طرز تهیه حمص یا نخود ـ ارده

طــرز تهیه حـمـص یا نـخـود ـ ارده

طــرز تهیه حـمـص یا نـخـود ـ ارده انواع بسیاری دارد، اما حـمـص اصیل، به‌همراه کمی نان پیتا، هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود. برای تهیه‌ی این غذا روش‌های بسیاری ذکر شــده اســت که ممکن اســت انــدکی با هم تفاوت داشته باشنــد. این روزها بسیاری از رســتوران‌ها و کافه‌ها هم از طــرز تهیه حـمـص یا نـخـود ـ ارده پیروی کرده و این غذا را در منوی غذای خود جای داده‌انــد و طرفداران زیادی هم دارد.

حـمـص اصیل، یک غذای مدیترانه‌ای

حـمـص یک غذای مدیترانه‌ای‌ـ‌عربی اســت؛ شما می‌توانید سراغ این غذا را در لبنان یا حتی سوریه هم بگیرید. تلفظ دقیق نام این غذا «حمُّص» اســت، اما در فارسی گاهی به‌صورت «هوموس» هم نوشته می‌شود و همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، به آن «نـخـود ـ ارده» هم می‌گوینــد. حـمـص را به‌عنوان مزه و پیش‌غذا و حتی به‌صورت غذا مصرف می‌کننــد.

طرز تهیه حمص یا نخود ـ ارده
نـخـود؛ غذا یا دارو

ماده‌‌ی اولیه‌ی اصلی در طــرز تهیه حـمـص یا نـخـود ـ ارده (همان‌طور که از نام دوم پیداســت) نـخـوداســت. اگر نگاهی به خواص نـخـود بینــدازید، درمی‌یابید که این غذای مدیترانه‌ای را بیشتر می‌توان یک دارو محسوب کرد تا غذا؛ در نـخـود می‌توانید مقدار زیادی نشاســته، فسفر، مس، کلسیم، آهن، سدیم، اسیدآمینه‌های مختلف و البته ویتامین‌های B1 و B2 و A را پیدا کنید. با این اوصاف، اگر نـخـود را از وعده‌های غذایی خود حذف کرده‌اید، توصیه می‌کنیم در این کار تجدیدنظر کنید.

مواد لازم برای طــرز تهیه‌ی حـمـص یا نـخـود ـ ارده

یک‌ونیم پیمانه نـخـود پخته (یا یک قوطی کنسرو نـخـود) آبکشی و آبگیری‌شــدهقاشق غذاخوری ارده۳ قاشق غذاخوری آبلیمو۱ حبه سیر له‌شــدهیک‌چهارم قاشق غذاخوری نمک (می‌توانــد بیشتر هم باشــد)۲ تا ۴ قاشق غذاخوری آب (یا اگر لازم شــد بیشتر)برای تزئین: روغن زیتون بکر و بودار، سماغ، پاپریکا، جعفری ریز‌شــده یا دیگر سبزیجات و چنــد عدد نـخـود پخته‌شــده‌ی کامل

طرز تهیه حمص یا نخود ـ ارده

طــرز تهیه حـمـص معروف لبنانی

آبلیمو و ارده را در غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید.یکی دو قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید و برای چنــد ثانیه آن‌ها را مخلوط کنید.سیر و نمک را به نـخـود‌های پخته اضافه کنید و آن را با آبلیمو و ارده مخلوط کنید.مخلوط‌کردن را تا نرم و پوره‌ای‌شــدن مایه ادامه دهید.پوره‌ را با قاشق از جداره‌های مخلوط‌کن به‌سمت تیغه بتراشید و یکی‌دو بار دیگر رونــد مخلوط‌کردن را تکرار کنید.وقتی مخلوط‌کن روشن اســت قاشق‌قاشق آب را به مخلوط اضافه کنید.

این کار را تا وقتی ادامه دهید نرمی و بافت مطابق میل‌تان شود. معمولاً ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب کفایت می‌کنــد. سرجمع مایه باید چنــد دقیقه در مخلوط‌کن هم زده‌ شود.حـمـص را بچشید و مقدار نمک و آبلیموی آن را به‌ذائقه‌ی خود اصلاح کنید.حـمـص را در کاسه‌ای بریزید و برای سرو روی آن روغن زیتون بریزید و آن را تزئین کنید‌.

طرز تهیه حمص یا نخود ـ ارده

نکات لازم برای طــرز تهیه حـمـص لبنانی

برای پخت نـخـود خشک، از شب قبل نـخـودها را در آب بخیسانید. نـخـودها را مقداری بیش از حد معمول بپزید که حسابی نرم شونــد. برای تهیه‌ی حـمـص نرم و خامه‌ای پخت بیشتر نـخـودها حیاتی‌اســت.اگر فرصت نکردید شب قبل نـخـودها را بخیسانید، آن‌ها را چنــد بار بجوشانید. حتماً بعد از هر بار جوشانــدن آب آن را عوض کنید.برای رسیدن به نتیجه‌ی بهتر پوســت نـخـودها را بگیرد. برای این کار قبل از آن که نـخـودها را از روی شعله بردارید با سرعت و شــدت نـخـودها را هم بزنید که پوســت اکثرشان جدا شود و سپس آن‌ها آبکشی و آبگیری کنید.

لازم نیســت پوســت تک تک نـخـود‌ها را جدا کنید. این کار بیشتر به ذائقه‌تان بســتگی دارد.بسیاری از افراد در طــرز تهیه حـمـص یا نـخـود ـ ارده از کنسرو نـخـود اســتفاده می‌کننــد،‌ اما تفاوت اســتفاده از نـخـود تازه با نـخـود کنسروشــده از زمین تا آسمان اســت؛ بااین‌همه اگر وقت یا حوصله‌ی کافی نــدارید، می‌توانید از نـخـود کنسروشــده اســتفاده کنید.اگر از کنسرو نـخـود اســتفاده می‌کنید، قبل از اضافه‌کردن آن‌ها به مخلوط‌کن بگذارید برای پنج تا ۱۰ دقیقه قل بزننــد که حسابی پخته و نرم شونــد.

طرز تهیه حمص یا نخود ـ ارده

اگر از طعم سیر خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید سیر را بپزید و سپس آن را با نمک و فلفل و روغن کنجد مخلوط کنید.می‌توانید به‌جای آب شیر از آبی اســتفاده کنید که نـخـود را در آن پخته‌اید و آن را به مخلوط‌کن اضافه کنید.به‌جای آب می‌توانید از ماســت نیز برای نرم و لطیف‌کردن این غذا اســتفاده کنید.در بعضی از دســتورهای تهیه، روغن زیتون را هنگام مخلوط‌کردن به حـمـص اضافه می‌کننــد.برای تزئین می‌توانید از زیتون اســتفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

پخت نان فانتزی خانگی

پخت نان فانتزی خانگی نان فانتزی مواد لازم برای تهیه نان خانگی:   خمیر مایه  …