طرز تهیه شیرینی افغانستانی جلبی افغانی

طرز تهیه شیرینی افغانستانی جلبی افغانی

جلبی افغانی

جلبی هم از شیرینی های افغانستانی که فقط مختص ماه رمضان نیست. این نوع بدون فر تهیه میشود و میزان شیرینی آن بسیار زیاد، چون داخل شهد برای مدتی می ماند. جلبی همان زولبیاست، که در ایام ماه رمضان بیشتر در ایران مورد مصرف قرار میگیرد. با چارگوشه همراه باشید تا تهیه این شیرینی را باهم یاد بگیریم.

 

طرز تهیه شیرینی افغانستانی جلبی افغانی

طرز تهیه جلبی افغانی

مواد لازم برا تهیه جلبی افغانی:

پودر مایه خمیر                                 ۱ قاشق غذاخوری

شکر                                             ۱ قاشق غذاخوری

آب                                               یک سوم لیوان

آرد                                           ۳۰۰ گرم یا ۲ لیوان

ماست                                    ۱۵۰ گرم یا نصف لیوان

نشاسته                                     ۲ قاشق غذاخوری

آب                                         ۲۰۰ میلی لیتر یا ۱ لیوان

رنگ خوراکی یا زعفران را جایگزین کنید

 

طرز تهیه شیرینی افغانستانی جلبی افغانی

جلبی افغانی

مواد لازم برای تهیه شربت جلبی افغانی:‌

آب                                       ۶۰۰ میلی لیتر یا ۳ لیوان

شکر                                     ۶۰۰ گرم یا ۳ لیوان

گلاب                                        ۱ قاشق غذاخوری

زعفران ساییده نشده به مقدار لازم

پودر هل                                   نصف قاشق چایخوری

برای پیمانه ها از لیوان دسته دار فرانسوی استفاده کنید.

 

طرز تهیه شیرینی افغانستانی جلبی افغانی

شیرینی افغانستانی

طرز تهیه جلبی افغانی:‌

در ظرف کوچکی ابتدا پودر خمیرمایه، شکر و آب را مخلوط میکنیم و هم میزینم. این مخلوط را برای ۱۵ دقیقه میگذاریم تا عمل آید. در ظرف دیگر ابتدا آرد، ماست، نشاسته و مخلوط خمیر مایه که عمل آمده را میریزیم. مواد را باهم همزن مخلوط میکنیم سپس آب را کم کم اضافه میکنیم و خمیر را هم میزنیم. با یک همزن دستی به مدت ۵ دقیقه مخلوط را هم میزنیم تا گلوله گلوله های آرد از بین برود و یکدست شود. هنگامی که مایه ما یکدست شد و حالت گلوله ای آن از بین رفت، رنگ خوراکی را اضافه و هم میزنیم. روی ظرف یک سلفون می کشیم و پارچه ای روی آن میکشیم تا به مدت ۲ ساعت استراحت کند.

وقتی که استراحت خمیر کامل شد با یک ملاقه خمیر را دوباره هم میزنیم. از مایه خمیر برمیداریم و آن را داخل یک قیف یا پلاستیک که مقداری از آن را برش دادیم، میریزیم. در تابه به اندازه ای که شیرینی ها در آن شناور باشد روغن می ریزیم. روغن را گرم میکنیم و به وسیله قیف رشته های باریک را داخل روغن سرخ برای ۲ دقیقه سرخ میکنیم.  می توانید خمیر را داخل یک ظرف سس که دهانه باریکی دارد بریزید و بعد به صورت دایره ای از مایه داخل تابه بریزید. دو طرف شیرینی را به خوبی سرخ میکنیم. همان طور که بعد از سرخ شدن داغ هستند، داخل شربت می اندازیم تا آغشته به آن شود. جلبی ها را به مدت ۲ دقیقه در شربت میگذاریم.

 

طرز تهیه شیرینی افغانستانی جلبی افغانی

جلبی

طرز تهیه شربت جلبی افغانی:

در قابلمه ای ابتدا آب را به جوش می رسانیم سپس شکر را اضافه میکنیم. به وسیله قاشقی چوبی مخلوط را هم میزنیم تا شکر کاملا حل شود و دوباره به نقطه جوش برسد. با حرارت متوسط برای ۱۰ دقیقه اجازه میدهیم مخلوط حرارت ببیند. به اندازه یک قطره از مخلوط برمیداریم و بین دو انگشت امنحان میکنیم که آیا کمی کش می آید یا نه؟! اگر به این مرحله رسیده بود گلاب و زعفران را اضافه میکنیم بعد از آن آب لیمو را اضافه میکنیم و هم میزنیم. حرارت را خاموش میکنیم و میگذاریم مایع سرد شود. بعداز سرد شدن پودر هل را اضافه میکنیم بعد هم میزنیم. شربت را داخل یک ظرف مناسب میریزیم.

نکته:

وقتی که تمام شیرینی ها پخته شدند میتوانید آن را با پودر پسته تزیین کنید. شیرینی ما حاضر است نوش جان. اگر قالب نان پنجره ای دارید به جای قیف هم میتوانید از آن استفاده کنید. ابتدا قالب را دورن روغن داغ گرم شده میزنیم، سپس داخل خمیر میزنیم و دوباره داخل روغن میگذاریم تا سرخ شود.

 

 

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه شیرینی بدون فر، شیرینی شکلاتی فوری

طرز تهیه شیرینی بدون فر، شیرینی شکلاتی فوری شیرینی بیسکوییتی شیرینی بدون فر هم طرفداران …