طرز تهیه شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

طرز تهیه شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

شکلات خرما

خرما میوه ای خوراکی با پوستی نازک و نرم و هسته ای سخت میباشد، که در مناطق گرمسیری رشد میکند. این میوه شیرین دارای خواص زیادی میباشد. در غذاهای و شیرینی ها میتوان از خود میوه و یا شیره آن استفاده کرد. خرما انوع متخلفی دارد، در این دستور از خرمای کبکاب استفاده که به اصطلاح پر گوشت تر است. البته مصرف زیاد خرما هم توصیه نمیشود، چرا این دارای قندی زیادی است، پس مراقب باشید که زیاده روی نکنید. امروز هم با مجله چارگوشه همراه باشید که تهیه یک شیرینی خوشمزه با خرما را باهم یاد بگیریم.

 

طرز تهیه شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

مواد لازم برای تهیه شکلات خرمایی:

خرمای بدون هسته                         نیم کیلو

بیسکوییت پودر شده                        یک لیوان ( نوع آن فرقی ندارد)

ارده                                             نصف لیوان

مغز قندق یا گردوی پودر شده              نصف لیوان

شکلات                                         ۲۰۰ گرم

لیوان فرانسوی دسته دار برای اندازه گیری مد نظر ماست.

 

طرز تهیه شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

خرمای شکلاتی

طرز تهیه شکلات خرمایی:

در ظرف مناسب ابتدا هسته و پوست خرماها را میگیرم و خوب له میکنیم. بیسکوییت ها را خرد و سپس پودر می کنیم. مغزی جات را پودر میکنیم. شکلات را به روش بن ماری (حرارت غیرمستقیم) ذوب میکنیم. سپس خرما و بیسکوییت را مخلوط میکنیم سپس از به وسیله چرخ گوشت خوب چرخ میکنیم. در ظرف دیگر شکلات ذوب شده را به همراه ارده می ریزیم و مخلوط میکنیم، مخلوط خرما و بیسکوییت را به شکلات اضافه میکنیم. تمام مواد را خوب ورز میدهیم تا حالت خمیری شکل بگیرد.

داخل قالب های سیلیکونی کوچک، که اندازه و شکل های متفاوتی دارند. با خمیری که درست کردیم قالب ها را پر می کنیم. هنگام پر کردن خوب روی قالب های پر شده فشار دهید. قالب ها را داخل یخچال یا فریزر میگذاریم تا خودشان را بگیرند. بعد از اینکه خوب خود را گرفتن از قالب ها خارج میکنیم و با شکلات یا هر چیزی که دوست داشتید تزیین کنید.

 

طرز تهیه شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

 

اگر قالب سیلیکونی نداشتید، تمام مواد را داخل یک سینی یا قالبی که لبه های کوتاهی دارد بریزید. سینی را داخل یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد. بعد از بیرون آوردن از یخچال میتوانید با چاقو هرطور که سلیقه شماست برش دهید. برای تزیین شیرینی میتوانیم از انواع آجیل و مغزی جات و پودر های نارگیل و گل سرخ استفاده کنیم.

منبع:@maman.sepehr

طرز تهیه شکلات خرمایی، شیرینی ساده و بدون فر

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه شیرینی بدون فر، شیرینی شکلاتی فوری

طرز تهیه شیرینی بدون فر، شیرینی شکلاتی فوری شیرینی بیسکوییتی شیرینی بدون فر هم طرفداران …