طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

لوکوم ترکی

لوکوم شیرینی مجلسی و سنتی ترکیه می باشد. این شیرینی با روغن کمی حاضر میشود یا روغنی در آن وجود ندارد. لوکوم مانند باسلوق یا راحت الحلقوم می باشد. تهیه این شیرینی بسیار ساده است و مقداری باید حوصله به خرج داد. لوکوم انواع مختلفی دارد و میتوان آن را با طعم میوه های مختلف درست کرد. با مجله چارگوشه همراه باشید تا تجربه شیرینی دیگر باهم داشته باشیم.

 

طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

مواد لازم برای تهیه لوکوم ترکی:

نشاسته                              ۱ پیمانه

پودر زنجبیل                           ۱ قاشق غذا خوری

آب                                      ۲/۵ پیمانه

وانیل                                   نوک قاشق چایخوری

پودر ژلاتین                             ۲ قاشق غذاخوری

شکر                                    ۱/۵ پیمانه

زعفران دم کرده مقداری کمی

کره یا روغن مایع                     ۱ قاشق خوری

پسته به مقدار لازم

 

طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

لوکوم ترکی

طرز تهیه لوکوم ترکی:

در ماهیتابه ای ابتدا نشاسته و زنجبیل را می ریزیم. آب و وانیل را به نشاسته اضافه می کنیم، مخلوط را خوب هم میزنیم. در ظرف کوچک دیگری پودر ژلاتین و آب را میریزیم و خوب مخلوط میکنیم. مخلوط نشاسته را روی حرارت کم قرار میدهیم و مدام هم می زنیم. این هم زدن را تا جایی ادامه میدهیم تا مقداری غلیظ شود و حالت خمیری شکل بگیرد. وقتی به حالت خمیری رسید، شکر را اضافه و سریع مخلوط میکنیم. حرارت را کمی بیشتر کنید (حرارت متوسط رو به پایین باشد). وقتی رنگ مخلوط کمی تغییر کرد، زعفران را اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم. وقتی که مخلوط کمی غلیظ شد، مخلوط ژلاتین را اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم. کره را اضافه و همچنان هم میزنیم. روند هم زدن مخلوط روی حرارت حدودا ۴۵ دقیقه طول میکشد. قبل از خاموش کردن شعله پسته را اضافه میکنیم بعد تابه را از روی حرارت برمیداریم.

 

طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

لوکوم پاشا

در ظرف مناسب، بهتر است از جنس پلاستیک یا سیلیکونی باشد. کف و دیواره های ظرف را با مقداری روغن یا کره چرب میکنیم، سپس یک نایلون داخل قالب قرار میدهیم. روی سطح نایلون را هم چرب میکنیم. مخلوط را در حالی که هنوز داغ است را داخل قالب می ریزیم و با دست روی سطح آن را صاف می کنیم. برای مدت ۳ تا ۲ ساعت قالب را داخل یخچال میگذاریم تا خود را بگیرد. قالب را که از یخچال میکنیم و از قالب خارج میکنیم. پودر قند یا پودر نارگیل روی آن می پاشیم، سپس به ابعاد دلخواه برش میزنیم.

لوکوم ما حاضر است نوش جان. برای اینکه رنگ های مختلفی داشته باشیم، می توانید از زعفران، عصاره چای سبز یا شربت میوه های مختلف استفاده کنید. برش های کوچک روی لوکوم بزنید و در کنار چای یا نوشیدنی دلخواه خودتان میل بفرمایید. اگر قالب نداشتید میتوانید خمیر لوکوم را داخل یک سینی پهن کنید سپس با قالب دلخواه، قالب بزنید.

 

طرز تهیه شیرینی بدون فر، لوکوم ترکی

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه شیرینی بدون فر، شیرینی شکلاتی فوری

طرز تهیه شیرینی بدون فر، شیرینی شکلاتی فوری شیرینی بیسکوییتی شیرینی بدون فر هم طرفداران …