

 

مطالب مرتبط:

طرز تهیه کنافه ترک بدون استفاده از فر

طرز تهیه باقلوا رولی ترک با ساده ترین روش

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …