طرز تهیه رسپی خوشمزه، شیرینی مارمالادی

شیرینی مارمالادی

امروز هم با شما همراه هستیم تا طرز تهیه یک رسپی خوشمزه یاد بگیریم، شیرینی مارمالادی. این شیرینی از دسته، شیرینی هایی است که خمیر قبل ار پخت نیازی به استراحت دارد تا خوب قالب زده شود. مارمالاد را بعد از پخت روی شیرینی ها اضافه میکنیم. در شیرینی پزی اندازه ها بسیار اهمیت دارند، پس سعی کنید نسبت ها را رعایت کنید. کیفیت خمیر بستگی به نسبت مواد دارد، در صورت کم یا زیاد شدن هرکدام خمیر تغییر خواهد کرد. اندازه ها را با تناسب به یکدیگر تغییر دهید. همراهان همیشگی با چارگوشه همراه باشید تا تجربه شیرین دیگری را رقم بزنیم.

 

طرز تهیه رسپی خوشمزه، شیرینی مارمالادی

شیرینی مربایی

مواد لازم:

 

پودر قند                              ۵۰گرم
روغن جامد یا کره                ۱۵۰گرم
شربت بار (عسل روان)          ۳۰گرم
شیر                                  ۳۰گرم
وانیل                                  نوک قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ                        ۱عدد
آرد                                  ۳۰۰گرم
مارمالاد (هر طعمی دوست دارید ) به مقدار لازم

اگر مارمالاد در نداشتید از مربای غلیظ استفاده کنید.

طرز تهیه رسپی خوشمزه، شیرینی مارمالادی

شیرینی مارمالادی

طرز تهیه:

 

ابتدا روغن و پود قند را خوب مخلوط میکنیم تا نرم و پوک شود. (در دستور اصلی از کره استفاده شده است). به ترتیب شربت، زرده تخم مرغ، شیر و وانیل را اضافه کنید و مخلوط کنید. مواد رو نباید زیاد هم بزنید. در حد مخلوط شدن کافی است.
بعد آرد رو اضافه کنید. با قاشق به آرامی هم بزنید فقط در حدی که مواد یکدست شوند نه بیشتر. خمیری که بدست می آید کمی چسبنده میشود. وقتی در یخچال استراحت کند، دیگر چسبنده نخواهد بود.
خمیر را داخل نایلون قرار می دهیم. ۲ساعت داخل یخچال میگذاریم تا خنک شود. و بتونیم قالب بزنیم.
بعد خمیر رو بین دو نایلون بذارید و به ضخامت ۲ میل باز کنید و قالب بزنید (هر طرحی دوست دارید ). برای قالب زدن کمی آرد زیر خمیر بپاشید. شیرینی هایی که قالب زدیم را داخل سینی فر  قرار می دهیم.  از قبل کاغذ روغنی  روی سینی قرار داده ایم. مدت ۲۰دقیقه با دمای ۱۵۰ درجه بپزید باید کمی تغییر رنگ بدهد. بعد از خنک شدن بین شیرینی ها مارمالاد میزنید و روی شیرینی ها را  به دلخواه تزیین کنید.

نکته:

وقتی خمیر را قالب میزنید دقت کنید که، اگر میخواهید که مارمالاد از مرکز شیرینی هم پیدا باشد، یک حفره کوچک در مرکز تعدادی از خمیر ها ایجاد کنید. حفره را قبل از پخت روی خمیر بگذارید، چرا که بعد از پخت شیرینی خرد میشود.

 

طرز تهیه رسپی خوشمزه، شیرینی مارمالادی

شیرینی مارمالادی

نوش جان

 

مطالب مرتبط:

 

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …